Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkend přinese koncerty i plesy

Západní Čechy - Jarní koncert Dechového orchestru mladých a mažoretek ZUŠ Frederica Chopina se uskuteční v sobotu 16. března od 15 hodin v mariánskolázeňském městském divadle.

15.3.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Chebsko

Plektrum – tato oblíbená regionální rocková kapela zahraje ve františkolázeňské restauraci Bažina už v pátek od 20 hodin.

Kdo chce Wohnout, musí na Rampu. Oblíbená česká hudební kapela Wohnout z Prahy se už nyní chystá do mariánskolázeňského klubu Na Rampě. Posluchači se na ni mohou těšit už v pátek 15. března od 20 hodin. Jako předkapela zahraje Hentai Corporation. Příchozí se tak mohou těšit na výbornou show a hlavně na známé skladby, jako jsou Pepíčci, Svaz českých bohémů nebo Sej konopí.

Jarní koncert Dechového orchestru mladých a mažoretek ZUŠ Frederica Chopina se uskuteční v sobotu 16. března od 15 hodin v mariánskolázeňském městském divadle. Dechový orchestr mladých slaví své úspěchy nejen doma, ale i v zahraničí. Od roku 1973 je nedílnou součástí orchestru skupina mažoretek. Na jeho koncertech je možné obdivovat nejen šarm, ale také množství a pestrost jejich kostýmů.

16. jarní ples Akordeonového orchestru Alexandra Smutného láká do Mariánských Lázní už v sobotu 16. března. Odehraje se od 19.30 hodin ve Společenském domě Casino.
Derniéra divadelní hry Práce nádenní, lásky trápení se uskuteční již v sobotu 16. března od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu. Pět epizod pro pět hlasů a pět (ne)úspěšných sebevrahů. Příběhy o soužení práce a trápení lásky sviští dynamicky, sarkasticky a s černým humorem.

Turnaj v badmintonu pro neregistrované hráče a registrované muže a ženy od 50 let se koná v sobotu v ašské sportovní hale. Více informací na telefonu: 603 526 636. 

Sokolovsko 

Pěvecko – hudební soutěž Březovský lístek pořádá v sobotu 16. března v kinosále kulturního domu město Březová a tábornický klub Tuláci. Začátek akce je od 13 hodin. Soutěžit mohou jak jednotlivci, tak dua či skupiny. Soutěž není žánrově omezena. Dle počtu účastníků se soutěží se dvěma až třemi písněmi. Porota určí vítěze ve všech kategoriích a doporučí postupující do západočeského regionálního kola, dále porota vybere absolutního vítěze s postupem do celostátního finále Brána v Brně.

Březovský březnový braňák je název prvního ročníku speciálního závodu, který pořádá místní organizace kynologů. Začíná se prezentací 16. března v osm hodin ráno. O dvě hodiny později je start závodu. K vidění bude například nalezení osoby v přírodním terénu, přepadení psovoda, hladké zadržení přes potok či do bazénu, ale také střelba na terč z luku nebo házení tenisových míčků do plechovek.

Ski klub Bublava pořádá veřejný závod, a to finále Karlovarského pohárku. Lyžařské závody startují v sobotu 16. března na černé sjezdovce a síly změří děti narozené v roce 2001 a mladší. Závody jsou plánované od 8 do 13.30 hodin.

Snowbitch cup se v sobotu pojede ve skiareálu Bublava. Jedná se o veřejný závod ve skocích na lyžích i snowboardech. Letošní účast na této skokanské show by podle pořadatelů měla překonat předchozí ročníky. Avizovaný je totiž značný zájem zahraničních závodníků. Registrace závodníků začne ve 12 hodin. Následovat budou tréninky a kvalifikace. Finále se pojede od 16 hodin.

Karlovarsko 

Areál Technických služeb Abertamy se v sobotu 16. března promění v ráj milovníků zimních radovánek. Součástí oslav zimních sportů bude také již 6. štafetový závod družstev krušnohorských měst, obcí a spolků. Účast na oslavách je možná pouze v dobovém oblečení a vybavení. Start akce je v 11:00 a od 14:00 se uskuteční hlavní závod dospělých. Připraven je i pestrý doprovodný program v podobě přetahování lanem, pivního sprintu a od 16:00 i taneční zábavy a živé hudby.

Karlovarskou rockovou kapelu Tajfun jistě není třeba místním nijak zvlášť představovat. Tato trojice muzikantů zítra oslaví své první kulatiny. Během výročního koncertu kapely k pěti letům existence zahraje společně s Tajfunem skvělý rock and roll Kryštůfek Robin. Letošní koncertní sezona Karlovaráků začíná už za několik dní. Koncert oslavenců se bude tedy konat 16. března od 19:30 v karlovarském Meteoru v Tuhnicích. Kapela zde zahraje průřez svou tvorbou, některé nové písničky a sestavu občas posílí také zajímaví hosté z řad nejlepších muzikantů.

Tradiční jáchymovský velikonoční jarmark, který pořádá město spolu s Komisí pro lázeňství a cestovní ruch, mohou zájemci navštívit už tento víkend. K vidění zde bude ukázka tradičních řemesel, jako je výroba pomlázek, pečení, zdobení vajec nejrůznějšími způsoby, výroba svíček a korálků a také keramická dílna. Součástí dne bude 
i klasický jarmark a také vystoupení místního školního pěveckého sboru Macus Chodrus a žáčků mateřské školy. Jáchymovský velikonoční jarmark se koná v neděli 17. března v bývalé restauraci Radniční sklípek od 14:00.

Karlovarský klub Slash navštíví trojice hardcorových kapel. Představí se Sui Mate ze Sokolova, chodovští Mossambic a Positive mind z Plzně. Akce je zítra v 20:00.

Tachovsko 

Koncert High Grass. V pátek 15. března v 19 hodin vystoupí v KATu v Tachově skupina High Grass, účastník festivalů, přehlídek, vernisáží a podobných společenských akcí.

Na druhý městský bál zve Městské kulturní středisko ve Stříbře dne 15. března od 20 hodin. K tanci a poslechu zahraje Amati band. V programu vystoupí: ZUŠ Stříbro, studenti stříbrského gymnázia s předtančením, Irské tance Stříbro, břišní tanečnice Shahinez DDM Stříbro a divadelní soubor Divoch připravuje půlnoční předtančení. Na místě uvidíte také výstavu Stříbrských zpravodajů od roku 1946 do dnešní doby a prezentaci stříbrských škol, organizací i firem. Zajímavá tombola.

Divadelní společnost Divoch ze Stříbra uvede v pátek 15. března v sále kulturního střediska Vlčák v Černošíně komediální pokračování divadelní klasiky s názvem Lucerna aneb Boj o lípu, kterou napsal Alois Jirásek a upravili Pavel Fiala a Josef Dvořák.

Kapela Garde chystá koncert v Konstantinových Lázních. Vystoupení se koná v sobotu 16. března v klubu Pantheon. Posluchači se mohou těšit na songy Led Zeppelin, Deep Purple nebo Cream. Chybět nebude ani vlastní tvorba. Akce začíná ve 20 hodin.

Extra Band Revival se představí v sobotu 16. března v kulturním domě v Kostelci. Začátek koncertu je ve 21 hodin.

Proměny Tachovska. Od 4. do 29. března se v KATu koná výstava zapůjčená Muzeem Českého lesa v Tachově, členem MAS Zlatá cesta. Na srovnávacích fotografiích systémem včera – dnes můžete pozorovat, jakými proměnami prošel náš region v průběhu především druhé poloviny 20. století. Otevřeno je každý den od 12.30 do 17 hodin.

Tachovsko 

V Mini galerii Václava Křepelky Nekvasovského, která je umístěna v přízemí obchodního domu COOP na náměstí v Nepomuku, můžete zhlédnout výstavu fotografií Václava Baněčka – Čimelická zátiší 1. Výstava potrvá do konce března a je přístupná ve všední dny od 8 do 17 hod., o sobotách a nedělích je otevřeno do 12 hod. V Nepomuku se zároveň na náměstí zítra od 8 do 13 hodin konají farmářské a zabijačkové trhy a ve stejný čas pak můžete v rodném domě A. Němejce navštívit velikonoční jarmark.

V Oboře na severním Plzeňsku se zítra od 17 hod. koná koncert dechové hudby Chodovarka.

V Muzeu a galerii severního Plzeňska v Mariánské Týnici bude dnes v 17 hod. zahájena výstava s názvem Češi a Němci ve 20. století ve stínu dvou totalitních režimů. V rámci slavnostního zahájení se bude před areálem konat sraz vozidel Barkas, Trabant a Wartburg.

Předzvěstí blížících se Velikonoc je i velikonoční jarmark, který ve svém areálu na zítra od 9 do 16 hod. připravilo Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích – Hradišti.

Dnes a zítra se koná velikonoční jarmark také v Galerii U Svaté Anny v plzeňské Bezručově ulici. K dostání budou výrobky z tvůrčích dílen sdružení Krystal a Motýl. Dnes je jarmark přístupný od 15 do 18 hodin, zítra od 10 do 16 hod.

V Kbelu na jižním Plzeňsku se zítra od 20 hod. koná v kulturním domě divadelní bál, k tanci a poslechu hraje skupina Fialka ze Sušice.

V kině Káčko v Dobřanech se zítra od 19 hodin koná divadelní představení souboru Kolofantí s názvem Přijďte k nám zase, my k vám taky nechodíme.

Sport Studio Nýřany zve zítra od 20 hod. do nýřanského kulturního domu na společenský ples, na němž bude vystupovat rocková kapela Palice a také DJ Véna Motyka starší.

V kramolínské hospodě U Kubátů v neděli od 14 hod. vystupuje Malá muzika Nauše Pepíka.

Domažlicko 

Irský večer. V pátek 15. března jste v rámci klubové scény zváni do MKS Domažlice na oslavu svátku sv. Patrika. Hudbu Irska, Skotska a Bretaně hraje plzeňská kapela Poitín, tančí skupina irského tance a stepu Inis. Od 20 hod.

Šibřinky. TJ Sokol Újezd zve v sobotu 16. března veřejnost do KD Újezd na sportovní šibřinky. K tanci a poslechu zahraje od 20.00 hodin kapela Holýšovská trojka. Bohatá tombola. Vstup ve sportovním úboru vítán.

Josefská zábava. SDH Bělá zve v sobotu 16. března od 20.00 hodin do KD Bělá nad Radbzou na Josefskou taneční zábavu. Hraje Dexon´s music. Bohatá tombola, dámská volenka. Vstupné 100 Kč.

10. městský ples. Na jubilejní 10. městský ples jste zváni do sálu hotelu Hubertus v Poběžovicích v sobotu 16. března. Hraje Fragment Band. Večer s bohatou tombolou, předtančením a půlnočním překvapením. Od 20.00.

Bike bál nebál. SK Bike Team Jabkoty pořádá cyklistický ples v sále sokolovny ve Kdyni v sobotu 16. března. Hraje plzeňská skupina Tonic. Bohatá cyklistická tombola, soutěže, výborné pohoštění. Sál otevřen od 19.00 hodin.

Katapult 50. SDH Třebnice pořádá v KD Třebnice v sobotu 16. března rockovej ples s legendární skupinou Katapult v rámci koncertního turné, kdy Olda Říha slaví své osobní jubileum. Host: dýdžej Katapultu Kačer. Začátek od 20.00 hodin, vstup do sálu od 18.30. Pozor! Omezená kapacita, k dispozici jen 300 vstupenek! Předprodej v klubovně SDH Třebnice (kulturní dům), v prodejně mobilů v domažlické Benešově ulici a v infocentru v H. Týně.

Klatovsko 

Klatovy – Dialogy a monology z tragédie Romeo a Julie a z komedií Zkrocení zlé ženy a Sen noci svatojánské zazní tento pátek od 19 hodin v kavárně Jednorožec v Klatovech při akci Večer se Shakespearem, který připravila ZUŠ J. Kličky v Klatovech. Tato akce se uskuteční v rámci postupového festivalu uměleckého přednesu a divadla poezie Poezie na rynku, který právě tento pátek startuje. Od 20 hodin bude následovat na stejném místě představení Manželství naruby ochotníků z Újezda u Plánice.

Kino Šumava zve v sobotu od 17.00 hod. na Metropolitní operu – R. Zandonai: Francesca da Rimini. Úchvatná opera Riccarda Zandonaie inspirovaná epizodou z Dantova Pekla se na jeviště Metropolitní opery vrací v překrásné inscenaci, která tam byla naposledy k vidění v roce 1986. Eva-Maria Westbroek, která vládne dramatickým sopránem, a tenorista Marcello Giordani ztvární nešťastné milence. Orchestr řídí Marco Armiliato. Vstupné 330 Kč.

Špičák – Tradiční přejezd louže na lyžích se chystá tuto sobotu ve ski areálu Špičák. „Akce nabízí nejlevnější variantu vodního lyžování. Nemusíte shánět motorový člun ani vodní plochu, kde se dá jezdit. Stačí si vynést lyže na kopec a rozjet to směr louže. Pokud je jen trochu odvahy a šikovnosti, dá se i dvacetimetrová louže přejet bez problémů na lyžích či snowboardu. Jisté pokusy byly v minulých ročnících i na běžkách, ale zatím nikdo nenašel techniku, která by umožnila přejezd celé louže suchou nohou. Běžky tedy stále zůstávají výzvou," zve na sobotní akci spolumajitel areálu Vladimír Kasík. Akce startuje v 15.30 hodin.

Rokycansko

Extra Band míří dnes večer do Volduch. Populární rocková skupina Extra Band revival vystoupí se svojí produkcí v sále místního kulturního domu. Koncert zahájí jednadvacátá hodina. Jako host tentokrát s kapelou Soukup, Baštář, Mothejzík, Novotný, Pezlar a Navrátil vystoupí i Zíka.

Tradiční irský svátek, Den svatého Patrika, je možné oslavit dnes v minipivovaru U Stočesů. Od dvaceti hodin zde zahraje k tanci a poslechu kapela Klobouk dolů. Tento svátek charakterizuje typická zelená barva. Dále jsou gurmáni a příznivci dobré zábavy zváni na rokycanský Rašínov. Vlastním mlátem vykrmené prasátko, to je lákadlo na pravou pivovarskou zabijačku. Uskuteční se zítra a v neděli na zahradě restaurace. Celé zítřejší dopoledne bude možné pozorovat mistra řezníka přímo 
v akci. Pivnice otevírá už ve dvanáct hodin, kdy zároveň odstartují vepřové hody v podobě ovárku, polévky a zabijačkového guláše. Později budou 
k mání jitrnice a jelítka. Pozítří přijdou na řadu tlačenky. Po oba dva dny se návštěvníci budou moci zahřát pivovarským grogem připraveným ze sladiny a rumu.

Kamenoújezdští zvou na oslavu Pepíků. Na Pepíky nedají dopustit 
v Kamenném Újezdu, proto pro ně i jejich příznivce chystají na zítřek zábavu. V restauraci Pod Jasanem začne ve dvacet hodin. K tanci a poslechu zahraje a zazpívá dvojice Cajthaml a Praumová. Akci pořádá TJ So-kol.

Rockový bál chystají na zítřek Radničtí. Pro milovníky tvrdší muzi-ky se v místní sokolovně koná rockový bál. Zahájí jej dvacátá hodina. Ro-kycanská skupina LORDS má připravené všechny staré dobré fláky kapel Deep Purple, Bad Company, Pink Floyd, UFO, Kiss a podobně.

Autor: Redakce

15.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení