Pravidelnou součástí letního festivalu Digital Sun se stala také talentová soutěž Vzhůru na festival mezi DJi a kapelami. Letošní kolo je dnešním dnem oficiálně u konce. Porota totiž dnes vyhlásila jméno DJe, který zvítězil ve tvrdé konkurenci takřka dvou desítek soutěžících. Vavříny v kategorii DJs patří moravskému DJi Okanovi. Mezi kapelami zvítězili při finálovém koncertě už 18.července Optimik.

„Tak jako roste náš festival, chceme i my dát šanci růst novým talentům,“ řekl mluvčí festivalu Václav Pavlečka. Letošní výběr byl podle něj velice obtížný. Předseda poroty David Dlesk alias DJ Davsan k tomu dodává: „Ještě začátkem července jsme si mysleli, že už jsme našli vítěze. Na poslední chvíli se ale sešla celá řada setů. A mezi nimi se objevil i ten od Okana. Byl doopravdy na úrovni, jak výběrem desek, tak technikou mixu.“ Přesto však podle hlavního porotce nebyl výběr vůbec snadný.

Vítěz talentové soutěže neměl dosud šanci prosadit se na velkých akcích v Čechách. „Momentálně mám možnost hrát převážně na menších akcích ve Vrchlabí a jeho okolí, ale samozřejmě, že občas se dostanu i do jiného klubu nebo baru mimo náš region,“ říká 22letý Okan. Ten by se rád do budoucna kromě DJingu věnoval také skládání elektronické hudby. Jeho první počiny, stejně jako vítězný set mohou zájemci zdarma stáhnout z internetových stránek www.sunlab.cz. Přesný odkaz na set naleznou také na internetové prezentaci festivalu Digital Sun na www.digitalsun.cz.

Vystoupení DJe Okana se uskuteční během Digital Day, tedy v prvním dnu festivalu od 19 do 20 hodin na pódiu Spabreakers.com. Fanoušci drum and bassu mohou od vítěze soutěže Vzhůru na festival očekávat především melodické skladby.
Ostatní DJové, které si porota nevybrala, mohou své štěstí zkusit příští rok. Talentová soutěž Vzhůru na festival startuje začátkem roku 2009. Podmínkou účasti v kategorii DJs je nahrát vlastní mix, který pak soutěžící odešle na kontakt uvedený na www.digitalsun.cz. Z došlých nahrávek vybere porota, složená nejen z organizátorů akce, jediného vítěze.


Informace o festivalu Digital Sun

Digital Sun je největší akcí svého druhu na západě Čech. Neotřelá kombinace kapel, DJů a žánrů na dvoudenním festivalu si klade v roce 2008 za cíl nalákat do festivalového areálu nedaleko Mariánských Lázní tisíce lidí.

Historie festivalu sahá do roku 2004, kdy se v Mariánských Lázních poprvé objevil letní festival Yaspatlala. O rok později se jeho organizátoři dohodli na změně jména a koncepce, a tak v roce 2006 spatřil poprvé světlo světa Digital Sun. Tehdy ještě jednodenní benefiční akce nalákala na mariánskolázeňské koupaliště Lido více než 750 návštěvníků. Hvězdou akce se stal legendární britský DJ D-Bridge (BAD COMPANY), dalšími vystupujícími byli Indy & Wich, Prago Union a další.

V roce 2007 se Digital Sun přesunul do Velké Hleďsebe (nedaleko Mariánských Lázní). V areálu tamních kasáren se podařilo pořadatelům spustit 5 pódií se skutečně pestrou hudební produkcí. Výsledkem byla více než dvojnásobná návštěvnost oproti prvnímu ročníku. Tedy jasný důkaz, že Digital Sun si vybudoval jméno a že akce má smysl. Hvězdou akce byl DJ Ed Rush (Virus/UK), ale také kapely 100°C a Ohm Square.
Třetí ročník Digital Sun se opět rozrostl. Tentokrát bude akce trvat dva dny – od 8. do 9.srpna. Nabízí i kvalitnější zázemí, stranové městečko, stánky a další atrakce. Mezi zahraniční hosty patří letos nizozemský projekt Noisia, Američan Concrete MC, Rumun DJ Large a francouzský DJ Pat Heart. Domácími hvězdami jsou kapely Buty, Skyline, PSH, Švihadlo, Pio Squad, 100°C, Cocotte Minute, Brooklyn aka Juanita Juarez, Atari Terror a další.