Hudební klub Klubíčko v Aši zachvátí hrůza, nejde však o nějakou děsivou událost, to jen Michal Hrůza se svojí kapelou Hrůzy a One Night Band předvedou v pátek ve 21 hodin své hudební umění.

„O nastávajícím víkendu se mají lidé na co těšit, koncerty, divadelní představení, slavnosti a různé další produkce nabízí plné kulturní vyžití pro lidi v našem regionu,“ sdělila Martina Vokrojová z chebského infocentra.

Pro milovníky klasické hudby bude v sobotní den od 17. hodiny v chebské klášterní zahradě prostřednictvím flétny a klavíru promlouvat umění skladatelů Bacha, Vivaldiho, Ebena a Alaina. Později to v jesenickém kempu Ronak rozbalí Kapitán Láska, James Cole v 21 hodin.

Ani v jiných místech regionu nepřijdou lidé zkrátka, to například ve Františkových Lázních Iveta´s Band spustí Odpolední hudbu v baru. Akce se koná v lázeňském domě Imperiál od 15 hodin. Františkolázeňský večer bude patřit tanci, což je případ večera v lázeňském domě Pawlik, kde se v 19 hodin představí AS Band s hity 70. a 80. let. Ve stejném čase, ovšem v Sadové kavárně, to bude Duo Rytmus. Pro vyznavače zlatavého moku jsou připraveny od pátku do neděle pivní slavnosti ve františkolázeňském Přírodním divadle.

Závěrem víkendu odehrají karlovarští herci Divadla z bedny pohádku O Zlatovlásce, která je určena malým i velkým. Představení začíná v areálu Krajinné výstavy v Chebu v 16 hodin.

Příznivci dechové hudby si přijdou na své v divadle Boženy Němcové, kde jim k poslechu bude od 19.30 hodin hrát dechová kapela Božejáci.

Také v Mariánských Lázních nebude o kulturní zážitky nouze, neboť v nedělní dopoledne prosytí prostory Anglikánského kostela tóny operních a operetních árií a písní. Od včerejšího dne je v plném proudu tradiční mariánskolázeňský Chopinův festival a to již 51. v pořadí. Návštěvníci festivalu se mohou v prostorách Společenského domu Casino, sálu hotel Continental a v městském divadle těšit z Chopinovy tvorby až do 21. srpna, kdy festival končí.