Už vloni ale nelenili a uspořádali celou řadu improvizovaných koncertů na různých místech Karlovarska, mezi nimiž nechyběla ani sídliště. Na tuto nucenou novinku nazvanou Tour de Sídliště navazují umělci i v letošním roce. Chtějí hrát Karlovarákům pod jejich okny.

„Pandemie bohužel trvá a my se tedy opět chystáme mezi paneláky. Přichystali tentokrát výběr z nejslavnějších skladeb Dvořáka, Smetany, Čajkovského nebo Brahmse a dalších,“ říká jeden ze symfoniků. Vyzývají obyvatele města, aby zaslali orchestru možné nabídky, kde má hrát. „Stačí nám rovný prostor o rozloze deset krát deset metrů. Místo si přijedeme prohlédnout, případně najdeme alternativní prostor a dáme vědět.“

Vloni touto formou odehrál Karlovarský symfonický orchestr 10 koncertů. Byli na téměř všech karlovarských sídlištích. Netušili úplně, do čeho jdou, ale atmosféra prý byla natolik kouzelná a radostná, že se rozhodli projekt zopakovat, i kdyby pandemie skončila. Koncerty se budou konat za dodržení opatření, která se týkají i počtu lidí, jež se mohou sdružovat.