Veletrh Zlaté české ručičky, jehož je Deník mediálním partnerem, se nezadržitelně blíží. Veletrh je malým bojem proti záplavě výrobků z Číny a má ukázat, že Češi umí vyrobit mnohem hezčí a kvalitnější výrobky. Už 14.května se na zimním stadionu v Chebu uskuteční přehlídka šikovných řemeslníků, umělců a organizací.

„Získáváme stále více zajímavých účastníků,“ pochlubil se ´otec´ veletrhu Mirek Vostrý. „Z Hodkovic přijede Eva Ivanovová, která slibuje výrobu růží z jablek.“ Do Chebu dorazí i Karel Sobotka z Železného Brodu. „Ten bude prezentovat své skleněné foukané figurky a Alena Teplická z Českých Budějovic předvede ručně tkané textilní koberce,“ uvedl Vostrý. „Nesmírně mě ale těší, že se na veletrh vrací vystavovatelé z prvního ročníku. Návštěvníkům se předvede například chebská houslařská škola nebo chebské krajkářky.“ Právě ty podle jeho slov zaznamenaly na loňském veletrhu největší ohlas.

„Chybět nebude ani Romana Kdyrová, která představí paličkované krajky a byla u veřejnosti hodnocena jako druhá nejúspěšnější. Přijede i plátnéř Jiří Zubko a samozřejmě se zúčastní i chebské chráněné dílny Joker,“ řekl Vostrý.

Pro všechny přítomné je připraven bohatý doprovodný kulturní program. „Opět se setkáme s hudební skupinou Jazz Combo Libčice nad Vltavou. Celý veletrh odmoderuje duo KO–STI, které dodá reprodukovanou hudbou potřebnou atmosféru. Návštěvníci si mohou od profesionálních pražských malířek nechat namalovat obrázky na obličeje,“ dodal.

„První ročník veletrhu se nám moc líbil,“ řekla Romana Dvořáková z Chebu. „Doufala jsem, že to nebyl poslední ročník a jsem ráda, že se můžeme těšit na další.“