„V návaznosti na Národní den železnice pořádáme 2. Den Dráhy Kateřina," informoval Robert Koutný, předseda dozorčí rady a výkonný ředitel obecně prospěšné společnosti Muzejní úzkorozchodná dráha Kateřina (MÚDK). Program bude připravený od 8.45 do 18 hodin. „Muzejní úzkorozchodná dráha Kateřina o.p.s., přispívá do těchto oslav zvláštními jízdami svých vláčků jednak po běžné trase pro turisty, ale také jízdami po trati na Vonšov, kterou zná jen odborná veřejnost," uvedl Josef Týma, mluvčí MÚDK.

„Navíc bude možné obdivovat úzkokolejnou drezínu na bázi německého mopedu Simpson, pan Báňa předvede svou mašinku a IŠTE Sokolov se pochlubí dle vlastního návrhu sestavenou šlapací drezínkou na čtyřech kolech," popsal Josef Týma a doplnil, že bude na co koukat, co obdivovat, v čem se svézt a něco zažít.

Druhý den Dráhy Kateřina bude zahájen v 8.45 hodin ve stanici Soos, a to právě představením nářaďového vozu č. 13 a šlapadla ISŠTE Sokolov. Zájemci si s sebou budou moct odvézt také nějaký suvenýr, po celý den budou v prodeji pohlednice, turistické vizitky, fotomagnetky, publikace, trička nebo třeba pexesa.

Kdo by rád jedinečnou úzkokolejku navštívil, neměl by váhat. Pokud to nestihne v sobotu, bude mít poslední šanci v neděli 25. září. Nedělní jízdy budou probíhat podle klasického jízdního řádu úzkokolejky. Výstava v muzeu o drážkách na Skalensku pak bude k vidění o víkendech do konce října.

„Návštěvníci zde najdou informace o historii a vývoji úzkorozchodných drah nejen na Skalensku, ale i v Karlovarském kraji a celé České republice," popsal Robert Koutný.

„Nachází se zde nejen informační panely, ale také některé části dieslové úzkorozchodné lokomotivy, jako například motor a převodovka. Ve vnější části je vystavena lokomotiva z roku 1950 a historický výklopný nákladní vozík pro přepravu jílu."