Předchozí
1 z 3
Další

Jsem rodák z Chebska, kde to miluji. Narodil jsem se v chebské porodnici v roce 1973 a jsem vyučený prodavač. Tehdy se učni připravovali pro konkrétní podnik a já jsem byl připravován pro Obchodní dům Prior v oboru smíšené zboží. Po podnikání ve svém oboru jsem musel dráhu prodavače ukončit. Naplno jsme se začal věnovat komunální politice ve své rodné obci Nový Kostel. Jako starosta pracuji u nás od roku 2003.

Zakoupit nemovitost bývalého panského dvora a zámku Nový Dvůr bylo neplánované. Má kamarádka Míša Nosková hledala nějakou nemovitost, kterou by využila k rekreaci své rodiny a pořádání seminářů pro své kolegy z divadelní sféry. Nemovitost byla ale v zoufalém stavu a ani velikostí Míšu nenadchla. Prostě byla pro ní moc veliká. Následně se nabízeli možnosti: Nechat zámek svému osudu, nebo ho koupit a zachránit. S rodinou jsme se rozhodli areál zakoupit.

Podoba zámku z roku 1933.Podoba zámku z roku 1933.Zdroj: Deník/ Redakce

Děkuji nejen své rodině, která je pro mne velikou oporou, ale i nadšeným přátelům, kteří náš zámek zásobují různými předměty. Někdy si připadám jako vetešník, ale každá darovaná věc si u nás najde své místo. Dýchá z ní její historie a má svůj příběh. Prostě věci u nás dál žijí svůj další život a tak to má být. Velký díl mají i pracovníci památkového ústavu a odboru památkové péče v Chebu a také Karlovarský kraj. Všichni mezi sebou velice dobře vycházíme. Máme totiž stejný cíl, a to co nejdříve zpřístupnit památku veřejnosti. Co se týče finanční náročnosti projektu, tak nemovitost jsme zakoupili v roce 2013 a padly na ni veškeré úspory. Musel jsem prodat dům a ani půjčky nejsou výjimkou.

Podoba zámku z roku 2003.Podoba zámku z roku 2003.Zdroj: Deník/ Redakce

Areál zámku postupně opravujeme. Dnes je už z více jak padesáti procent rekonstruován a můžeme ho tak zpřístupnit veřejnosti. Nejde jen o prohlídky. Pořádáme různé kulturní akce, svatby a v loňském roce jsme otevřeli restauraci, která může nabídnout služby dle přání a aktuální nabídky.

Rád bych, aby se zámecký areál podařilo opravit v co nejkratší možné době a celý ho zpřístupnit široké veřejnosti. Považuji se za správce kulturní památky, která by měla návštěvníkům připomínat umění starých mistrů.

Podoba zámku z roku 2013.Podoba zámku z roku 2013.Zdroj: Deník/ Redakce