Na pódiu u historického Špalíčku se vystřídalo hned několik ikon české hudby. V horní části náměstí si pak mohly ratolesti zařádit na nejrůznějších kolotočích a dalších atrakcích. Asi nejlákavějším kolotočem byl takzvaný Star Flayer, který účastníky festivalu během točení vyvezl až do výšky zhruba 60 metrů. Příprava této akce trvala několik měsíců a vyšla na téměř půl milionu korun. Část peněz zaplatili sponzoři. „Akce se na chebském náměstí uskutečnila u příležitosti letošního 100. výročí vzniku samostatného Československa,“ informovala tisková mluvčí města Chebu Simona Liptáková.

Na náměstí vystoupil například Dalibor Janda nebo Tereza Kerndlová.

„Jsem rád, že se nám po tříleté pauze podařilo Špalíček Fest znovu uspořádat. Těší mě, že náměstí bylo opět zcela zaplněné a návštěvníci se skvěle pobavili,“ dodal starosta Zdeněk Hrkal.

Vstup na festival byl tradičně zdarma. Program byl koncipován podobně jako při prvních třech ročnících festivalu.

„V rámci odpolední části programu, která začala ve 14 hodin, byla pro děti připravena například pohádka v podání herců chebského divadla, taneční hrátky s Janem Onderem nebo kouzelnická show Kamila Burdy,“ nastínila průběh akce Simona Liptáková.

Hlavní koncert odstartoval od 17 hodin a na pódiu se v jeho průběhu objevili zpěváci Xindl X a Dalibor Janda, zpěvačky Tereza Kerndlová a Celeste Buckingham anebo kapela Liwid. Akci moderoval Vladimír Keblúšek. Součástí akce byly i desítky stánků s občerstvením. Takže lidé si mohli pochutnat na klobáskách, trdelnících, langoších a mnohém dalším. Někteří dospělí se vrátili do dětských let a usedli za krk labutě, která je vyvezla několik metrů nad náměstí.

„Akce byla super, moc jsem si to užila a jsem ráda, že se taková akce po několika letech opět v Chebu konala. Doufám, že to bude opět každý rok, jako to bývalo. Dalibor Janda i Celeste Buckingham, s kterými jsem měla možnost se i vyfotit, byli moc milí a ochotní, bez problémů se vyfotili a ochotně rozdávali i podpisy. Mohli jsme se jich zeptat i na to, jak se jim u nás líbí a jestli se sem těšili. Opravdu byli velice vstřícní,“ uvedla jedna z účastnic na akci, Lucie Čapíková z Chebu.

Špalíček Fest se v obdobné podobě konal naposledy před třemi lety a už tehdy si získal ohlas a přízeň diváků.