Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Františkových Lázních se představí i populární Lukáš Pavlásek

Františkovy Lázně - „Ředitelem Městského kulturního střediska Františkovy Lázně jsem byl jmenován na základě výběrového řízení dne 27. února 2013," uvádí Arnošt Němec.

9.5.2013
SDÍLEJ:

ARNOŠT NĚMEC se také pochlubil novým letákem Městského kulturního střediska Františkovy Lázně. Foto: Deník/Vladimír Kučera

 Odvolanou ředitelku Městského kulturního střediska (MKS) ve Františkových Lázních Reginu Talafantovou střídá ve funkci Arnošt Němec. Novým ekonomem MKS se stal David Pazourek. „Oba mají především za úkol stabilizovat MKS, zahájit ozdravný proces a pozvednout ekonomické výsledky," uvedl starosta Františkových Lázní Ivo Mlátilík. Důležitou složkou MKS Františkovy Lázně je tamní Divadlo Boženy Němcové. To vzniklo už v roce 1868 v novoklasicistním stylu s doplňky art deco. Hrály se zde hlavně dovezené opery a operety. V roce 1927 se ještě dočkalo dostavby. V současné době zde působí místní ochotnický soubor. Samozřejmostí v programu tohoto kulturního stánku jsou dovozová hudební i činoherní představení v češtině a němčině. A právě o tomto kulturním zařízení a jeho nasměrování Chebský deník s Arnoštem Němcem hovořil.

Uvedete, jak dlouho vlastně v čele františkolázeňského divadla působíte?

Ředitelem Městského kulturního střediska Františkovy Lázně, respektive Divadla Boženy Němcové, jsem byl jmenován na základě výběrového řízení dne 27. února 2013. Ihned po svém jmenování jsem se začal seznamovat s pracovní náplní jednotlivých zaměstnanců, provozem divadla a jeho provozními náklady, také tím, jak je tvořen a sestaven dramaturgický plán pro rok 2013, a dalšími nezbytnými informacemi souvisejícími s chodem divadla a městského kulturního střediska.

Každá změna ve vedení organizace přináší určité novinky. Jaké jsou to nyní právě v Divadle Boženy Němcové ve Františkových Lázních?

Nejsem z těch, kteří haní práci svých předchůdců, ale co mohu odpovědně říci, že městské kulturní středisko a divadlo ve Františkových Lázních fungovaly v takzvaném ´nouzovém režimu´, jen tak aby zachovávaly svoji podstatu vyplývající ze zřizovací listiny. Chyběla zde větší aktivita k rozšíření repertoáru a hlavně chuť získávat nové diváky. Za významnou považuji výměnu na postu ekonoma divadla. Za odcházející ekonomku byl na toto místo přijat Ing. David Pazourek, který ihned svoje úsilí nasměroval na ozdravení provozních nákladů a výdajů divadla.

Novinky, které se dotknou našich diváků, připravujeme už na měsíc květen 2013, a to úpravou dramaturgického plánu, kdy zavádíme minimálně dvě činoherní představení nebo zábavná vystoupení do měsíce, přičemž se je snažíme posunout z úterý na páteční večer, tak aby byl kulturní zážitek umocněn pocitem nastávajícího volna.

Další vítanou změnou je i osobní pozvání na vybraná představení. Každá domácnost ve Františkových Lázních, Chebu a postupně i v dalších okolních obcích bude včas informována o daném představení prostřednictvím České pošty.

Postupně připravujeme další změny, a to zejména pro zlepšení ekonomické situace divadla, jako je například pronájem divadla nebo jeho částí.

Na jaká vystoupení budete lákat i mladší a místní hosty?

V první řadě bych chtěl říci, že františkolázeňské divadlo je velmi překrásný kulturní stánek pro 309 diváků. A co víc, z každého místa je velmi dobře vidět na účinkující a akustika divadla umožňuje výbornou slyšitelnost i bez používání zvukové techniky. Byla by velká škoda, kdyby mladá generace nechodila do tohoto krásného kulturního stánku. Abychom si mladé naklonili na svoji stranu, začali jsme s nimi komunikovat pomocí facebookového profilu Divadla Boženy Němcové. Samozřejmě i pro příznivce klasických webových stránek připravujeme změny. Navíc se snažíme získat takové pořady, které jsou interaktivní a osloví tak všechny generace. Jedno z takových představení bude možno zhlédnout již v pátek 24. května, kdy se v našem divadle, jako prvním v Karlovarském kraji, představí Lukáš Pavlásek, který prostřednictvím jisté reklamy obohatil český slangový slovník o výrazy ´gank´ a ´tydýt´. Společně s Jitkou Asterovou vystoupí v komedii Slečna Abigal, kde divákům ukáží, jak se správně obléknout na rande, jak ne, a prozradí, jak poznat rozdíl mezi láskou, chtíčem a posedlostí. Co se týče lázeňských hostů, tak pro ně máme připraveno mnoho krásných pořadů. Zejména bych je rád pozval dne 30. května na španělský večer aneb Edita Adlerová zpívá Carmen v pořadu pod názvem Carmen. Jedná se o devadesát minut krásné hudby, která je doplněna tanečními vstupy flamencové tanečnice Loly Karpenko.

Zhodnotíte první velkou akci ´pod vaší taktovkou´ koncert Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně u příležitosti oslav 220. výročí založení Františkových Lázní?

Hodnotit by měli jiní, zejména účastníci tohoto koncertu, kterých bylo plné divadlo. Já a moji spolupracovníci tu nejsme proto, abychom se vychloubali, ale proto, abychom připravili kulturní vyžití pro naše spoluobčany a lázeňské hosty, protože krásný kulturní zážitek je schopen člověku pomoci od každodenních starostí a v případě lázeňských hostů pomáhá i léčit. Ovšem ohlasy na akci máme dobré!

Prozradíte něco o sobě…?

Já nerad mluvím o sobě. Připadá mi to jako vychloubání. Tak snad jen telegraficky mám vysokoškolské vzdělání, původním povoláním jsem učitel, pak jsem nějakou dobu působil u Policie ČR. Před jmenováním do funkce ředitele MKS Františkovy Lázně jsem pracoval na úřadu práce, kde jsem měl na starost realizaci projektů EU.

Přestože to tak nevypadá, kultura mi byla vždy blízká, dokonce jsem v ní býval i velice aktivní. Hrával jsem v několika divadelních ochotnických souborech, jako student jsem psával scénáře pro zábavné programy a texty k dětským písničkám.

Nemám přesně určeno, který druh kultury se mi líbí a který ne, sám o sobě si myslím, že v každém žánru si najdu něco, co se mi líbí. Rád se podívám na klasiku, jako je Jiráskova Lucerna, balet Spartakus či opera Prodaná nevěsta, stejně tak mám rád mimická vystoupení slovenského umělce Miro Kasprzyka či představení Radošinského naivného divadla a další a další. Domnívám se, že různorodost oblíbenosti jednotlivých žánrů mi pomůže při sestavování divadelních programů, tak aby si v něm každý divák našel to své.

Chebský deník po dohodě s ředitelem Divadla Boženy Němcové Arnoštem Němcem připravuje pravidelná ´Divadelní okénka z Františkových Lázní´, kde se čtenáři dočtou nejen o chystaných zajímavých představeních v tomto kulturním stánku.

Autor: Vladimír Kučera

9.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Ilustrační foto

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Chebští tanečníci opět zabodovali

Cheb - Další úspěšnou misi mají za sebou tanečníci ATK Standard Cheb. Ti se tentokrát představili v Kladně a v Říčanech. A domů se s prázdnou nevrátili.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

V Teplé budou mluvit o čokoládě

Teplá - Potěšení, lék i přítel, vším tím může být pro své milovníky čokoláda. A právě o ní bude přednáška Život s vášní a čokoládou. 

Stávka: Lékaři i lékárníci protestují

Karlovarský kraj - V Karlovarském kraji chybí mladí lékaři, kteří by měli zájem o praktické lékařství. A stát i té hrstce, která léčí, hází klacky pod nohy. Proto se dnes zvedla vlna odporu ve stávce proti EET a elektronickým receptům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení