Trasu dlouhou dvacet kilometrů museli během víkendu absolvovat soutěžící na akci s názvem Kolem světa bez pedálů, která se konala u Františkových Lázní. Soutěž spočívala v jízdě na koloběžce od Komorní hůrky, kolem obce Klest a kolem rybníka Amerika, přes Františkovy Lázně zpátky ke Komorní hůrce. Akce se zúčastnil i sedmdesátiletý Pavel Janouškovec.

„Letos jsem tu byl úplně poprvé a nikdy předtím jsem na koloběžce nezávodil," uvedl Pavel Janouškovec. „Zúčastnil jsem se závodu na koloběžce čistě z frajeřiny. Před dvěma lety jsem někde prohlásil, že až mi bude sedmdesát, tak začnu závodit. A protože jsem chtěl slovo dodržet, vzal jsem svou vlastnoručně vyrobenou koloběžku a vyrazil na cestu," poznamenal soutěžící s tím, že celá trasa byla v pořádku, ale vzal si na ni špatné oblečení, protože bylo příliš volné a při jízdě z kopce ho brzdilo.

Celkem se akce zúčastnilo šedesát koloběžkářů. I letos však organizátoři připravili i speciální trať pro běžce.

„Běžci se mohou vedle koloběžek zúčastnit tohoto závodu teprve potřetí, ale mají jednodušší trasu, běží jen jedno kolo, zatímco lidé na koloběžkách si zajeli kola dvě. Celkem se běžeckého závodu zúčastnilo dvacet lidí," uvedl organizátor akce Zdeněk Dančo.

Průměrná rychlost všech koloběžek byla 27 kilometrů za hodinu. Závodu se zúčastnily také děti, které měly délku trasy poloviční. „Mně se tento typ závodu líbí, protože je to takový komorní závod, není tu masa lidí, všichni se tu známe, je tu skvělá příroda okolo, takže na podmínky si vůbec nemohu stěžovat," uvedl běžec Josef Cupal. Hlavním cílem koloběžkářské soutěže je jedinečná příležitost protáhnout po zimě tělo a otestovat vlastní formu. „Zázemí startu všem závodníkům tradičně poskytl hotel Komorní hůrka, kterému bych tímto chtěl poděkovat. K dispozici bylo pro příchozí parkoviště, šatny, dětské hřiště a venkovní bar s posezením," dodal Zdeněk Dančo.

Celkové výsledky naleznete zde.