Aby se na jednom místě soustředily všechny vojtanovské děti, nebývá časté. Snad jen na oslavách dne dětí a na mikulášské besídce. Právě na ní přišly asi tři desítky místních ratolestí.

Proto se besídka konala v restauraci Country salon. Do fotbalových kabin, kde se podobné akce většinou pořádají, by se totiž všichni nevešli. Na to, aby se sláva odehrávala na hřišti, je pro změnu zase zima.

Nejdřív všechny vyděsil pekelný zástupce, který přišel v doprovodu Mikuláše. Děsivý pekelník si nakonec žádnou z ratolestí neodnesl, takže zábava mohla pokračovat.

Organizátoři připravili řadu soutěží a malou diskotéku. Divácky oblíbenou soutěží je pojídání palačinek se šlehačkou bez pomoci rukou.
„Připravili jsme pro všechny naše děti balíčky se sladkostmi. Peníze na to máme pravidelně vyčleněné v kulturních činnostech,“ poznamenal starosta Vojtanova Ljubo Fistr.

„I když rozpočet na příští rok budeme mít velmi napjatý,“ dodal.

Po skončení zábavy se všichni přesunuli k vánočnímu stromu.

„Je to poprvé, co se u nás slavnostně rozsvěcuje vánoční strom,“ řekla místní obyvatelka Jana Irčáková.

„Původně jsme chtěli strom rozsvítit již na první adventní neděli, ale nakonec jsme to spojili s mikulášskou besídkou. Jinak by nepřišlo tolik lidí,“ vysvětlil starosta.