S napětím očekávají příznivci folkové, country, trampské a bluegrassové hudby tradiční festival Salajnský Žebřiňák. Někteří z nich se už obávali, že se své oblíbené akce letos nedočkají. „Už by měl být," řekl jeden z nedočkavců. Organizátor Václav Neuman má pro všechny dobrou zprávu. „Salajnský Žebřiňák bude, jen o čtrnáct dní později, než je pravidlem," uvedl.

Důvodem odložení jsou akce v okolí. „S ohledem na Špalíček fest a následně dětské dny jsme se rozhodli posunout festival až na sobotu 7. června," zdůvodnil Neuman, který na svém soukromém pozemku v Salajně u Dolního Žandova přivítá milovníky této hudby už pojedenácté. A na co se mohou návštěvníci těšit? „Vystoupí především přetransformovaná a znovuzrozená kapela z Lubů Drsná žízeň. Přijede i mladá karlovarská kapela Petr nebo Pavel," řekl s tím, že tato kapela vyniká především sklonem k americkému country stylu. „Návštěvníci se mohou těšit i na plzeňskou skupinu Malá Parta, která vystupuje především s vlastní tvorbou," uvedl Neuman. Nebude chybět ani nestárnoucí Riding-Horrers z Ústí nad Labem.

Na závěr festivalu se mohou diváci těšit na pražskou dámskou kapelu Stařenky, dříve známé jako Schovanky. „K této skupině není vůbec co dodat. Snad jen to, že to bude sladká hudební odměna pro návštěvníky a hlavně pro pány, protože interpretky ze svého dřívějšího šarmu a umění neztratily nic," dodal Václav Neuman.