Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ženy zachraňovaly muže před ostudou

Ostroh – V okamžiku hrozící obrovské ostudy, však víte tehdy byly naše lázně světové, nastoupily ženy místo svých mužů, přirozeně v jejich uniformách, na Seebergu ku parádě lázeňské.

8.9.2010
SDÍLEJ:

JEHO Veličenstvo na hradě Seeberg pojalo podezření, že nastoupila jen slabší část mužstva. Foto: Foto: archív Muzea Františkovy Lázně

Pozvání na Seebergské hry, tentokrát na Slavnost Františkolázeňských ostrostřelců s inspekční návštěvou císaře Františka Josefa I. a arcivévody Karla, budoucího císaře, čeká na všechny návštěvníky hradu Seeberg tuto sobotu 11. září od 14 hodin.

„Za tímto předlouhým názvem se skrývají dva příběhy, které se odehrály v našich lázních v roce 1909,“ poznamenal ředitel františkolázeňského muzea Stanislav Macek. „Ten první, všeobecně známý, láskový, je o tom, jak se arcivévoda Karel setkal ve Františkových Lázních se svou budoucí chotí z královského rodu Zitou Bourbonsko – Parmskou, zamilovali se do sebe a dva roky na to se vzali. Ten druhý byl objeven v hradním archívu a protože je ostudný, nikdy nebyl v kronikách zaznamenán. S Karlem tehdy totiž do lázní přijel také sám císař František Josef I., aby si prohlédl místní ostrostřelce.

Ti měli ovšem za sebou náročný Františkolázeňsko – Tyrolský družební týden a nedokázali ostřízlivět, aby druhý den nastoupili na Seebergu k velké parádě ku poctě císaře a Karla. V okamžiku hrozící obrovské ostudy, však víte tehdy byly naše lázně světové, nastoupily ženy místo svých mužů, přirozeně v jejich uniformách, na Seebergu ku parádě lázeňské. Jeho Veličenstvo pojalo přirozeně podezření, protože si všimlo, že ´zdejší domobranci mají povážlivou sílu v klenuté hrudi, zbytek orgánismu je však křehký, až zženštělý´ a pojalo podezření, že nastoupila pouze slabší část mužstva a ostatní mají absenc, což je vzhledem k jeho přítomnosti trestuhodný šlendrián,“ převyprávěl Macek historickou událost.

„Nechal si proto přečíst, tedy sehrát, průběh celého předešlého týdne, den po dni, aby se vše vysvětlilo. Jistě se ptáte, kde je Karel a jeho Zita – nechte se překvapit, ve skutečnosti se totiž oba seznámili právě při těchto manévrech na Seebergu. To jsme vám ale vyzradili více nežli nám jest libo – pro zbytek příběhu si přijeďte na hrad. V místním, pochodově – tanečním skoromuzikálu s prvky operety, tyrolské lidové muziky a sladkých vídeňských citerových melodií mají hlavní roli děvčata z taneční skupiny Jaroslavy Havlíčkové ze ZUŠ v Chebu,“ doplnil ředitel. „Ještě malé varování – prostory hradního nádvoří jsou omezené a představení je pohyblivé, není proto příliš vhodné pro maminky s kočárky.“

Autor: Nataša Šmatová

8.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Městská policie.

Strážníci zadrželi hledaného muže

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení