VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHEB

Plavání bez sněhu není to pravé

Cheb – Potápěči z Karlovarského kraje se sešli pod chebským hradem, aby si zaplavali v řece. Ta měla pouhé tři stupně Celsia! Sníh však chyběl. Dorazilo 18 odvážlivců, aby se zúčastnili čtvrtého ročníku akce, jejímž pořadatelem byl tradičně Klub sportovního potápění Kajman Cheb.

Děti si kluziště oblíbily

KLUZIŠTĚ na náměstí Krále Jiřího v Chebu je každodenně v obležení malých bruslařů. Ti si zde mohou i brusle půjčit a naučit se základní bruslicí kroky. Včera na nich řádila i pětiletá Colettka z Chebu.

Kraj spojilo zpívání koled

Karlovarský kraj – Na mnoha místech v Karlovarském kraji se sešli lidé, aby se zúčastnili výjimečného projektu regionálních Deníků Česko zpívá koledy. Možnosti zazpívat si společně s dalšími, kteří se k akci v Česku připojili, využily v regionu stovky malých i velkých zpěváků.

Celníci zajistili nezdaněný tabák za 15 milionů

Karlovarský kraj – Přes sedm tun nezdaněného tabáku zajistili celníci v Chebu. Kromě toho našli i několik palet s přísadami a vonnými esencemi na výrobu tabáku do vodních dýmek, dózy na tabák, etikety a strojní zařízení na úpravu a aromatizaci tabáku. Výše úniku na spotřební dani byla předběžně vyčíslena na více než 15 milionů korun.

Jak rozšířit dům Mája?

Cheb - Město Cheb v současnosti plánuje rozšířit domov pro osoby se zdravotním postižením Mája. Původně měli zastupitelé v plánu klienty přestěhovat do bývalé školky na chebském sídlišti Zlatý vrch, to se však nakonec ukázalo jako velmi drahé řešení. Vedení města tak v tuto chvíli plánuje, jak celou situaci vyřešit.

Do sopky se kopne i příští rok

Cheb – Vyhloubit několik metrů dlouhou štolu a nechat veřejnost nahlédnout do chřtánu vulkánu. To je projekt, na kterém už několik měsíců pracuje Geofyzikální ústav Akademie věd v Praze. Geologové už dokonce část bývalé štoly z 19. století ve vyhaslé sopce Komorní hůrka vyhloubili. Nyní už je jasné, že projekt bude zdárně pokračovat i v příštím roce, kdy na něj Akademická rada Akademie věd věnuje dalších 200 tisíc korun.

Středa bude v knihovně patřit čajům i čtenářskému klubu

Cheb – Jak strávit středeční podvečer? Chebská městská knihovna nabízí hned dvě možnosti – čtenářský klub nebo povídání o čajích.Souček – současná česká a evropská kniha – se uskuteční ve studovně, a to od 18 hodin. Přijít mohou i neregistrovaní čtenáři či nováčci.

Výtěžek koncertu půjde na Hospic svatého Jiří

Cheb – Návštěvníci adventního koncertu pro Hospic svatého Jiří můžou spojit příjemné s užitečným. Poslechnou si dobrou hudbu, a ještě pomohou potřebným.

Letiště půjde do rukou města

Cheb – Město Cheb se již dohodlo s Ministerstvem dopravy o bezplatném převodu chebského letiště do svého majetku. Dosud se totiž čekalo na vyjádření Evropské komise. Ta měla rozhodnout o tom, jestli se nejedná o nedovolenou podporu.

Akrobatky hvězdami vánočních trhů

Mariánské Lázně - Zářícími hvězdami letošních vánočních trhů v Mariánských Lázních se staly akrobatky z Arte Levite, které předvedly kreace v obrovských šálách. Jejich umění tady sledovaly stovky lidí, které na závěr trhů přišly nakupovat, nebo se jen tak podívat a nasát předvánošní atmosféru.

Řidiči dostanou přidáno. Zaplatí to město i cestující

Cheb - Směšně nízké platy řidičů autobusů budou snad konečně minulostí. Je však jasné, že města budou muset na městskou hromadnou dopravu vyčlenit víc peněz. Tento problém řešili i v Chebu.

Oprava za půl miliardy

Cheb - Opravit nástupiště pro cestující za více než 500 milionů korun chce na chebském nádraží Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Stavební práce mají začít v září roku 2017 a potrvají přibližně 1,5 roku. Hrozí však, že oprava bude nakonec menší, než se plánuje. Památkáři totiž chtějí chebské nádraží prohlásit za kulturní památku.

Policisté obsadili hranice v kraji

Karlovarský kraj - Policie si vyzkoušela, jak by v praxi vypadaly znovu zavedené kontroly na hranicích. Celkem sedmdesát policistů kontrolovalo řidiče na čtyřech hraničních přechodech po celém Karlovarském kraji. Vytipovaní řidiči museli vystoupit z vozidla a ukázat obsah zavazadlového prostoru.

Řidič skončil s mnohačetnými zraněními v nemocnici

Hazlov - Celkem tři hasičské jednotky zasahovaly v pátek večer u dopravní nehody osobního auta a kamionu u obce Hazlov. Řidiče osobního auta museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí. Silnice byla více než dvě hodiny zcela uzavřena.

Muzeum zaplní desítky hodin

Cheb - Několik desítek hodin zaplní výstavní prostory Muzea Cheb. K vidění budou nejen ty historické, ale i hodiny novější. Unikátním kouskem budou například hodiny z druhé poloviny 18. století. Výstavu s názvem Krása času připravovali pracovníci muzea několik měsíců.

Průmyslovou zónu rozšíří o 19 hektarů

Cheb - Rozšířit průmyslovou zónu o téměř 19 hektarů plánuje město Cheb. Zatím se vedení města povedlo schválit pouze návrh. Průmyslová zóna by se měla rozšířit až k dálnici D6, kam zatím nevede.

Přípravy na vánoční trhy jsou v plném proudu

Cheb - PŘÍPRAVA vánočních trhů v Chebu je v těchto dnech v plném proudu. Pracovníci odborné firmy se už pustili do výstavby ledového kluziště, které se v letošním roce opět objeví u chebského Špalíčku. Program trhů by měl být i letos obdobný jako v předchozích letech. Počítá se se zahájením v sobotu před první adventní nedělí a trvat by měly až do druhého svátku vánočního. A také tentokrát by na nich měly vystoupit známé tváře. Jednou z nich bude i Helena Vondráčková. 

Kraji hrozí více ledovek i námrazy

Karlovarský kraj - Na mnohem více ledovek na silnicích se v následujících týdnech musí připravit lidé v Karlovarském kraji. Hrozit tak bude mnohem více nehod. Upozornil na to Rudolf Kovařík z klimatologické stanice v Šindelové. A ani letos se podle všeho nedočkáme bílých romantických Vánoc na sněhu.

Do sopky s krumpáčem

Cheb - První metry bývalé štoly ve vyhaslé sopce Komorní hůrka už začaly spatřovat světlo světa. Na vulkán totiž dorazili horníci, kteří ručně odkopávají zeminu kolem ozdobného portálu sopky. Práce potrvají do konce týdne. Odborníci museli k přístupu do štoly použít i krumpáče a lopaty.

Město chce komunitní centrum

Aš - Komunitní centrum by ráda vybudovala ašská radnice v objektu bývalého Ašského kulturního centra. Předběžné náklady na celkovou rekonstrukci budovy by vyšly na 100 milionů korun. Zastupitelé města se nyní seznámili se studií komunitního centra. Studie řeší rekonstrukci a využití budovy pro potřeby neziskových organizací.

AKTUALIZOVÁNO

Při nehodě dvou osobních aut a kamionu zemřelo malé dítě

Chebsko -Tragické následky měla dopravní nehoda na silnici mezi Chebem a Dolním Žandovem. Při srážce dvou osobních aut a kamionu při ní zemřelo pětileté  dítě. Dalších pět lidí bylo zraněno, na místě zasahoval i záchranářský vrtulník.

Grand Prix vyšla na téměř půl milionu

Cheb - Sportovní hala Lokomotiva v Chebu se o víkendu proměnila v obrovský taneční parket. Konal se zde totiž v pořadí již 24. ročník Mezinárodní taneční soutěže Grand Prix. Celkem se divákům představilo 21 tanečních párů. Náklady na pořádání této soutěže se každoročně blíží k půl milionu korun.

Přípravy na vánoční trhy začínají

Cheb - Města a obce Karlovarského kraje se už připravují na letošní vánoční trhy. Nejinak je tomu v Chebu (na snímku), kde pracovníci Chebských technických služeb začali včera s montáží základů pro stavbu betléma. V něm pak budou k vidění osli a ovečky. Do slavnostního zahájení chebských vánočních trhů sice ještě zbývá několik týdnů, kvůli náročné přípravě jsou však práce v plném proudu. Na slavnostním zahájení, které se uskuteční v sobotu 26. listopadu, vystoupí i zpěvačka Helena Vondráčková. 

Sportovní halu roztančí i páry z Polska a Německa

Cheb - V pořadí již 24. ročník Mezinárodní taneční soutěže se v sobotu 22. října uskuteční ve sportovní hale Lokomotiva v Chebu. Na parketu se objeví celkem 40 tanečních párů ve standardním i latinskoamerickém tanci.

Do obnovy Kostelního náměstí půjde celkem 400 tisíc

Skalná - Částku 400 tisíc korun v příštím roce investuje město Skalná do úpravy Kostelního náměstí a okolí kostela. Peníze získalo město v celorepublikové soutěži Vesnice roku, kde se umístilo na druhém místě.

Otevření zkomplikovala vlhkost

Cheb - Kvůli komplikacím s vlhkostí muselo město Cheb posunout otevření nového centra pro bezdomovce v Chebu. I když stavbu měli zástupci města převzít již na přelomu září a října, muselo dojít k posunutí termínu. Město nechalo celou budovu zrekonstruovat za více než dva miliony korun.

Lávku opraví za několik milionů

Cheb - Železniční lávku na chebském nádraží, která je již několik týdnů uzavřená, čeká celková rekonstrukce. Přesné náklady nejsou v tuto chvíli zatím k dispozici, nicméně podle odhadů půjde o několik milionů korun. Lávku si prohlédli i odborníci ze Správy železniční dopravní cesty.

Přípravné třídy fungují již na čtyřech školách

Cheb - Celkem na čtyřech chebských základních školách fungují od začátku tohoto školního roku takzvané přípravné třídy. Ty jsou určeny především pro děti s odkladem povinné školní docházky.

Podzemí sopky zkoumali kladivem

Cheb - Jak přesně vypadá podzemí vyhaslé sopky Komorní hůrka u Chebu, přijeli opět zkoumat další vědci. A to například s využitím měření elektrického odporu v zemi, přičemž použili rovněž speciální kladivo.

Ples města Chebu oživí také Paľo Habera

Cheb - V pořadí již 20. Reprezentační ples se v prosinci uskuteční v Chebu. I když se páry na parket vydají až za několik týdnů, už nyní se vše připravuje do nejmenšího detailu. Ples se uskuteční 10. prosince v Kulturním centru Svoboda.

Sopku zkoumali magnetometrem

Cheb - Studenti na Komorní hůrce měřili, kudy tekl lávový proud.

K urnám v Chebu chodí lidé průběžně

Cheb - Mnoho lidí zamířilo k volebním urnám také v prvním volebním okrsku v Chebu v Kamenné ulici. "Lidé chodili průběžně hned od otevření volebního okrsku," sdělila předsedkyně volební komise Jiřina Vodrážková. "S žádným problémem jsme se nesetkali. Nikdo se nám zde nepotácel, ani nedělal problémy," podotkla.

Pavilon minerálního pramene má původní barvy

Aš - Během celého roku se objevovali řemeslníci u minerálního pramene v Dolních Pasekách (na snímku). Úpravy tohoto turisticky zajímavého místa jsou nyní ve finále. Pavilon má nově natřenou fasádu, dveře a okna a vymalovaný je i uvnitř. Celkové náklady dosahují více než 600 tisíc korun.

Hrad přitáhl tisíce hostů

Cheb - Více než padesát tisíc návštěvníků zavítalo v letošním roce na hrad Cheb. To je podle kastelána hradu Tomáše Dostála úžasný výsledek. Hlavní zásluhu na tom měla také nově otevřená kasemata v podzemí hradu anebo řada kulturních akcí, které se na hradě odehrály. I v příštím roce se však mají lidé opět na co těšit.

Mariánské Lázně zaplnili trubači

Mariánské Lázně - Město Mariánské Lázně přivítalo historicky první Mistrovství Evropy mysliveckých trubačů. V sobotu 1. října mohli návštěvníci spatřit průvod trubačů, myslivců se psy a sokolníků, kteří projeli sady Skalníka, Masarykovou alejí po schodech ke kolonádě, kolem Zpívající fontány ke Karolíninu pramenu a po schodech do společenského domu Casino.

Registrace budou týden zdarma

Cheb - Oblíbený Týden knihoven, který se koná v celé České republice, startuje v pondělí 3. října také v chebské městské knihovně. Lidé se sem po celý týden až do 9. října mohou přijít například zdarma zaregistrovat. Připraveno je toho však mnohem více.

Letiště městu stále nepatří

Cheb - Převést chebské letiště do vlastnictví města Chebu se stále nedaří. Ačkoliv mělo město všechny podklady připravené, akci na poslední chvíli zastavilo Ministerstvo financí, které nařídilo, že o bezplatném převodu musí rozhodnout Evropská komise. Přitom město dlouho připravovalo nákladnou rekonstrukci celého letištního areálu.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda si vyžádala jeden lidský život

Františkovy Lázně - Vážnou dopravní nehodu vyšetřují všechny základní složky IZS na silnici z Chebu na Františkovy Lázně. Čelně se zde srazilo osobní auto s nákladním. Celkem tři osoby utrpěly vážná zranění, z toho jedna osoba smrtelné. Silnice je zcela uzavřena.

Příkop v Chebu ozdobí opičí dráha

Cheb - Další atrakce pro děti za 240 tisíc korun se v těchto dnech buduje v hradebním příkopě v sousedství Brandlovy ulice, který byl kompletně upraven v roce 2005 v rámci příprav první novodobé krajinné výstavy. Ve svahu vedle patnáctimetrové skluzavky, která sem byla ke dvěma dětským hřištím doplněna před šesti lety, nyní vzniká takzvaná opičí dráha.

Sibiřská zima? Prý jde o nesmysl

Karlovarský kraj - Sibiřská zima nás podle nových předpovědí meteorologů čeká v následujících měsících. Podle Rudolfa Kovaříka z klimatologické stanice v Šindelové jde ale o nesmysl.

Ulice Gustava Geipela bude hezčí

Aš - Rekonstrukce komunikace v ulici Gustava Geipela za 7 milionů korun se blíží ke svému konci. Stavební firma musela u ulice provést nejen terénní úpravy, ale právě i pokládku samotné asfaltové vrstvy.

Štola otevře nitro sopky

Cheb - Zpřístupněná štola v Komorní hůrce bude jediná svého druhu v České republice. Pracovníci Geofyzikálního ústavu v Praze v těchto dnech připravují další měřicí práce, které by se na vyhaslé sopce uskutečnily. Na místě již odborníci provedli první měření, které prokázalo, že historický plánek podzemních štol, který měli seismologové k dispozici, naprosto souhlasí. Ke konci měsíce září se na vyhaslém vulkánu uskuteční další měření.

Posezení v kině bude pohodlnější

Cheb - Úprav za několik milionů se ještě v letošním roce dočká chebské městské kino Svět. Město, které je vlastníkem kina, nechá zrekonstruovat jeho balkon, jehož sedačky jsou už několik let nevyhovující. Při rekonstrukci se počítá i s tím, že se změní sklon hlediště.

Tahákem expozice bude historický seismometr

Skalná - Poslední úpravy na další části seismologického muzea ve Skalné v těchto dnech dokončují pracovníci Geofyzikálního ústavu v Praze. Tam si lidé prohlédnou například historický seismometr. Renovace dalších prostor vyšla řádově na několik desítek tisíc korun.

Převod letiště musí posvětit komise EU

Cheb - Letiště v Chebu stále ještě nepatří městu. I když o letištní plochu město dlouhodobě usilovalo a mělo i přislíbeno, že letiště přejde pod město bezplatně. Akci na poslední chvíli zastavilo Ministerstvo financí, které nařídilo, že o bezplatném převodu musí rozhodnout Evropská komise. Přitom město dlouho připravovalo nákladnou rekonstrukci celého letištního areálu. Plány však musely jít nyní k ledu.

Vodní elektrárna odhalila své útroby

Cheb - Možnosti nahlédnout do útrob vodního díla Skalka v Chebu využily v sobotu stovky lidí. V rámci dne otevřených dveří, který připravilo Povodí Ohře, se tak hosté mohli projít místy, kam se běžně nikdo nedostane. Mimo jiné se dozvěděli, jaký výkon mají vodní turbíny.

Plesná žila požárním útokem. Přijely stovky lidí

Plesná - Provést požární útok přišla o víkendu do Plesné více než stovka účastníků. Konal se tam totiž v pořadí již 29. ročník soutěže v požárním sportu O pohár starosty města Plesná.

Náměstí ozdobilo sedmnáct nablýskaných trabantů

Cheb - Celkem sedmnáct trabantů ozdobilo v sobotním dopoledni chebské náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Akci uspořádali členové MS Trabant Plzeň. Ten v příštím roce slaví 50 let své existence. Jeho členové každoročně pořádají výlet v trabantech po zajímavých koutech České republiky. A tak letos padla volba na město Cheb. Účastníci výletu navštívili mimo jiné chebské Retromuseum anebo kryptu v kostele svatého Mikuláše.

Úpravy LaRitmy pokračují

Aš - Na sedm milionů korun vyjdou protipožární opatření v ašském kulturním centru LaRitma. Stavební úpravy jsou tam nyní v plném proudu. Stavebními úpravami se zajistí úpravy dle platných požárněbezpečnostních předpisů. Stavební části úprav u hlavního vchodu skončí 30. září.

Nehoda ochromila provoz u Františkových Lázní

Františkovy Lázně - Kvůli vážné dopravní nehodě byla v sobotu 10. září zcela uzavřena silnice I/21 u Františkových Lázní. Havarovala tam tři osobní auta. Jeden z řidičů měl poraněnou kyčel. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT