K největším lákadlům letošního ročníku hudebního festivalu Digital Sun patří legendární česká kapela Buty. Její koncert netrpělivě očekávají fanoušci kvalitní muziky ze západního cípu Čech.

„Strašně se na jejich koncert těším. Jejich písničky prostě můžu,“ řekla Natálie Havlíčková z Mariánských Lázní. „A navíc je to kapela, na kterou dostanu i svého přítele. Je dobře, že se tady na Mariánskolázeňsku něco podobného koná,“ dodala.
Koncert skupiny Buty je součástí třetího ročníku dvoudenního festivalu Digital Sun, který začíná už v pátek 8. srpna ve Velké Hleďsebi na Mariánskolázeňsku.

„Buty se představí v sobotu 9. srpna v rámci Acoustic Day. Začátek jejich vystoupení je naplánovaný na 21.05 hodin,“ informovala manažer festivalu Pavel Kunert. Podle něj bude koncert trvat necelou hodinu a kapela na něm představí hlavně svou tvorbu ze svého zatím nového alba Votom.
„Druhá hodina jejich vystoupení bude určená proudu písniček na přání. Tahle část slavila už úspěch na mnoha jejich koncertech na východě naší republiky. Teď ji přivezou i k nám,“ poznamenal Kunert.

Pro všechny milovníky hudby skupiny Buty to znamená příležitost uslyšet písně ze starších alb. „Osobně se nejvíc těším na Krtka, Tatu nebo Mám jednu ruku dlouhou,“ vyjádřil se Roman Juřica, produkční festivalu.