Další zajímavý koncert Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázněvse uskuteční pátek 11. prosince.

"Je součástí abonentní řady "S" a jeho název 'Vítr opět vane…' napovídá, že na své si tentokrát přijdou zejména milovníci
virtuózních výkonů na dechové nástroje," vysvětlilVladimír Smutný zeZápadočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně. "Skladba pro sólovou tubu je jistě neobvyklá, ale talentovaný tubista Ladislav Ščurek a velmi zajímavá hudba anglického skladatele R. Vaughana-Williamse slibují krásný zážitek," popisoval. "Další lahůdkou večera bude Koncert pro dva klarinety F. V. Kramáře. V této skladbě se představí opravdoví mistři klarinetové hry,
člen České filharmonie František Bláha a člen Plzeňské filharmonie, mariánskolázeňský rodák Jan Oblištil. Není bez zajímavosti, že celý koncert diriguje také přední český klarinetista Vlastimil Mareš, člen Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK."

Ve druhé půli koncertu zazní Serenáda B dur pro dechy KV 361 W. A. Mozarta uváděná též pod názvem Grand partita.

Koncert lázeňských symfoniků s jedinečnými sólisty slibuje nejen mimořádný kulturní zážitek,ale i zklidnění a odreagování v předvánočním čase.

V příštím týdnu se již připravuje oblíbená Rybova mše vánoční. "Upozorňuji, že letos je na programu již ve čtvrtek 17. prosince," dodal Vladimír Smutný.