VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkend láká na masopustní veselí i divadlo

Cheb - Celebrity ovládnou v sobotu 16. února skiareál Mariánské Lázně. Zde se totiž uskuteční již druhý závod druhého ročníku unikátní hudební sněhové show Český pohár muzikantů a osobností. Pro milovníky lyžování tento zábavný seriál závodů připravily skiareály Snowhill.

15.2.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Sonnek

Chebsko

Léto na kole je název premiéry divadelní hry, kterou chebské divadlo přinese už v sobotu 16. února od 19 hodin na svých prknech. Mladý manželský pár čeká prvního potomka zatímco John prožívá těhotenství své ženy mnohem víc než ona sama a ztrácí zájem o vše ostatní, především sex, u Becky hormony vyvolávají pocity přesně opačné. A jednoho dne se na zahradě objeví šarmantní soused. Po tropických vedrech ovšem nutně musí přijít déšť. Co spláchne a co mu odolá?

Celebrity ovládnou v sobotu 16. února skiareál Mariánské Lázně. Zde se totiž uskuteční již druhý závod druhého ročníku unikátní hudební sněhové show Český pohár muzikantů a osobností. Pro milovníky lyžování tento zábavný seriál závodů připravily skiareály Snowhill. V rámci interaktivních lyžařských závodů naplánovaly soutěž, kdy si známí hudebníci, herci a zajímavé osobnosti změří síly se svými fanoušky ve speciální měřené slalomové trati. Začátek samotného závodu je v 10 hodin. Od deviti se však mohou přihlásit také zájemci z řad široké veřejnosti. K vidění bude například Olga Šípková či David Suchařípa nebo Anife Vyskočilová a další.

Šestý masopust se uskuteční v Tuřanech už v sobotu 16. února. Sraz je od 13:30 hodin na místním hřišti. K videní bude mnoho nádherných masek. Podle organizátorů jsou totiž maškary velmi vřele vítány a i divadélko mohou ztropiti. K dispozici bude pro všechny dobré jídlo i pití a všichni se budou moci ohřát u vatry. Ve 14:20 hodin vyrazí masky na Návrší, kde usí najít a zapálit Masopusta, aby mohlo konečně přijít jaro. Cestou zpět budou masky dělat spoustu další neplechy.

Sokolovsko

Na obecní ples zve 15. února radnice v Bukovanech. Zábava se rozproudí od 20 hodin v kulturním domě, kde k tanci a poslechu zahraje skupina Riviera. Chybět nebude ani tradiční tombola. Vstupenky v ceně 100 korun jsou v prodeji na obecním úřadě u paní Šponiarové.

Reprezentační ples města Sokolova se uskuteční v sobotu 16. února od 20 hodin v Městském domu kultury. Jeho účastníky čeká bohatý program, v němž účinkují hudební skupina Koala, Jaroslav Uhlíř & Band, Yvetta Blanarovičová, Cimbálová muzika Dolina, Jan Onder a Kateřina Baďurová- vítězný pár televizní taneční soutěže Stardance 2012, Jan Onder a Lucie Hunčárová, taneční studio Mirákl, soubor Glamour, diskotéka Davida Smrže a Pavla Bartáka i bohatá tombola.

Reprezentační ples Kraslice se koná v sobotu ve velkém sále kulturního domu. Začátek je ve 20 hodin a vystoupí na něm například Horalka nebo Kroky Michala Davida.

Závod SNB a SKI JIB se konají v sobotu na prostranství u kraslického Free Clubu v centru města. Borci na snowboardech a lyžích tam budou předvádět triky na široké bedně. Začátek je v 18. hodin.

Výstavu kabelek a milostných dopisů sběratelky Zuzany Ilinčevové je možné až do 10.března navštívit na zámku v Sokolově. Kabelky jsou z období 1900 až 1930 a dopisy pocházejí od významných českých osobností. „Vše je doplněno dobovými předměty slunečník, boty, šaty, kubistické kombiné, váhy, dokonce i síťovka a léky v původních krabičkách," uvedl ředitel muzea Michael Rund.

Karlovarsko

Na tradiční zabíjačku jste zváni v sobotu do velichovské restaurace U Lípy. Domácí výrobky se tu budou připravovat přímo před zraky všech přítomných. Ti se tak mohou těšit na jelítka, ovárek či prdelačku. Zabijačka začíná v 10 hodin. Kdo bude chtít, může v restauraci U Lípy počkat až do večera, kdy začíná Námořnický bál. K tanci a poslechu zahraje Band Luboše Víška. Začátek je ve 20 hodin.

Komedii Sluha dvou pánů od Carla Goldoniho uvede v sobotu od 19.30 Karlovarské městské divadlo. Hru nastudoval soubor Městského divadla Most a je je postavena na bláznivě komických situacích a peripetiích, jejichž hybatelem je drzý isluha Truffaldino. V hlavních rolích účinkují například Jiří Kraus, Lukáš Rous, Tereza Karásková či Radim Madeja.

Vyhlášení výsledků 6. ročníku Literární soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary se koná v sobotu od 15 hodin v sídle knihovny ve Dvorech. Slavnostního aktu se zúčastní i patron soutěže, básník a autor knížek pro děti Radek Malý.

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku bude k vidění v sobotu od 18:45 hodin v karlovarském kinu Drahomíra. Na programu je Rigoletto od Giuseppe Verdiho.

Tradniční městský ples, konkrétně jeho 7. ročník, se koná v sobotu od 19.30 hodin v nejdeckém kulturním domě.

Tachovsko

Masopustní oslavy připravují na sobotu 16. února v Cebivi. Maškarní průvod, jak se již stalo tradicí, zavítá také do osady Bezemín, která k Cebivi patří. Sraz masek je v 11 hodin dopoledne před budovou obecního úřadu, poté se masky přesunou do Bezemína. Po návratu projde průvod Cebiví a od 18 hodin se v sále kulturního domu uskuteční masopustní veselice spojená s vepřovými hody. K tanci i poslechu bude hrát skupina Duo Universal.

Bernartický masopustní průvod s taneční zábavou se koná v sobotu. Shromáždění účastníků a odjezd průvodu do Strachovic je ve 13 hodin, maškarní veselí pokračuje od 20 hodin v bernartickém sále. K tanci i poslechu hraje skupina B.B. Live.

Masopustní průvod projde v sobotu odpoledne Lomem u Tachova. Sraz masek je ve 13 hodin u kulturního domu.

Včelařský ples pořádají kladrubští včelaři v sobotu 16. února v kulturním sále v Kladrubech. K tanci i poslechu bude hrát Hudba Hradní stráže z Příbrami. Připravena je bohatá medová tombola i dámská volenka.

Ples Sdružení rodičů a přátel dětí a školy se uskuteční v sobotu 16. února od 20 hodin v kulturním domě v Halži. Jedná se už o 36. ročník tradiční akce, která začíná v sobotu ve 20 hodin. Vystoupí tachovské mažoretky a skupina country tanců ze Studánky. Zahraje skupina Dexons.

Ples Sboru dobrovolných hasičů se koná v sobotu večer v kulturním domě v Tisové. Hasiči chystají i večerní překvapení. Hraje Berka Band.

Výstava Netopýři Smrčin se koná v Muzeu Českého lesa v Tachově. Expozice představuje život a populaci netopýrů v oblasti Českého lesa a Smrčin.

Domažlicko

Masopust v Kolovči. Masopustní průvod vyrazí v sobotu v15.00 hodin od budovy úřadu městyse Koloveč. Po skončení průvodu se ve Společenském domě uskuteční taneční zábava, při níž zahraje Stavovanka a Pelíšci.

Masopust v Újezdě Svatého Kříže. Sbor dobrovolných hasičů Újezd Svatého Kříže zve v sobotu na masopustní průvod. Sraz masek je ve 14 hodin u kuželny.

Masopust v Horní Kamenici. V sobotu ve 13:00 hodin vyrazí masopustní průvod masek z hornokamenické hospody, po skončení tamtéž zábava.

Na 14. fotbalový ples jste v sobotu zváni do sokolovny v Koutě na Šumavě. K tanci a poslechu zahraje skupina Relax. Bohatá tombola, soutěže, předtančení. začátek ve 20.00 hodin.

7. společenský ples pořádá v sobotu SRPDŠ při Základní škole Poběžovice a Myslivecké sdružení Pod Lysou horou Mnichov. Připraven je pestrý program, bohatá tombola a skvělé občerstvení. Ples se koná v Hotelu Hubertus, začátek ve 20 hodin.

Dětský karneval. Český svaz žen Čermná pořádá v sobotu dětský karneval v hostinci obce od 14:00 hodin. K tanci a poslechu bude hrát hudba pana Blažka. Vstupné pro dospělé 15 Kč, pro děti 10 Kč, masky mají vstup zcela zdarma.

Dětský maškarní bál. Sbor dobrovolných hasičů Pasečnice zve v sobotu na Dětský maškarní bál do sálu hospody U Vovčáků. začátek je ve 13:30 hodin. Nebude chybět tombola, rozmanité hry a soutěže.

Zabijačkové hody. Restaurace Radbuza v Bělé nad Radbuzou pořádá Zabijačkové hody v sobotu 16. února od 10:30 hodin.

Plzeňsko

Ve Vejprnicích v restauraci Formanka se dnes od 20.00 hodin koná Rocková diskotéka Petra Březiny.

Ve znamení tance bude sobota v Malesicích. Ve zdejším Malesickém Dvoře se nejprve od 15:00 uskuteční dětský maškarní ples (vstup zdarma). Večer od 20.00 je pak vyhrazen pro dospělé. Při prvním bále občanského sdružení Plzeň 9 bude hrát duo Dream a připraveno je i muzikálové překvapení divadla Broadway. Rezervace vstupenek (100 Kč) na tel. 607 704 339 .

Dnes a zítra se v sokolovně ve Skvrňanech konají tradiční sokolské Šibřinky. Po oba dva dny od 20 hodin k tanci a poslechu hraje orchestr Jaroslava Matějky.

V Dolní Lukavice bude zítra v 10 hodin před hostincem U Bílé růže zahájen Lukavický masopust. Průvod masek projde Dolní Lukavicí, Lišicemi, Krasavcemi i Snopoušovy.

V aule nepomucké základní školy se zítra od 10 hodin bude hrát pohádka Jak se Janek neuměl rozhodnout.

TJ Sokol Horní Bělá ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Horní Bělá a obcí Horní Bělá pořádá zítra už 36. ročník tradičního turistického pochodu Hornobělská 30. Připraveny jsou trasy 10, 20 a 30 kilometrů. Start je naplánován mezi 7. až 9. hodinu. Startovné pro dospělé činí 20 Kč, pro děti 10 Kč. Z Horní Břízy bude dokonce pro ty, kteří se chtějí pochodu zúčastnit, vypraven autobus, který odjíždí v 6.30 ze sídliště.

Sbor dobrovolných hasičů Sedlec pořádá zítra od 12:30 hodin v areálu své hasičské zbrojnice masopust.

Na masopustní veselí se mohou také těšit v Prádle a Novotníkách. Sraz masek je zítra v 10 hodin v prádelském hostinci U Černých baronů, průvod vyrazí v 11 hodin. O hudbu a dobrou náladu se postará harmonikář Jiří Čekan ze Dvorce.

V Kinokavárně MT Club ve Městě Touškově se v neděli od 14 hodin koná dětský maškarní ples.

Dětský bál se koná v neděli také v Lužanech. Od 14 hodin jsou v kulturním domě pro děti připraveny nejrůznější soutěže i hudba, vše zajistí Čenda Band.

Klatovsko

V klatovské sokolovně se v sobotu konají od 20 hodin tradiční šibřinky pro dospělé. K řádění masek bude hrát Duo Ufo a Věra Křížková. Předtančení taneční skupina Krok Klatovy Česká beseda. V neděli od 14:30 hod. maškarní veselí pokračuje dětskými šibřinkami s diskotékou Libora Marka. Odpoledne bude plné pohádkových písniček, her a soutěží s bohatou tombolou. Vstupenky budou slosovány o hodnotné ceny.

Klatovské kino uvede v sobotu od 19 hodin další přenos z Metropolitní opery Rigoletto G. Verdiho. Režisér Michael Mayer zasadil novou inscenaci Verdiho slavné tragédie do Las Vegas šedesátých let dvacátého století. Nechal se inspirovat neformálním sdružením herců a umělců Franka Sinatry známým pod názvem Rat Pack. Piotr Beczala ztvární zhýralého vévodu z Mantovy, roli Rigoletta zpívá Željko Lučic a Diana Damrau Rigolettovu dceru Gildu.

Bolešinský kulturní dům v sobotu a v neděli uvede od 16 hodin pohádku Jana Drdy Hrátky s čertem v nastudování Divadelního spolku Plánice. Režie Jindřich Gregora. Hrají: Martin Kabát Josef Lukáš, Sarka Farka Václav Turek, Otec Školastykus Milan Novák.

V horažďovickém kulturním domě se koná dnes od 20 hodin oblíbený ples škrobařů. K tanci a poslechu hraje The Party Band Praha, taneční vystoupení předvede skupina Modern, připravena je bohatá tombola. V sobotu od 15 hodin se zde konají poslední taneční pro dospělé. A v neděli se v kulturním domě od 14 hodin sejdou masky aby si zařádily na dětském maškarním karnevalu.

Rokycansko

Extra Band láká na dnešní večer do sokolovny. Pro všechny milovníky rocku se chystá v rokycanské sokolovně tradiční zábava, na které zahraje Extra Band revival. Začátek je ve 21. hodin.

Mariášníky čeká zítra strašický Berten. Od dvanácti hodin se uskuteční další turnaj ve voleném mariáši, který je zařazen do festivalu O mistra Rokycanska. Dějištěm je tentokrát strašická restaurace Berten, kde se mohou aktéři registrovat už od jedenácti hodin. Absolvují tři kola po osmdesáti minutách, takže pořadí bude vyhlášené už za tmy.

Masopustní veselí láká zítra do Kornatic, Kařezu a Klabavy. V Kornaticích se jedná už o pátý ročník. Průvod masek se úderem dvanácté vydá od kapličky po vsi. Večer bude od 19 hodin pokračovat veselí v kulturním domě, kde zahraje plzeňská hudba M+M Duo. V Kařezu se shromáždí aktéři před 14. hodinou. Za hudebního doprovodu harmonikáře Radka Mencla se vydají na masopustní průvod.  V Klabavě je průvod masek naplánovaný také na 14. hodinu. Sraz je u obecního úřadu. Akci pořádá Sokol.

Rokycanští sokolové chystají na zítřek 16. šibřinky od 14 hodin je prostor tanečního parketu zadán dětem. Letošním tématem pro masky je motto Na hradě a v podhradí. Od 20:00 hodin pak zaplní sál rokycanské sokolovny dospělé masky.

Ochranáři postaví budky pro opeřence. V rokycanském DDM se zítra dopoledne sejdou ochránci přírody kvůli stavění ptačích budek. Domečky pro opeřence začnou stavět mezi desátou a čtrnáctou hodinou.

Autor: Redakce

15.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Slavnostním poklepáním na základní kámen začala v Krušovicích výstavba dvou úseků dálnice D6. A to symbolicky 12. 12. ve 12.12 hodin. Jde o úseky mezi Novým Strašecím a Řevničovem a řevničovský obchvat.

Konečně začala výstavba dalších úseků dálnice D6

Muži zákona pátrají po „obchodnících“ s bezpečnostními dveřmi

Mariánské Lázně - Slibovali bezpečnostní dveře, nechali si za ně zaplatit, ale namontovali obyčejné. To je ve zkratce případ, kterým se v současné době zabývají mariánskolázeňští policisté.

FOTO: Miminka z Karlovarského kraje

Karlovarský kraj - Deník představuje nově narozené děti.

Středoškoláci v Karlovarském kraji zvolili prezidentem Jiřího Drahoše

Karlovarský kraj - Středoškoláci, kteří se v Karlovarském kraji zúčastnili Studentských prezidentských voleb, si za prezidenta České republiky vybrali Jiřího Drahoše.

Mariánské Lázně o víkendu zažijí ČajoKrásné Vánoce

Mariánské Lázně – Už podruhé si mohou obyvatelé a návštěvníci Mariánských Lázní užít nevšední akci plnou výborných dobrot bez masa, výborných čajů, ale i doprovodného programu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT