Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začala 19. Akademická letní škola. Na programu je také chebská listina

Cheb -Do konce měsíce srpna se v chebském sídle nadace (Koželužská ul. 8) uskuteční mnoho zajímavých přednášek, které začínají vždy v 19 hodin.

24.8.2011
SDÍLEJ:

THEOLOG IVAN ŠTAMPACH s tlumočníkem při diskuzním večeru na Letní akademické škole Evropského Comenia (EC) v Chebu. Foto: Foto: Evropské Comenium

Nadace Evropské Comenium v Chebu připravila už 19. Akademickou letní školu. Ta letošní, která potrvá do konce srpna, nese podtitul Labyrint v hradbách a ráj v polích.

„Pod tímto názvem, který je parafrází J. A. Komenského, se skrývají otázky vztahu mezi městem a jeho okolím v různých historických obdobích,“ vysvětluje význam Nella Michailovskaja z nadace Evropské Comenium. „Po celá staletí byl prostor obklopující Chebskou kotlinu styčným prostorem, v němž docházelo k plodným hospodářským, sociálním i kulturním výměnám. Přitom území, kam vliv města Chebu dosahoval, bylo odjakživa velmi rozlehlé, jeho vliv sahal daleko na území Čech, do Saska, Durynska i do Bavorska.“

Valící se kámen

pátek 26. srpna

(Rollender Stein)
17 hodin - příjezd Valícího se kamene na náměstí před pódium – předání kamene
Valícím se kamenem chtějí iniciátoři podnítit realizaci přeshraniční „Otnantovy cyklo- a turistické stezky“ jakožto trvalé instalace. Mohl by stát jako skulptura a zároveň první turistická značka na výchozím bodě, nebo u cíle.

Do konce měsíce srpna se v chebském sídle nadace (Koželužská ul. 8) uskuteční mnoho zajímavých přednášek, které začínají vždy v 19 hodin. A v sobotu mohou zase lidé kupříkladu zamířit do chebského muzea, kde bude od 15.30 hodin přednášet Erich Schraml na téma Otnantova listina z roku 1061. Zaobírat se bude jejím popisem a analýzou.

Součástí Akademické letní školy je také umělecká akce Christiana Sedella Valící se kámen, která navazuje na workshop v Comeniu v minulém ročníku. Během Valdštejnských slavností bude městu a Chebanům předán Smírčí kámen - jako dárek a umělecké dílo. „Jaký účinek to způsobí, s jakou odezvou se to setká? – To nemůžeme předvídat, můžeme pouze uvést kámen do pohybu,“ přibližují výstup workshopu organizátoři.

Projekt je financován s podporou Česko-německého fondu budoucnosti, Karlovarského kraje a města Chebu. „To letos na letní školu přispělo částkou 50 tisíc korun,“ uvedla mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová.

Přednášky od 19 hodin:

středa 24. srpna
Michael Neubauer - Rozšiřování Otnantova území (stav výzkumu)

čtvrtek 25. srpna
Bernd Thieser - Doba před Otnantem. Historie osídlování ve Smrčinách.

sobota 27. srpna
Erich Schraml - Otnantova listina z roku 1061. Popis a analýza (výjimečně od 15.30 h. v muzeu)

neděle 28. srpna
Oldřich Kortus - Císařská armáda v západních Čechách v dobách třicetileté války

úterý 30. srpna
František Hromada - O chebském divadelním životě. Prezentace knihy

Autor: Václava Simeonová

24.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení