VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHEB

S bezdomovci jsou potíže, stěžují si lidé

Cheb - Dávat peníze lidem bez domova se většinou míjí účinkem a nemá to smysl.

Studenti vyšlou do oblak sondu

Cheb - Sondu, která bude při sestupu z několika set metrů nad zemí měřit různé veličiny, sestrojují již podruhé studenti Gymnázia Cheb. Po cestě k nebesům bude sonda měřit například teplotu anebo tlak. Na jejím sestavení pracovali čtyři studenti několik týdnů.

Hynek Tomm připravuje novou desku

Cheb - Zpěvák a rodák z Chebu Hynek Tomm začal pracovat na nových písních. I když před časem vydal nové CD a natočil i novou píseň s jedním z chebských rádií, nelení a pravidelně usedá do hudebního studia. Ačkoliv žije momentálně v Praze, do Chebu se pravidelně vrací za rodinou.

Účastníky prestižní dějepisné soutěže vítal Jan Hamáček

Cheb, Praha - Jedinečnou příležitost podívat se do Poslanecké sněmovny v Praze měli studenti Gymnázia Cheb a vítězové loňského, jubilejního 25. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií. V tamním sále je přijal předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček.

Starosta Chebu zůstává dál v čele města

Cheb - Starosta města Chebu Petr Navrátil i nadále zůstává v čele města. Ačkoliv ho chtěla opozice na mimořádném jednání odvolat kvůli obvinění v kauze ROP Severozápad, nakonec se tak nestalo. V tajné volbě pro jeho odvolání totiž hlasovalo pouze 12 zastupitelů, což nebyla nadpoloviční většina. Zastupitelstvo v Chebu má celkem třicet členů.

Muzeum zabezpečí kamery za milion

Cheb - Lepší zabezpečení Muzea Cheb má za cíl nový kamerový systém, který zde postupně vzniká. Náklady na jeho výměnu vyjdou na více než milion korun a práce budou hotové na konci března. Nové kamery nabídnou například lepší rozlišení obrazu a především barevné snímání, ty původní natáčely pouze černobíle.

Pamlsková vyhláška. Řešení, nebo populistické gesto ze strany politiků?

Karlovarský kraj - Pamlsková vyhláška by měla být účinným nástrojem, jak omezit nadváhu u českých dětí. Ale už teď se ukazuje, že ty si sladkosti koupí cestou do školy. Přesto se školská zařízení snaží nabídnout dětem v automatech potraviny, které by jim chutnaly.

Sochy budou krásnější

Cheb - Nejen Muzeum Cheb se v současné době připravuje na novou turistickou sezonu. Během zimních měsíců jsou jeho brány uzavřené a otevřou se až po 7. dubnu. V tuto chvíli se jeho pracovníci věnují údržbě například soch. O ty se stará konzervátor muzea Dušan Vančura. Všechny sochy se musejí předtím, než se znovu brány muzea otevřou, důkladně očistit od prachu a následně natřít ošetřujícím prostředkem. 

Téměř polovina holubů z centra to má spočítané

Cheb - Několik stovek holubů, což je podle odhadů polovina z celkového počtu všech holubů z centra města, čeká letos nepříjemný osud. Chystá se jejich odchyt, který přijde městskou pokladnu na 120 tisíc korun ročně.

Petr Navrátil zůstává starostou Chebu

Cheb – O tom, jestli starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD) zůstane nadále ve funkci, rozhodovali včera zastupitelé města. A to tajnou volbou, pro kterou se vyslovila nadpoloviční většina z třicetičlenného zastupitelstva. Nakonec návrh na odvolání nebyl přijat, protože opoziční VPM - Alternativa s kolaičním hnutím ANO, neměli dostatek hlasů na jeho odvolání. Petr Navrátil tak i nadále zůstává starostou Chebu. Podvečerní jednání se protáhlo na více než dvě hodiny. Svolání zastupitelstva s jediným bodem programu, a to odvolání starosty, který byl policií obviněn v dotační kauze ROP Severozápad, iniciovala opoziční VPN – ALTERNATIVA a hnutí ANO, které je ale ve vládnoucí městské koalici s ČSSD a KSČM. Tuto koalici podporuje i ODS, která na odvolání starosty netrvala. 

V podzemí přibudou další kontejnery na odpad

Cheb - Rozházené odpadky kolem plastových kontejnerů, a to nejen v centru města, ale i v okrajových částech města Chebu, přiměly chebskou radnici jednat. Na dalších třech místech širšího centra Chebu se proto v současné době budují stanoviště velkokapacitních podzemních kontejnerů na odpad. Jejich hlavní výhodou v porovnání s plastovými popelnicemi je to, že z nich odpad nelze vybírat. Celkové náklady na vybudování všech tří stanovišť dosáhnou výše 2,6 milionu korun.

Loňská bilance v našem kraji: šest nehod, čtyři zranění, dva mrtví

Karlovarský kraj - Během loňského roku došlo v kraji k šesti nehodám na železničních přejezdech. Byly při nich zraněny čtyři osoby, dva lidé dokonce zemřeli.

Odpad bude končit na překladišti za městem

Cheb - Na překladiště do nedalekých Chocovic se i nadále bude vozit komunální odpad z Chebu. Ve výběrovém řízení s nejlevnější nabídkou totiž zvítězila společnost Marius Pedersen, která i překladiště provozuje. Komunální odpad bude od dubna svážet z domácností společnost Chebské technické služby (Chetes).

V chebské nemocnici se novorozeně k matce vrátí pár vteřin po porodu

Cheb – První hodina po narození je asi nejvíce zranitelným obdobím v životě člověka. Dnes už sice není až tak důležitá z hlediska přežití, ale časný kontakt matky s dítětem významně ovlivňuje řadu věcí – například formování vazby mezi matkou a dítětem nebo délku kojení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení