Nadcházející 43. ročník Dětského festivalu filmové a televizní tvorby Oty Hofmana bude i dějištěm zahájení oblíbené soutěže Zlatý Ámos. Děti si tak budou mít šanci vybrat svého nejoblíbenějšího kantora.

Slavnostní start již 19. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos 2012 se bude konat v Domě kultury v Ostrově ve středu 12. října od 19.30 hodin. „Místo slavnostního zahájení jsme nezvolili náhodou,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal.

„Máme hned dva důvody, proč právě město Ostrov. Je v Karlovarském kraji, ve kterém současná Zlatá Ámoska Petra Šišková působí na ZŠ Rokycanova v Sokolově a navíc bude zahájení součástí populární akce - 43. Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana,” dodal ředitel ankety.

Pravidla 19. ročníku ankety Zlatý Ámos jsou stejná jako v minulých letech. Přihlašovat své oblíbené učitelky a učitele mohou pouze děti, tedy žáci a žákyně základních a středních škol.

Do přihlášky je nutné napsat stručnou charakteristiku navrhovaného pedagoga, popsat jednu společnou příhodu a připojit podpisy sta osob, které s nominací souhlasí. Čas na odeslání přihlášky je do 31. prosince 2011. V lednu a únoru 2012 budou navrhovatelé, tedy děti, své učitelky a učitele obhajovat na regionálních kolech. Samotné finále bude v březnu 2012.