Předchozí
1 z 4
Další

Vždy mě zajímal modeling a sledovala jsem soutěže krásy. Vždy jsem si ale přišla nevyzrálá.Zdroj: Deník / Redakce

Jsem inženýr ekonomie. Nejprve jsem studovala na Západočeské univerzitě v Plzni, obor Podniková ekonomika a management, kde jsem získala titul Bc. Následně jsem chtěla změnu, a tak jsem zkusila přihlášku na Českou zemědělskou univerzitu v Praze, kam jsem se i dostala a pokračovala zde na magisterském studiu. Odtud jsem si po dvou letech odnesla titul Ing. Jen bych ráda řekla, že název školy neznamená, že jde o studium spojené se zemědělstvím, právě můj obor se vůbec zemědělstvím nezabýval.

Už během studia jsem si zařídila práci, kterou jsem mohla vykonávat z domova. Šlo o menší výpomoc s různým účetnictvím. Po škole jsem si dala 4 měsíce poprvé oddych od školy i práce. Následně jsem se zajímala o možnost věnovat se veřejným zakázkám. V Karlových Varech je titul Ing. celkem brán jako "překvalifikovaný", ale povedlo se mi dostat se na Krajský úřad, kde spolu s mým nástupem vzniklo oddělení veřejných zakázek, kde pracuji doteď.

Vždy mě zajímal modeling a sledovala jsem soutěže krásy. Vždy jsem si ale přišla nevyzrálá, byla jsem poměrně dlouho i vzhledově takové díťátko. Když jsem začala studovat v Praze, objevila jsem soutěž Miss Léta, aktuální Miss České republiky. Soutěž mě zaujala a protože je Praha velká, a nikdo mě zde neznal, odhodlala jsem se zkusit casting a povedlo se. Byl to takový startovní můstek se někde ukázat, získat kontakty, nafotit hned několik kolekcí.

Top Fashion Week byl takový pomyslný strop.Zdroj: Deník / Redakce

Bohužel to nesplnilo má očekávání, vím, že je v tom i má vina. Neustále dojíždění z Karlových Varů do Prahy, na to prostě nejsem. A tak jsem přišla o dost akcí. Zároveň jsem ukončovala studium a Praha mi začínala být čím dál více vzdálenější.

Samozřejmě to ve mě neustále hlodalo, koukala jsem na různé soutěže a hledala něco, co by mi vyhovovalo. Objevila jsem tak soutěž Top model of the year. Proč mě zaujala? Jelikož šlo o velice rychlý průběh soutěže. Dívky se přihlásí pomocí internetu, následně si všechny porota pozve do Prahy, kde z těchto dívek vybere finalistky. Nevím, jak se to stalo, ale já byla mezi nimi. Zároveň bych chtěla říci, že za touto soutěží je velice vlivné jméno v modelingu, Jiří Morštadt. Pokud se zalíbíte, určitě se na nějakou krásnou akci dostanete. A tak se stalo. Sice jsem se neumístila, ale Jirka si mě vybral na velkolepou přehlídku Top Fashion Week, která se každoročně koná v Teplicích. Ten bych asi nikdy neodmítla.

Byla to krásná přehlídka, neskutečné množství módních návrhářů, fotografové, videa a vše co k tomu patří. Každopádně, vždy jsem patřila mezi holkami k nejstarším, takže málo zkušeností, vysoký věk. Do soutěže vás už většinou nikdo nevezme, strop je takových 25 let většinou. Takže zatím Fashion Week byl takové završení této cesty.

Jak jsem již zmínila, byla to první zkušenost s nějakou soutěží, která mi dala spousta kontaktů, kamarádek a dovolila mi poprvé lehce nahlédnout do světa modelingu.

Myslím si, že jít Top Fashion Week byl takový pomyslný strop. Pokud by se naskytla možnost jít nějakou přehlídku, určitě se ráda zúčastním, ale svou budoucnost v tom nevidím. Nejsem zrovna vysoká, což je takový základní požadavek, a pokud to není výška, musíte být urputná, cílevědomá v tomto směru. Pokud by něco takového fungovalo v rodném městě, Karlových Varech, zapojila bych se, ale asi tím narazím na další otázku, s prací to tak jednoduše skloubit nejde.

Není zrovna dvakrát snadné skloubit modeling a zaměstnání na úřadě dohromady.Zdroj: Deník / Redakce

Není zrovna dvakrát snadné skloubit modeling a zaměstnání na úřadě dohromady. Řeknu to asi takto, většina dívek, které se tomu věnuje, je mladých, většinou teprve studentky a vůbec nemusí řešit, že jsou celý týden v práci, že si musí vzít na den dva dovolenou, protože autobus pozdě v noci už z Prahy nejede, a ráno zas nejede tak brzy, abyste byli v práci ráno včas. Dnešní doba je rozmanitá a lze si vydělávat i na Instagramu. Myslím, že většina modelek v dnešní době to tak má. Tam pak je to jednoduché. Ale pokud máte klasickou kancelářskou práci, pak to snadné není. Já se dostala do fáze, kdy jsem si raději nechala alespoň ten volný víkend, který jsem mohla trávit s přítelem, než na cestě v autobusu do Prahy a zpět, případně jezdit svým vlastním autem.

Znám spoustu dívek, které v soutěži nezískaly korunku, ani já ne, pouze během semifinále. Přesto jsou někdy i lepší než samotné vítězky.Zdroj: Deník / Redakce

Pokud ale někdo touží stát se modelkou, tak rozhodně soutěž doporučuji. Dá vám to ty první kontakty, první pohled na věc, zkusíte si jít i nějakou přehlídku, pokud budete dobré a probojujete se do samotného finále. Znám spoustu dívek, které v soutěži nezískaly korunku, ani já ne, pouze během semifinále. Přesto jsou někdy i lepší než samotné vítězky. Je to pak o tom, jak moc vás to baví a kolik jste do toho ochotna dát energie. Určitě je snadnější se ukázat v soutěži a dostat se někam na molo. Přeci jen i modelky, které jsou ze soutěží krásy mají jiný vzhled, než modelky klasické, které jsou světově uznávané. Sama to beru jako skvělou zkušenost, hlavně jsem poznala spoustu nejen vlivných lidí, kteří vás posunou. Ovšem zásadní pravidlo je, že pokud nemáte alespoň 170 cm, i to je někdy málo, tak pak to chce obrovský potenciál a vaši velikou snahu.