VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHEB

Seismologické muzeum čeká vylepšení

Skalná - Skalná Jedinečné seismologické muzeum ve Skalné, které se pro obyvatele chebského regionu otevřelo na konci loňského roku, se v těchto dnech dále rozšiřuje. Pracovníci Geofyzikálního ústavu v Praze tam umístili již nové vybavení a další část by se měla lidem představit během léta. Součástí nového prostoru bude i obrazovka, kde se budou pouštět speciální seismologické filmy.

Pietní místa připadnou Chebu

Cheb - Desítky let zaniklou obec Krásná Lípa nedaleko Chebu nyní připomíná její upravený hřbitov.

Student bodoval na olympiádě

Cheb - Gymnázium Cheb může slavit. Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze totiž bodoval student 4.A Lukáš Pulec. V republikovém finále Zeměpisné olympiády získal v kategorii C druhé místo. Student se na republikové kolo připravoval ze starších ročníků Zeměpisné olympiády.

Pofrčí vlaky rychlostí 160 km/h?

Cheb - Na železnici z Chebu do německého Norimberku budou moci brzy jezdit elektrické lokomotivy a vlakové soupravy. Německo totiž v těchto dnech zahrnulo elektrifikaci od německého Schirndingu až po Norimberk, kde nyní elektrické vedení není, do spolkového plánu dopravních cest. Pokud vše půjde podle plánu, mohly by se elektrické vlaky mezi Českou republikou a Německem rozjet již za několik let. Dokonce by pak mohly jet rychlostí až 160 kilometrů za hodinu.

FIJO letos oživí i LED obrazovka na náměstí

Cheb - Celkem dvanáct orchestrů se letos objeví v Chebu v rámci festivalu mládežnických dechových orchestrů FIJO. Od čtvrtka 30. června do neděle 3. července bude Cheb hostit už jeho 22. ročník. Z dvanácti orchestrů bude sedm zahraničních. Zahrají zde hudebníci z Portugalska, Itálie, Německa, Bulharska, Polska, Slovenska a Maďarska. Vedle toho se v Chebu objeví i sedm hostujících orchestrů a řada zajímavých hostů, například dechová hudba Gloria nebo známý trumpetista Vlado Kumpan.

Oprava vodojemu v Aši skončila o několik týdnů dříve

Aš - Oprava poničeného vodojemu v Aši skončila o několik týdnů dříve, než se předpokládalo. Celkové náklady dosáhly 375 tisíc korun. Na vodojemu bylo nutné vyměnit nejen střešní konstrukci, ale i zpevnit narušenou vedlejší část zdiva.

Převod ranveje stopla špatná smlouva

Cheb - Převod přistávací dráhy na chebském letišti na město stále není dokončený. Kvůli chybě ve smlouvě. Cheb by chtěl i přesto stihnout opravu ranveje ještě letos.

Neznámý žhář opět zaútočil na kříž se sochou Krista

Cheb - Zatím neznámý žhář opětovně podpálil monumentální dřevěný kříž s barokní sochou Krista, umístěný na zdi kostela Zvěstování Panny Marie na chebském Františkánském náměstí. Musel přitom překonat vysoký kovový plot opatřený ostrými bodci.

Koně zhlédly tisíce lidí

Cheb - S velkým úspěchem se setkal nejen historický chebský preparát osobního oře Albrechta z Valdštejna, který Muzeum Cheb zapůjčilo do výstavního projektu´Krieg Eine archäologische Spurensuche´ zemského muzea v německém Halle. Muzeum Cheb jako jediný zástupce České republiky pro zmíněnou výstavu zapůjčilo kolekci předmětů spojených s osobou frýdlantského vévody a ty společně s dalšími předměty, které na výstavu poskytlo Švédské království, se staly jedněmi z hlavních návštěvnických lákadel. Výstava napomohla i k tomu, že se do Muzea Cheb začali sjíždět i hosté ze Švédska anebo Ameriky.

Knihovna dostala od památkářů zelenou

Cheb - 'Neviditelnou' přístavbu chebské městské knihovny posvětili památkáři. Město tak může začít hledat dotační titul, ze kterého by získalo finance na stavbu.

Dětem se bude číst také v chebské knihovně

Cheb Ke kampani Týden čtení dětem se připojila také Městská knihovna v Chebu. „Odehraje se v rámci projektu Celé Česko čte dětem ve dnech od 1. do 7. června, na který se chystá nejen řada knihoven, škol, školek, mateřských center a podobně, ale i množství dobrovolníků, partnerů a dárců," vysvětuje ředitelka knihovny Martina Kuželová.

Projekt rozšíří místa pro volný čas

Cheb - Mezi německým Waldsassenem a Chebem vznikne Park Egrensis. Zintenzivnit spolupráci sousedních regionů v českém a německém příhraničí, konkrétně v Karlovarském kraji, Sasku a Bavorsku. To je hlavní cíl přeshraničního projektu s názvem Clara III. K prohloubení spolupráce má dojít například v oblasti cestovního ruchu a lázeňství, kde město Cheb očekává navázání nových partnerství.

Kasárna půjdou k zemi příští týden

Cheb - Už příští týden má začít demolice kasáren na Zlatém vrchu. Na jejich místě mají v budoucnu stát například rodinné domy.

Trať chtějí zmodernizovat

Cheb - Rozšířit a zmodernizovat železniční trať mezi Chebem a německým městem Plauen se chystá Karlovarský kraj. Modernizace by zahrnovala zdvoukolejnění železnice a její elektrifikaci. Hlavním cílem rozšíření této tratě je zrychlení německo- českého hospodářského rozvoje a také ekologičtější přeprava nákladů.

Cyklostezka bude zase o něco delší

Cheb - Nejen národem houbařů, ale také národem cyklistů by se dali Češi nazvat. Cyklostezky po celém kraji jsou od vysvitnutí prvních slunečních paprsků plné dospělých i dětí.

Sekačka má dálkové ovládání

Cheb - Nová dálkově řízená robotická sekačka za necelých šest set tisíc korun se v těchto dnech prohání po pozemcích města Chebu. Provozuje ji společnost Chebské technické služby (Chetes) a ovládá se pomocí joysticků. Společnost Chetes s ní chce sekat trávu zejména na svahovitých pozemcích. Doposud se tyto práce prováděly křovinořezy. Výhodou stroje je to, že nahradí současně několik pracovníků.

Dotace nevyšla, kontejnery ale možná budou

Cheb - Vybudování pěti kontejnerů mělo přijít na necelých pět milionů korun, dotace měla činit asi polovinu.

Poptávka po bytech se zvyšuje

Cheb - Lidé mají o Cheb zájem, protože zde jsou pracovní příležitosti

Oprava sportoviště spolkne miliony

Cheb - Město Cheb na Lokomotivě vybuduje například umělý trávník.

Odpad si bude řešit město samo

Cheb - Město teď má přibližně rok na to, aby připravilo vše potřebné, například nakoupilo popelnice, auta nebo i pracovní oblečení. To vše vyjde na přibližně 20 milionů korun.

Opustili nás...

Chebsko -  V chebském regionu nás opustili tito občané…

Země se třese každý den

Chebsko - Větší zemětřesení v chebském regionu a blízkém okolí v následujících dnech podle odborníků nehrozí. I když se země pod tímto regionem každý den slabě chvěje, hodnoty magnituda se sotva dostanou ke stupni číslo 2. Mnoho energie se podle seismologů uvolnilo v předminulém roce, kdy maximální otřes dosáhl hodnoty 4,5 stupně.

Miminka Chebského deníku

Chebsko -  Hlasujte o nejsympatičtější miminko Chebského deníku do pátku 27. května do 16. hodin. 

Po 180 letech chtějí zpřístupnit štolu

Cheb - Zpřístupnit 180 let starou Goethovu štolu ve vyhaslé sopce Komorní hůrka u Chebu chce Geofyzikální ústav v Praze. Pokud všechno půjde dobře, budou se moci první lidé ve štole moci projít již za tři roky. Náklady jsou předběžně vyčíslené na několik stovek tisíc korun.

Zahájení sezóny přišlo na milion

Mariánské Lázně - Slavnostní svěcení a otevírání pramenů, průvody v historických kostýmech, jarmarky, promenádní a kolonádní koncerty klasické, folklorní i moderní hudby. Tak vypadal v pořadí již 208. ročník zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních. Letošní novinkou byla například prezentace hasičských sborů nebo ukázka lidových řemesel. Celkem třídenní program vyšel Mariánské Lázně na částku přesahující jeden milion korun.

Ratolesti se vozily na kánoích, kajacích i raftech

Cheb - Ukázat zejména dětem, ale i rodičům, že jízda na lodi je neuvěřitelný zážitek, si dali za cíl pracovníci chebského Domu dětí a mládeže Sova. Uspořádali totiž jedinečný den otevřených dveří u chebské loděnice pod hradem Cheb. Malí i velcí si tak zde měli možnost vyzkoušet jízdu nejen na raftu, kajaku, ale i na kánoi. Zároveň se však dozvěděli, jaká rizika na volné řece účastníkům plavby hrozí, a jaká pravidla je tak třeba dodržovat.

Hrad byl v obležení vojáků

Cheb - Netradiční dětský den si připravili organizátoři na hradě Cheb. Pro všechny malé návštěvníky si tu totiž nachystali brannou výchovu s britským vojskem Commandos z druhé světové války. Ratolesti, které měly odvahu a nezalekly se vojenských úkolů, tak musely projít nejrůznějšími překážkami.

U knihovny byly k mání zdravé dobroty

Cheb - Férová snídaně přilákala do zahrady u Městské knihovny Cheb desítky lidí. Hlavním cílem bylo posnídat se známými přáteli, a navíc ve zdravém stylu. Na stolech totiž byly k mání produkty z nejrůznějších farem na Chebsku i domácí pochutiny přicházejících hostů. Akce se uskutečnila ve spolupráci s chebským hospicem.

Nejlepší chirurg je v Chebu, rozhodli pacienti

Cheb - „Každé takové ocenění potěší. Zvlášť když je přímo od pacientů," říká chebský chirurg Jan Kropáček. Právě jeho ordinace bodovala v soutěži Ordinace roku a hned dvakrát. Může se tak chlubit titulem Nejlepší chirurgická ordinace v České republice a nejlepší ordinace obecně v Karlovarském kraji.

Klášter v Chebu je srovnán se zemí

Cheb - Poslední demoliční práce se v těchto dnech odehrávají v prostoru kláštera Milosrdných sester v Chebu. Těžká technika tam zbourala poslední artefakt celé stavby klášterní věž.

Vlak ukazuje i reálný život narkomana

Cheb - Protidrogový vlak Revolution train přijel do Chebu. Jeho hlavní funkcí je přimět děti a náctileté, aby nebrali drogy. Zejména školáci v něm mají šanci na vlastní kůži a přitom bezpečně zažít rizika spojená s užíváním drog.

Chebský rodák Hynek Tomm vydal novou desku

Cheb - Chebský rodák, zpěvák Hynek Tomm, vydal nové, v pořadí již třetí album s názvem Srdcové záležitosti. Pracoval na něm celý rok. Celkem se na něm objevilo 17 písní, z toho 8 duetů. Předkřest alba se konal v Mělníku a jeho zpěv přišlo podpořit nespočet fanoušků. Oficiální křest se bude konat v příštím týdnu v Praze.

Koupání na Dřenici zkomplikuje silniční objížďka

Cheb - Otevření chebského městského koupaliště na Dřenici se bude potýkat s uzavírkou jedné z hlavních ulic. Koupaliště Dřenice je připraveno k zahájení provozu od 15. května. Předpokladem otevření jsou však příznivé klimatické podmínky.

Kriminalitu ohlídá mobilní kamera

Cheb - Vedení Městské policie v Chebu se po vyhodnocení bezpečnostní situace a zvážení možností stávajícího městského kamerového dohlížecího systému rozhodlo rozšířit kamerový systém o nový, mobilní kamerový bod. Mobilní kamerový bod městské policie byl zvolen jako nejvhodnější řešení k efektivnímu podchycení závadového jednání. Náklady na pořízení mobilní kamery dosáhnou maximálně 300 tisíc korun.

Nádraží zaplní parní „mašiny"

Cheb - Několik desítek historických i současných vlakových souprav, večerní světelná show anebo modelové kolejiště. Tak bude vypadat jedinečný Národní den železnice, který se v Chebu uskuteční 24. září. Už teď jsou však přípravy na jeho bezchybný průběh v plném proudu a pracovníci drah vylaďují bezpečnost a technické zajištění prostor.

Do sopky Goethovou štolou

Cheb - Geofyzikální ústav v Praze plánuje znovu zpřístupnit unikátní Goethovu štolu v boku jedné z nejmladších vyhaslých sopek na českém území Komorní hůrky u Chebu. V letošním roce se bude teprve připravovat projekt, ale pokud vše půjde podle plánu, mohlo by se s ražbou několikametrového tunelu začít už na jaře příštího roku.

Opustili nás...

Chebsko -  V chebském regionu nás opustili tito občané…

Nemocnici obohatí nový pavilon

Cheb - Stavební stroje se v letošním roce vrátí do chebské nemocnice. Začne tu totiž vyrůstat nový pavilon za několik set milionů korun, do kterého se následně přestěhuje dětské a gynekologicko porodnické oddělení. Součástí nové budovy budou také nové operační sály. Obě budovy, nová i hlavní, budou vzájemně propojené.

Školce hrozí uzavření

Cheb - Ve městě Cheb hrozí uzavření jedné ze školek. A to kvůli tomu, že míst v ostatních zařízeních je dostatek a město má spíše problém s jejich zaplněním. Jestli se tak nakonec stane, se rozhodne během následujících týdnů.

Lidé radostně mávali třepetalkami

Nový Kostel - Nový Kostel se vrátil o desítky let zpět. Oslavil První máj.

Průvod s lampiony oživil i ohňostroj

Cheb - Tradiční lampionový průvod se o víkendu vydal z chebského náměstí do areálu Krajinky.

Ilona Csáková: Chystám se s kapelou natočit desku

Cheb/Brno - Narodila se 1. října 1970 v Chebu a vystudovala Střední pedagogickou školu v Mostě. V druhé polovině 80.let zahájila svoji kariéru zpěvačky v kapele Laura a její tygři. Poté se dala na sólovou dráhu. Řeč je o úspěšné zpěvačce Iloně Csákové. I když v Chebu žila pouze do svých pěti let, dodnes se do tohoto města s radostí vrací a nejvíce je okouzlena takzvanou Krajinkou u řeky Ohře.

Důlní vláčky lákaly návštěvníky

Nový Drahov - Po zimní přestávce se musely všechny vozy překontrolovat.

Miminka Chebského deníku

Cheb - Hlasujte pro nejsympatičtější miminko Chebského deníku do pátku 6. května, 16. hodin. 

Na nové Krajince se objeví bludiště

Cheb, Bayreuth - Celkem 250 tisíc jarních květin a 10 tisíc nových vysazených stromů.Tolik rostlin je nyní k vidění na krajinné výstavě v německém městě Bayreuth. Expozice měla být spojena i s městem Cheb. Kvůli byrokracii však muselo město Cheb krajinnou výstavu o rok posunout.

Úprava parku vyjde na sto tisíc

Cheb - Obyvatelé Podhradu u Chebu se dočkají nových keřů a trvalek. Zrevitalizovat malý park v chebské městské části Podhrad plánuje městský Nadační fond Historický Cheb. Jeho zásluhou se v minulosti například podařilo obnovit věžní helmice na kostele svatého Mikuláše a Alžběty anebo zrenovovat vyhlídkový pavilon na Zlatém vrchu.

V zóně v Chebu nalezlo práci již několik stovek lidí

Chebsko - Průmyslový park v Chebu nabízí v současnosti práci přibližně 1500 lidí. Průmyslový park Cheb vznikl na takzvané ´zelené louce´ v roce 2002.

Demolice kostela začala i přes zákaz

Cheb – Demolice kostela Povýšení svatého Kříže, který byl součástí kláštera Milosrdných sester svatého Kříže v Chebu, začala. A to i přesto, že Ministerstvo kultury v těchto dnech teprve rozhoduje o tom, zda klášter i s kostelem prohlásí za kulturní památku. Stavebníci se pro demolici kostela rozhodli proto, že hrozil samovolným pádem.

Hrad Cheb otevře podzemní kasemata

Cheb - Podzemní prostory pod chebským hradem, které vznikly na přelomu 17. až 18. století, se již o víkendu otevřou veřejnosti. V tuto chvíli pracovníci hradu dokončují v těchto barokních kasematech poslední úpravy, aby pohyb v nich byl maximálně bezpečný.

Křižovníci s žalobou neuspěli

Cheb - Ve hře bylo kolem 200 hektarů lesa na Chebsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT