VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHEB

Pod sopkou se bude vrtat

Cheb - Přípravy na vyhloubení veřejnosti přístupné štoly pod vyhaslou sopkou Komorní hůrka u Chebu jsou nyní v plném proudu. Na sopce se již uskutečnilo první měření, které ukázalo, že historický plánek podzemních štol naprosto souhlasí. Geologům se tak povedlo prokázat, že staré štoly opravdu v podzemí existují. Další průzkum na vulkánu se uskuteční na podzim.

AKTUALIZOVÁNO

Náklaďák srazil cyklistku

Dolní Dvory - Nehodu nákladního automobilu, takzvaného autodomíchávače, a cyklistky řešili policisté a záchranáři v Dolních Dvorech u Chebu. Na místě přistál i vrtulník letecké záchranné služby. 

Elektrifikace trati má zelenou

Cheb, Norimberk - Německá strana schválila v těchto dnech práce na vybudování elektrifikace trati mezi Chebem a Norimberkem. Německé ministerstvo dopravy dokonce potvrdilo, že elektrifikaci této části tratě dává přednost před elektrifikací směrem na Domažlice a Furth im Wald. Práce by mohly začít během několika měsíců.

O spalovně bez veřejnosti?

Cheb - Vyloučit veřejnost z řízení o chebském Zařízení na energetické využití odpadu. Podle organizace Arnika přišel s takovým požadavkem investor spalovny, společnost Terea Cheb.

Železniční most je po čtyřech měsících práce na svém místě

Jindřichov - Výstavba nového mostu přišla na 93,3 milionu korun

Získá město letiště?

Cheb - Budoucnost chebského letiště je stále nejistá. Poté, co město Cheb požádalo Ministerstvo obrany o bezplatný převod areálu do vlastnictví města, celou věc pozastavil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten označil celou akci za nepovolenou. Město chtělo celou letištní plochu opravit. Jestli to bude možné, ukáže až čas.

Dětské hřiště v centru Chebu oživí opičí dráha

Cheb - Další herní prvek bude součástí dětského hřiště v chebské Brandlově ulici v blízkosti dětského střediska. Obří skluzavka, která je ústředním prvkem hřiště, skýtá dětem vyžití a zábavu. Dolů se malé děti sklouznou, ale nahoru musí zdolat několik desítek schodů. A to je už problém. Mnoho z nich tak leze přímo po svahu.

Aš a Bad Brambach zřejmě propojí silnice

Cheb - Silniční spojení mezí Aší a německým Bad Brambachem. To je zadání technické studie, kterou v těchto dnech připravuje projekční kancelář z Ústí nad Labem. Šestikilometrový úsek, který začíná křižovatkou Chebská a Příční ulice v Aši a končící na státní hranici, by měl v budoucnu projít modernizací a změnami, které umožní cestovat ašským výběžkem automobilem i na tuto stranu Německa. Předpokládané náklady nejsou zatím vyčíslené.

Město se chce zbavit problematických domů ve Wolkerově ulici

Cheb - Wolkerova ulice v Chebu nemá dobré jméno. Dřív šlo o nechvalně proslulé romské ghetto, nyní je pět ze šesti domů v dezolátním stavu a obývá je asi dvacítka bezdomovců. Chebská radnice proto jedná s majitelem o koupi. Problém je s pěti domy a jak město zjistilo, je na nich navíc zástavní právo.

Chebský rodák Hynek Tomm vydal nové album

Cheb, Praha - V pořadí již třetí album s názvem Srdcové záležitosti natočil zpěvák a rodák z Chebu Hynek Tomm. Pracoval na něm celý rok. Celkem se na něm objevilo 17 písní, z toho 8 duetů. Zpěvák nazpíval například ústřední píseň k filmu Zdeňka Trošky Kameňák 3 anebo účinkoval v Hudebním divadle Karlín.

Sopku odborníci prověří přístroji

Cheb - Do konce letošního roku chtějí odborní pracovníci z Geofyzikálního ústavu v Praze uskutečnit první vědecká měření na vyhaslé sopce Komorní hůrka u Chebu. V ní by totiž rádi znovu vyrazili štolu, která byla v minulosti zavalená. V těchto dnech došlo k podepsání všech dokumentů k plánovanému geologickému průzkumu, a tak měření začnou během několika týdnů. Náklady by měly dosáhnout několika set tisíc korun a první lidé by se do štoly v úbočí sopky podívali za tři roky.

Rezervace vás nabije energií bez ohledu na počasí

Nový Drahov - Stezka vede po dně vyschlého slaného jezera. V Soosu po něm zůstala skutečná evropská rarita křemelinový štít. Léčivý vzduch, krásná příroda a mofety to je přírodní rezervace Soos v Novém Drahově nedaleko Františkových Lázní. Místo láká k procházce snad v jakémkoliv počasí.

Veřejné lampy ve městě budou mít v budoucnu své vlastní číslo

Cheb - V budoucnu by se mělo dočkat veřejné osvětlení v Chebu výměny. Některé lampy jsou totiž i několik desítek let staré a tak město začíná uvažovat o tom, že je nahradí novými. Podle města je zatím času dost, protože bezprostřední nebezpečí z nich nehrozí, a zatím vyhovují i normám. A s tím přijde i jedna velká novinka. Lampy dokonce dostanou vlastní čísla.

Mladým muzikantům tleskaly davy lidí

Cheb - Dvanáct orchestrů, tisíce diváků a všude slyšitelný potlesk. Tak vypadal v pořadí již 22. ročník mezinárodního festivalu mládežnických dechových orchestrů FIJO 2016 v Chebu. Lidé si mohli dechovou hudbu užívat od pátku až do neděle, kdy festival vyvrcholil slavnostním ukončením na chebském sportovišti Lokomotiva. Celkem festival vyšel letos na tři miliony korun.

Miminka Chebského deníku

Chebsko -  Hlasujte o nejsympatičtější miminko týdne do pátku 8. července. 

AKTUALIZOVÁNO

K nehodě přiletěl i vrtulník

Dolní Žandov - Celkem pět zraněných osob si vyžádala sobotní nehoda osobního automobilu a mikrobusu u Dolního Žandova. 

Festival FIJO je tady

Cheb - V pořadí již 22. ročník mezinárodního festivalu mládežnických dechových orchestrů FIJO 2016 v Chebu oficiálně začal. Až do neděle 3. července bude město Cheb hostit dvanáct orchestrů, z toho sedm zahraničních z Portugalska, Itálie, Německa, Bulharska, Polska, Slovenska a Maďarska.

Vyrostou v Chebu nové činžáky?

Cheb - Celkem pět činžovních domů by v budoucnu mohlo vyrůst v chebské lokalitě Klášterní mlýn. V tuto chvíli se na jedné polovině pozemku nachází řadové domy. Vedle nich by právě vyrostly maximálně čtyřpatrové budovy. Stavební firma je v těchto dnech v jednání s městem Cheb.

Cizinci opět kšeftovali s cigaretami

Chebsko - Kriminalisté, celníci a finanční správa Karlovarského kraje realizovali skupinu cizinců, kteří zásobovali několik měsíců tržnice v okrese Cheb cigaretami bez kolků a které byly pašované z Ukrajiny, Maďarska a Bulharska. 

Načerpat pozitivní energii lze na Andělské hoře

Karlovarský kraj - Komu by se nelíbilo, kdyby po náročném a stresovém dni mohl navštívit místo, které by mu lidově řečeno dobilo baterky a setřáslo z něj velkou část starostí? A právě taková místa se nachází po celém Karlovarském kraji. Karlovarský historik Stanislav Burachovič dokonce vydal knihu s názvem Magická místa Karlovarského kraje, jejíž dotisk se v těchto dnech připravuje. Tato publikace představuje místa, kde může člověk znovu získat energii, ale i ta, kterým je lepší se vyhnout.

Lávku pro lidi uzavřou

Cheb - Přípravy na Národní den železnice, který se v Chebu uskuteční 24. září, jsou v plném proudu. Mnoho lidí však zřejmě bude zklamáno, protože během největší železniční akce u nás bude pro veřejnost uzavřena železniční lávka, která spojuje městskou část Švédský Vrch s Riegerovou ulicí. Na ní právě při různých železničních akcích stojí nespočet hostů a fotí si vlaky ze shora. Lávka však není konstrukčně určena pro velký počet hostů a hrozilo by její poškození.

Žhář v Chebu tentokrát kamenem rozbil výlohu u obchodu

Cheb - Třicetiletý muž z Chebu, kterého v minulém týdnu obvinili policisté ze čtyř případů žhářství, opět v Chebu ničil.

Centrum zdobí nový mobiliář

Cheb - Město Cheb nechalo vyrobit nový mobiliář pro náměstí Krále Jiřího. Lavičky si mohou lidé prohlédnout a posedět na nich zejména v horní části náměstí. Ty staré původně totiž dosloužily. Celkem mělo město Cheb na nákup laviček vyčleněno 700 tisíc korun.

Údržba zeleně je v plném proudu

Cheb - Pracovníci Chebských technických služeb v těchto dnech zkrášlují park v městských sadech. Přerostlou trávu posekali a hráběmi následně vegetaci provzdušnili. Letos šlo na údržbu zeleně v Chebu celkem 18 milionů korun. 

Opravy komplikují dopravu

Aš - Komplikovanější průjezdnost některých ulic v Aši v posledních dnech zaznamenali obyvatelé tohoto města. Konkrétně se jedná o ulice Šaldova a Janáčkova, což jsou dvě komunikace v majetku Karlovarského kraje, kde se v těchto dnech kvůli chystané celkové opravě vyměňují inženýrské sítě. Jde o velmi frekventované cesty v centru, řidiči zde proto musí být pozorní a dbát dopravního značení, jehož dodržování nyní častěji kontrolují i strážníci městské policie.

Na praxi přijeli studenti z Nižního Tagilu. Už poosmé

Cheb - Nižnětagilsky torgovo-ekonomičesky kolledž je jedinou ruskou školou, která spolupracuje se školou v České republice

Hájenští oslavili sedmdesátiny

Cheb - Sedmdesáté výročí svého založení si připomenul Sbor dobrovolných hasičů Cheb-Háje.

Sucho hrozí kdykoliv

Chebsko - Podzemní voda se postupně vrací do dlouhodobého průměru. Deště posledních dnů pomohly opět zaplnit rezervoáry podzemní vody. A to i přesto, že ještě donedávna se lidé obávali nejhoršího. Vloni totiž musela spousta z nich začít mnohem více šetřit vodou, a v některých zahrádkářských koloniích dokonce vodu zavírali, aby se dostala na všechny. Podobná situace zatím podle současného stavu počasí nehrozí. Ale jak klimatolog Rudolf Kovařík ze Šindelové říká, sucho může nastat kdykoliv.

Soutěž, kde ve hře bylo vše o těle

Cheb - Kde se nachází jednotlivé orgány? Jak se zachovat při situacích, které vyžadují okamžitou pomoc, nebo jak se účinně bránit nákaze žloutenkou typu B?

Úředníci zkontrolují „žumpy" kolem města Chebu

Cheb - Zkontrolovat majitele nejen rekreačních objektů se rozhodl Odbor stavební a životního prostředí Městského úřadu Cheb. Kontroly zahájí na základě podnětů ochránců přírody ze zdejší základní organizace a několika občanů. V kontrolách se zaměří na zneškodňování odpadních vod z bezodtokových jímek, lidově zvaných žumpy.

Nákup věžáku vyjde na 25 milionů

Cheb - Modrý věžový dům v Chebu, který dlouhá léta plnil funkci vysokoškolské koleje, odkoupí od Západočeské univerzity město Cheb. Celkové náklady na nákup budovy jsou 25,8 milionu korun. Město v ní chce v budoucnu vytvořit byty například pro zaměstnance z průmyslové zóny.

Seismologické muzeum čeká vylepšení

Skalná - Skalná Jedinečné seismologické muzeum ve Skalné, které se pro obyvatele chebského regionu otevřelo na konci loňského roku, se v těchto dnech dále rozšiřuje. Pracovníci Geofyzikálního ústavu v Praze tam umístili již nové vybavení a další část by se měla lidem představit během léta. Součástí nového prostoru bude i obrazovka, kde se budou pouštět speciální seismologické filmy.

Pietní místa připadnou Chebu

Cheb - Desítky let zaniklou obec Krásná Lípa nedaleko Chebu nyní připomíná její upravený hřbitov.

Student bodoval na olympiádě

Cheb - Gymnázium Cheb může slavit. Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze totiž bodoval student 4.A Lukáš Pulec. V republikovém finále Zeměpisné olympiády získal v kategorii C druhé místo. Student se na republikové kolo připravoval ze starších ročníků Zeměpisné olympiády.

Pofrčí vlaky rychlostí 160 km/h?

Cheb - Na železnici z Chebu do německého Norimberku budou moci brzy jezdit elektrické lokomotivy a vlakové soupravy. Německo totiž v těchto dnech zahrnulo elektrifikaci od německého Schirndingu až po Norimberk, kde nyní elektrické vedení není, do spolkového plánu dopravních cest. Pokud vše půjde podle plánu, mohly by se elektrické vlaky mezi Českou republikou a Německem rozjet již za několik let. Dokonce by pak mohly jet rychlostí až 160 kilometrů za hodinu.

FIJO letos oživí i LED obrazovka na náměstí

Cheb - Celkem dvanáct orchestrů se letos objeví v Chebu v rámci festivalu mládežnických dechových orchestrů FIJO. Od čtvrtka 30. června do neděle 3. července bude Cheb hostit už jeho 22. ročník. Z dvanácti orchestrů bude sedm zahraničních. Zahrají zde hudebníci z Portugalska, Itálie, Německa, Bulharska, Polska, Slovenska a Maďarska. Vedle toho se v Chebu objeví i sedm hostujících orchestrů a řada zajímavých hostů, například dechová hudba Gloria nebo známý trumpetista Vlado Kumpan.

Oprava vodojemu v Aši skončila o několik týdnů dříve

Aš - Oprava poničeného vodojemu v Aši skončila o několik týdnů dříve, než se předpokládalo. Celkové náklady dosáhly 375 tisíc korun. Na vodojemu bylo nutné vyměnit nejen střešní konstrukci, ale i zpevnit narušenou vedlejší část zdiva.

Převod ranveje stopla špatná smlouva

Cheb - Převod přistávací dráhy na chebském letišti na město stále není dokončený. Kvůli chybě ve smlouvě. Cheb by chtěl i přesto stihnout opravu ranveje ještě letos.

Neznámý žhář opět zaútočil na kříž se sochou Krista

Cheb - Zatím neznámý žhář opětovně podpálil monumentální dřevěný kříž s barokní sochou Krista, umístěný na zdi kostela Zvěstování Panny Marie na chebském Františkánském náměstí. Musel přitom překonat vysoký kovový plot opatřený ostrými bodci.

Koně zhlédly tisíce lidí

Cheb - S velkým úspěchem se setkal nejen historický chebský preparát osobního oře Albrechta z Valdštejna, který Muzeum Cheb zapůjčilo do výstavního projektu´Krieg Eine archäologische Spurensuche´ zemského muzea v německém Halle. Muzeum Cheb jako jediný zástupce České republiky pro zmíněnou výstavu zapůjčilo kolekci předmětů spojených s osobou frýdlantského vévody a ty společně s dalšími předměty, které na výstavu poskytlo Švédské království, se staly jedněmi z hlavních návštěvnických lákadel. Výstava napomohla i k tomu, že se do Muzea Cheb začali sjíždět i hosté ze Švédska anebo Ameriky.

Knihovna dostala od památkářů zelenou

Cheb - 'Neviditelnou' přístavbu chebské městské knihovny posvětili památkáři. Město tak může začít hledat dotační titul, ze kterého by získalo finance na stavbu.

Dětem se bude číst také v chebské knihovně

Cheb Ke kampani Týden čtení dětem se připojila také Městská knihovna v Chebu. „Odehraje se v rámci projektu Celé Česko čte dětem ve dnech od 1. do 7. června, na který se chystá nejen řada knihoven, škol, školek, mateřských center a podobně, ale i množství dobrovolníků, partnerů a dárců," vysvětuje ředitelka knihovny Martina Kuželová.

Projekt rozšíří místa pro volný čas

Cheb - Mezi německým Waldsassenem a Chebem vznikne Park Egrensis. Zintenzivnit spolupráci sousedních regionů v českém a německém příhraničí, konkrétně v Karlovarském kraji, Sasku a Bavorsku. To je hlavní cíl přeshraničního projektu s názvem Clara III. K prohloubení spolupráce má dojít například v oblasti cestovního ruchu a lázeňství, kde město Cheb očekává navázání nových partnerství.

Kasárna půjdou k zemi příští týden

Cheb - Už příští týden má začít demolice kasáren na Zlatém vrchu. Na jejich místě mají v budoucnu stát například rodinné domy.

Trať chtějí zmodernizovat

Cheb - Rozšířit a zmodernizovat železniční trať mezi Chebem a německým městem Plauen se chystá Karlovarský kraj. Modernizace by zahrnovala zdvoukolejnění železnice a její elektrifikaci. Hlavním cílem rozšíření této tratě je zrychlení německo- českého hospodářského rozvoje a také ekologičtější přeprava nákladů.

Cyklostezka bude zase o něco delší

Cheb - Nejen národem houbařů, ale také národem cyklistů by se dali Češi nazvat. Cyklostezky po celém kraji jsou od vysvitnutí prvních slunečních paprsků plné dospělých i dětí.

Sekačka má dálkové ovládání

Cheb - Nová dálkově řízená robotická sekačka za necelých šest set tisíc korun se v těchto dnech prohání po pozemcích města Chebu. Provozuje ji společnost Chebské technické služby (Chetes) a ovládá se pomocí joysticků. Společnost Chetes s ní chce sekat trávu zejména na svahovitých pozemcích. Doposud se tyto práce prováděly křovinořezy. Výhodou stroje je to, že nahradí současně několik pracovníků.

Dotace nevyšla, kontejnery ale možná budou

Cheb - Vybudování pěti kontejnerů mělo přijít na necelých pět milionů korun, dotace měla činit asi polovinu.

Poptávka po bytech se zvyšuje

Cheb - Lidé mají o Cheb zájem, protože zde jsou pracovní příležitosti

Oprava sportoviště spolkne miliony

Cheb - Město Cheb na Lokomotivě vybuduje například umělý trávník.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT