Trasu od 422 metrů po 42,2 kilometru můžou v sobotu absolvovat účastníci sedmého ročníku Poutního maratonu. Jeho výtěžek také letos poputuje na konto chebského Hospicu sv. Jiří.

„Benefičního závodu se mohou účastnit jak běžci, tak pěší všech věkových kategorií a zdolat jej lze i na kole nebo poutním autobusem," uvedla Eva Kolafová, ředitelka Farní charity Cheb, která akci pořádá s Běžeckou školou Miloše Škorpila, ve spolupráci s farností v Chebu.

„I letošní celý výtěžek z benefice bude věnován na rozvoj služeb Hospice sv. Jiří, který působí v Chebu. Tak budou všichni účastníci moci konkrétním způsobem vyjádřit svou podporu a pomoc lidem, kteří umožňují svým blízkým umírat v domácím prostředí za podpory týmu profesionálů, který je odborně doprovází," podotkla ředitelka.

První letošní specialitou bude osobní účast Milana Kůtka, zakladatele Nordic runningu, který ráno před startem tuto novinku představí. Zájemci budou mít i možnost si vše vyzkoušet a zakoupit s poutnickou slevou jeho knihu. Dotazy rád zodpoví při běhu na Loretu a zpět. Druhým vzácným hostem bude Zuzka Součková, dáma, která se rozběhla a je k nezastavení v běhu i v psaní knih, které bude od 7.30 hodin prodávat a podepisovat u startu. (sim)