Oblíbená česká rocková kapela Wohnout zavítá opět do Mariánských Lázní. Již sedmý koncert v tomto městě zpestří místním rockovým nadšencům poklidnou adventní dobu. Kapela tu vždycky měla úspěch, proto lze očekávat, že i v pátek 16. 12. v Clubu Na Rampě rozpoutají „Wohnouti” veselou vřavu.

Kapela Wohnout, která vydává každé dva roky nové album, je považována za jednu z nejproduktivnějších českých skupin současnosti. Umělci z Prahy a přilehlého okolí svou působnost započali už v roce 1996. Od té doby vydali sedm desek, z nichž každá přinesla hity, které se vrývaly do paměti stále většímu a většímu počtu fanoušků. Například skladba Ó Gramofon se řadí do žebříčku nejznámějších českých melodií vůbec.

Dalším důvodem popularity této kapely je bezpočet kvalitních videoklipů, které se honosí jednou z nejvyšších sledovaností ve své kategorii v Čechách. Do širšího povědomí posluchačů rocku se Wohnout dostali v roce 1998, kdy vystupovali v roli předkapel na koncertech Lucie, Žlutého Psa a také amerických Offspring. V tomtéž roce vydala skupina u hudebního vydavatelství Sony Music/ Bonton svou první desku s názvem CundaLla. Poté následovala úctyhodná řádka koncertů a houževnatá práce na dalších úspěšných deskách jako Polib si dědu nebo Pedro se vrací. „Wohnout jsou populární a vždycky své fanoušky v Mariánských Lázních nad očekávání potěšili. Těšíme se na další večer v jejich režii,“ okomentoval pořadatel akce Roman Juřica.

Dnes, po čtrnácti letech působení na české hudební scéně, se Wohnout řadí mezi nejznámější a nejnavštěvovanější kapely v republice. I v Clubu Na Rampě se tedy můžeme těšit na vydařený večírek, tentokrát za podpory formace Medvěd 009.