Už jen necelých čtrnáct dní zbývá do chebského festivalu pro děti. Akce se jmenuje Vítání jara a ožije jí františkánský klášter, jeho zahrady, hrad, ale i náměstí.

Celý velký program je naplánovaný na sobotu 23. března a začne už v 9 hodin v chebské Krajince. Tam se zájemci zapojí do orientačního běhu nebo do různých soutěží pro děti i dospělé.

„Poté bude mezi 10. a 16. hodinou ve františkánské klášterní zahradě nepřetržitě probíhat velmi pestrý a nápaditý program, v jehož rámci si děti, ale nejenom ony, budou moci projít interaktivní naučnou a řemeslnou stezku a také archeologickou vesničku," popisoval Tomáš Dostál, kastelán chebského hradu. „V klášterní zahradě budou děti dále hledat drahokamy v pšenici v ježibabím doupěti, poklad s vílami v obřích mušlích s vodou či rýžovat zlato v korytech s kovbojem." Každou ratolest čeká hezký dárek.

To ale stále není vše. „Příchozí jistě potěší i bubnování se šamanem v DRUM CIRCLE nebo nevšední taneční workshop pro celé rodiny. Ve františkánské zahradě se navíc objeví tajemná historická postava, úzce spjatá s dějinami města Chebu, jejíž identitu budou návštěvníci samozřejmě moci hádat," vyjmenoval kastelán. Jak ale podotkl, akce se nebude odehrávat pouze ve františkánu.

„Aktivně se do ní zapojí i chebský hrad, kde budou na návštěvníky čekat relaxační zóny s velkým množstvím hraček, dračí doupě a pohádkové divadelní představení," lákal a připomněl, že stranou nezůstane ani chebské náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. „V rámci Velikonočního jarmarku se nabídne možnost aktivně navštívit dvě jarní dílny a obchůdek Playmobil, v němž si děti budou moci sestavit vlastní hračku," dodal kastelán.