VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHEB

Grand Prix vyšla na téměř půl milionu

Cheb - Sportovní hala Lokomotiva v Chebu se o víkendu proměnila v obrovský taneční parket. Konal se zde totiž v pořadí již 24. ročník Mezinárodní taneční soutěže Grand Prix. Celkem se divákům představilo 21 tanečních párů. Náklady na pořádání této soutěže se každoročně blíží k půl milionu korun.

Přípravy na vánoční trhy začínají

Cheb - Města a obce Karlovarského kraje se už připravují na letošní vánoční trhy. Nejinak je tomu v Chebu (na snímku), kde pracovníci Chebských technických služeb začali včera s montáží základů pro stavbu betléma. V něm pak budou k vidění osli a ovečky. Do slavnostního zahájení chebských vánočních trhů sice ještě zbývá několik týdnů, kvůli náročné přípravě jsou však práce v plném proudu. Na slavnostním zahájení, které se uskuteční v sobotu 26. listopadu, vystoupí i zpěvačka Helena Vondráčková. 

Sportovní halu roztančí i páry z Polska a Německa

Cheb - V pořadí již 24. ročník Mezinárodní taneční soutěže se v sobotu 22. října uskuteční ve sportovní hale Lokomotiva v Chebu. Na parketu se objeví celkem 40 tanečních párů ve standardním i latinskoamerickém tanci.

Do obnovy Kostelního náměstí půjde celkem 400 tisíc

Skalná - Částku 400 tisíc korun v příštím roce investuje město Skalná do úpravy Kostelního náměstí a okolí kostela. Peníze získalo město v celorepublikové soutěži Vesnice roku, kde se umístilo na druhém místě.

Otevření zkomplikovala vlhkost

Cheb - Kvůli komplikacím s vlhkostí muselo město Cheb posunout otevření nového centra pro bezdomovce v Chebu. I když stavbu měli zástupci města převzít již na přelomu září a října, muselo dojít k posunutí termínu. Město nechalo celou budovu zrekonstruovat za více než dva miliony korun.

Lávku opraví za několik milionů

Cheb - Železniční lávku na chebském nádraží, která je již několik týdnů uzavřená, čeká celková rekonstrukce. Přesné náklady nejsou v tuto chvíli zatím k dispozici, nicméně podle odhadů půjde o několik milionů korun. Lávku si prohlédli i odborníci ze Správy železniční dopravní cesty.

Přípravné třídy fungují již na čtyřech školách

Cheb - Celkem na čtyřech chebských základních školách fungují od začátku tohoto školního roku takzvané přípravné třídy. Ty jsou určeny především pro děti s odkladem povinné školní docházky.

Podzemí sopky zkoumali kladivem

Cheb - Jak přesně vypadá podzemí vyhaslé sopky Komorní hůrka u Chebu, přijeli opět zkoumat další vědci. A to například s využitím měření elektrického odporu v zemi, přičemž použili rovněž speciální kladivo.

Ples města Chebu oživí také Paľo Habera

Cheb - V pořadí již 20. Reprezentační ples se v prosinci uskuteční v Chebu. I když se páry na parket vydají až za několik týdnů, už nyní se vše připravuje do nejmenšího detailu. Ples se uskuteční 10. prosince v Kulturním centru Svoboda.

Sopku zkoumali magnetometrem

Cheb - Studenti na Komorní hůrce měřili, kudy tekl lávový proud.

K urnám v Chebu chodí lidé průběžně

Cheb - Mnoho lidí zamířilo k volebním urnám také v prvním volebním okrsku v Chebu v Kamenné ulici. "Lidé chodili průběžně hned od otevření volebního okrsku," sdělila předsedkyně volební komise Jiřina Vodrážková. "S žádným problémem jsme se nesetkali. Nikdo se nám zde nepotácel, ani nedělal problémy," podotkla.

Pavilon minerálního pramene má původní barvy

Aš - Během celého roku se objevovali řemeslníci u minerálního pramene v Dolních Pasekách (na snímku). Úpravy tohoto turisticky zajímavého místa jsou nyní ve finále. Pavilon má nově natřenou fasádu, dveře a okna a vymalovaný je i uvnitř. Celkové náklady dosahují více než 600 tisíc korun.

Hrad přitáhl tisíce hostů

Cheb - Více než padesát tisíc návštěvníků zavítalo v letošním roce na hrad Cheb. To je podle kastelána hradu Tomáše Dostála úžasný výsledek. Hlavní zásluhu na tom měla také nově otevřená kasemata v podzemí hradu anebo řada kulturních akcí, které se na hradě odehrály. I v příštím roce se však mají lidé opět na co těšit.

Mariánské Lázně zaplnili trubači

Mariánské Lázně - Město Mariánské Lázně přivítalo historicky první Mistrovství Evropy mysliveckých trubačů. V sobotu 1. října mohli návštěvníci spatřit průvod trubačů, myslivců se psy a sokolníků, kteří projeli sady Skalníka, Masarykovou alejí po schodech ke kolonádě, kolem Zpívající fontány ke Karolíninu pramenu a po schodech do společenského domu Casino.

Registrace budou týden zdarma

Cheb - Oblíbený Týden knihoven, který se koná v celé České republice, startuje v pondělí 3. října také v chebské městské knihovně. Lidé se sem po celý týden až do 9. října mohou přijít například zdarma zaregistrovat. Připraveno je toho však mnohem více.

Letiště městu stále nepatří

Cheb - Převést chebské letiště do vlastnictví města Chebu se stále nedaří. Ačkoliv mělo město všechny podklady připravené, akci na poslední chvíli zastavilo Ministerstvo financí, které nařídilo, že o bezplatném převodu musí rozhodnout Evropská komise. Přitom město dlouho připravovalo nákladnou rekonstrukci celého letištního areálu.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda si vyžádala jeden lidský život

Františkovy Lázně - Vážnou dopravní nehodu vyšetřují všechny základní složky IZS na silnici z Chebu na Františkovy Lázně. Čelně se zde srazilo osobní auto s nákladním. Celkem tři osoby utrpěly vážná zranění, z toho jedna osoba smrtelné. Silnice je zcela uzavřena.

Příkop v Chebu ozdobí opičí dráha

Cheb - Další atrakce pro děti za 240 tisíc korun se v těchto dnech buduje v hradebním příkopě v sousedství Brandlovy ulice, který byl kompletně upraven v roce 2005 v rámci příprav první novodobé krajinné výstavy. Ve svahu vedle patnáctimetrové skluzavky, která sem byla ke dvěma dětským hřištím doplněna před šesti lety, nyní vzniká takzvaná opičí dráha.

Sibiřská zima? Prý jde o nesmysl

Karlovarský kraj - Sibiřská zima nás podle nových předpovědí meteorologů čeká v následujících měsících. Podle Rudolfa Kovaříka z klimatologické stanice v Šindelové jde ale o nesmysl.

Ulice Gustava Geipela bude hezčí

Aš - Rekonstrukce komunikace v ulici Gustava Geipela za 7 milionů korun se blíží ke svému konci. Stavební firma musela u ulice provést nejen terénní úpravy, ale právě i pokládku samotné asfaltové vrstvy.

Štola otevře nitro sopky

Cheb - Zpřístupněná štola v Komorní hůrce bude jediná svého druhu v České republice. Pracovníci Geofyzikálního ústavu v Praze v těchto dnech připravují další měřicí práce, které by se na vyhaslé sopce uskutečnily. Na místě již odborníci provedli první měření, které prokázalo, že historický plánek podzemních štol, který měli seismologové k dispozici, naprosto souhlasí. Ke konci měsíce září se na vyhaslém vulkánu uskuteční další měření.

Posezení v kině bude pohodlnější

Cheb - Úprav za několik milionů se ještě v letošním roce dočká chebské městské kino Svět. Město, které je vlastníkem kina, nechá zrekonstruovat jeho balkon, jehož sedačky jsou už několik let nevyhovující. Při rekonstrukci se počítá i s tím, že se změní sklon hlediště.

Tahákem expozice bude historický seismometr

Skalná - Poslední úpravy na další části seismologického muzea ve Skalné v těchto dnech dokončují pracovníci Geofyzikálního ústavu v Praze. Tam si lidé prohlédnou například historický seismometr. Renovace dalších prostor vyšla řádově na několik desítek tisíc korun.

Převod letiště musí posvětit komise EU

Cheb - Letiště v Chebu stále ještě nepatří městu. I když o letištní plochu město dlouhodobě usilovalo a mělo i přislíbeno, že letiště přejde pod město bezplatně. Akci na poslední chvíli zastavilo Ministerstvo financí, které nařídilo, že o bezplatném převodu musí rozhodnout Evropská komise. Přitom město dlouho připravovalo nákladnou rekonstrukci celého letištního areálu. Plány však musely jít nyní k ledu.

Vodní elektrárna odhalila své útroby

Cheb - Možnosti nahlédnout do útrob vodního díla Skalka v Chebu využily v sobotu stovky lidí. V rámci dne otevřených dveří, který připravilo Povodí Ohře, se tak hosté mohli projít místy, kam se běžně nikdo nedostane. Mimo jiné se dozvěděli, jaký výkon mají vodní turbíny.

Plesná žila požárním útokem. Přijely stovky lidí

Plesná - Provést požární útok přišla o víkendu do Plesné více než stovka účastníků. Konal se tam totiž v pořadí již 29. ročník soutěže v požárním sportu O pohár starosty města Plesná.

Náměstí ozdobilo sedmnáct nablýskaných trabantů

Cheb - Celkem sedmnáct trabantů ozdobilo v sobotním dopoledni chebské náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Akci uspořádali členové MS Trabant Plzeň. Ten v příštím roce slaví 50 let své existence. Jeho členové každoročně pořádají výlet v trabantech po zajímavých koutech České republiky. A tak letos padla volba na město Cheb. Účastníci výletu navštívili mimo jiné chebské Retromuseum anebo kryptu v kostele svatého Mikuláše.

Úpravy LaRitmy pokračují

Aš - Na sedm milionů korun vyjdou protipožární opatření v ašském kulturním centru LaRitma. Stavební úpravy jsou tam nyní v plném proudu. Stavebními úpravami se zajistí úpravy dle platných požárněbezpečnostních předpisů. Stavební části úprav u hlavního vchodu skončí 30. září.

Nehoda ochromila provoz u Františkových Lázní

Františkovy Lázně - Kvůli vážné dopravní nehodě byla v sobotu 10. září zcela uzavřena silnice I/21 u Františkových Lázní. Havarovala tam tři osobní auta. Jeden z řidičů měl poraněnou kyčel. 

Zchátralé domy v Májové ulici půjdou co nevidět k zemi

Cheb - Demolice dvou objektů v chebské Májové ulici začne nejspíš ještě v září. Okolo budov jsou už postavené ploty, protože co nevidět začnou přípravné práce. A co bude s místem pak? Bude tu růst tráva.

Nádraží zahalí pára

Cheb - Více než dvacet tisíc lidí, houkající lokomotivy a všude syčící pára. Tak bude podle organizátorů vypadat jedinečný Národní den železnice, který se v Chebu uskuteční již za dva týdny. Lidé se mohou těšit například na 30 historických vozidel anebo nejmodernější vlakovou soupravu Railjet. Vyvrcholením celé akce bude exkluzivní světelná show plná historických lokomotiv.

Kam zamířit o víkendu?

Chebsko -  O víkendu se mohou lidé z Chebu a okolí vydat například na průzkum přehradní nádrže Skalka anebo do Muzea Cheb. 

Skončí chaos. Silnici opraví dříve

Cheb - Mnoho trpělivosti a pevné nervy musejí mít v těchto dnech řidiči, kteří se vydají do centra Chebu. Na Ašské ulici totiž stále pokračuje oprava. Na jedné z hlavních křižovatek tak platí změněné dopravní předpisy. Nyní se však povedlo Karlovarskému kraji vyjednat, že stavební práce na komunikaci skončí o 16 dní dříve, než bylo v plánu. Oprava vyjde na celkem sedm milionů korun.

Věžák již vlastní město Cheb

Cheb - Město Cheb úspěšně odkoupilo od Západočeské univerzity v Plzni vysokoškolské koleje, a to za necelých šestadvacet milionů korun. Teď bude vedení města plánovat, co uvnitř vybuduje. V úvahu připadají například byty pro zaměstnance průmyslové zóny.

Soud opět řešil údajnou korupci

Cheb - U chebského okresního soudu včera pokračovalo vyslýchání svědků v kauze údajné korupce, které se měli dopustit starosta Aše Dalibor Blažek a radní Jiří Červenka. Ti podle obžaloby prosadili snížení nájmu pro místní kasino z pěti milionů na půl milionu a za to kasino následně sponzorsky podpořilo sportovní klub TJ Stadion Louny, jehož členem je i starostův syn Josef Blažek. Tomu následně za sponzorské peníze zmíněný klub zapůjčil profesionální sportovní horské kolo. 

Šestiletá Esterka se těší na tělocvik

Cheb - Na první školní den se dlouho připravovala šestiletá Esterka Soubustová z Chebu. Jak sama řekla, vstávat se jí příliš nechtělo, ale nakonec byla ráda, že se do školy dostala včas.

Počet žáků mírně klesá

Chebsko, Karlovarský kraj – Počty žáků na základních a středních školách v Karlovarském kraji stále klesají. Tento trend je sice mírný, ale potvrzují jej statistiky z minulých let.

Zavřená lávka zkomplikuje život stovkám lidí

Cheb - Vedení města Chebu v těchto dnech stále řeší, co podnikne s železniční lávkou, která spojuje chebské nádraží s chebskou částí Švédský Vrch. Ta je totiž podle poslední kontroly v havarijním stavu, a město ji tak do odvolání uzavřelo. Lidé, kteří tuto spojnici hojně využívali a kterých bylo podle odhadů několik stovek, musejí do města oklikou.

Porodnice v Chebu získala novou fasádu

Cheb - Rekonstrukce fasády pavilonu C chebské nemocnice s porodnicí za 3,5 milionu korun skončila. Plášť budovy se změnil po dlouhých třiceti letech. V minulých měsících Karlovarská krajská nemocnice (KKN) celou budovu zateplila a vytvořila na ní novou fasádu. Lepšího prostředí se brzy dočkají i pacienti hlavní nemocniční budovy B, kde letos začne vznikat přístavba za téměř půl miliardy korun.

AKTUALIZOVÁNO

Potápěči pátrali u Třebeně po tonoucím

Třebeň – Policejní potápěči nalezli v lomu u Třebeně na Chebsku tělo devatenáctiletého mladíka. Pátrání po něm bylo vyhlášeno v pondělí kolem 16 hodiny. Tělo potápěči vytáhli z vody zhruba o pět hodin později. Co se na místě stalo, zatím nejí jasné.

Železniční lávka se pro veřejnost musela uzavřít

Cheb - Kvůli havarijnímu stavu železniční lávky přes chebské nádraží, která spojuje centrum s částí města Švédský Vrch, je tato železná konstrukce pro veřejnost dočasně uzavřena. Původně bylo v plánu ji znepřístupnit v pondělí 29. srpna, uzavřena je však již nyní a to až do odvolání.

Na poli vzplál traktor plamenem

Cheb - Požár traktoru s návěsem museli řešit hasiči nedaleko Chebu u obce Všeboř. Oheň zasáhl kromě techniky i pole s obilím, plameny se rozšířily až na plochu 200 x 1000 metrů.

Vlaky pojedou až 160 km/h

Cheb - Bavorsko se chystá elektrifikovat železnici z Norimberku směrem na Drážďany, včetně odbočky na Marktredwitz a Cheb. Na české straně už je železniční koridor Praha Cheb na vztyčení stožárů vysokého napětí připravený, zbývá jen krátký úsek z Chebu k hranici s Německem. Pokud vše dopadne dobře, pojedou vlaky mezi oběma státy až rychlostí 160 km/h.

Rekonstrukce chebského sportoviště za miliony se zastavila

Cheb - Rekonstrukce chebského sportovního areálu Lokomotiva za několik desítek milionů korun se musí odložit. Výherce výběrového řízení totiž na poslední chvíli městu nepodepsal smlouvu. Vedení chebské radnice tak bude muset vyhlásit nové výběrové řízení. Část stavebních prací se bude muset přesunout na příští rok.

Lidé brali důlní vláčky i muzeum útokem

Nový Drahov - Historické důlní vláčky o víkendu opět brázdily okolí národní přírodní rezervace Soos u Nového Drahova. Zážitek si nenechaly ujít desítky malých i dospělých. Nejoblíbenější atrakcí se tam stal důlní vůz bez střechy, ve kterém si návštěvníci mohli vychutnat jízdu ještě více než jejich spolucestující v ostatních vozech.

Otřesy dosahují magnituda 1

Chebsko - Chvění skleniček, popraskané zdi, zbořený komín a zvuk připomínající bouřku. Tak se před dvěma lety představilo jedno z nejsilnějších zemětřesení za posledních několik let na Chebsku. Od té doby je zatím klid a silnější otřesy neočekávají ani odborníci, i když se nedají nikdy stoprocentně vyloučit. Nyní hodnoty záchvěvů půdy dosahují maximálně hodnoty kolem jednoho magnituda.

Oprava silnice za sedm milionů

Cheb - Nervy ze železa musejí mít v následujících dnech řidiči, kteří se vydávají do Chebu. Začala dlouho plánovaná oprava velké části Ašské ulice. Lidé tak musejí využívat objízdných tras, aby se do města dostali. Náklady na opravu povrchu vozovky dosáhnou více než sedmi milionů korun a potrvají do října.

Mariánské Lázně budou v budoucnu spolupracovat s čínským městem Guiyang

Mariánské Lázně -  Mariánky oslovili zástupci čínského města s tím, že by měli rádi lázeňské město za partnera. Do Mariánských Lázní dorazila dokonce už i čínská delegace. V rámci této návštěvy podepsali starostové takzvané Memorandum o spolupráci. Memorandum nemá sice váhu partnerské smlouvy, nicméně spolupráci předjímá.

Zubaři stárnou a nová generace chybí

Chebsko - V kraji pracují dvě stovky zubařů. Jejich průměrný věk se ale stále zvyšuje. Podle odborníků by jejich počty pomohly zlepšit třeba výhodnější nájmy.

Do infocentra míří stále vyšší počet lidí

Cheb - Letošní počty návštěvníků turistického infocentra (TIC) v Chebu na náměstí překračují všechna doposud zaznamenaná čísla. Přestože v letošním roce město nepořádá žádnou dlouhodobější atraktivní akci, jakou byly například obě krajinné výstavy, které zvedaly počty návštěvníků řádově o desítky tisíc, i tak se v infocentru nenudí. Průměrný denní počet návštěvníků, kteří přistoupí k pultu se svým požadavkem, je 400 osob.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT