Po Flekovi se Sekáčem se na světovém šampionátu v lotyšské Rize přeci jen ukáže i třetí z party, která kdysi začínala s hokejem v Mariánských Lázních. Tím je Dominik Kahun, který po rychlém vyřazení svého Edmontonu ze Stanley cupu spěchá na pomoc německé reprezentaci. 

https://znojemsky.denik.cz/hokej_region/nemecky-orel-brazdi-pri-mistrovstvi-orli-arenu-ve-znojme-20120416.html

„Dominik naznačil, že opravdu chce přijet na mistrovství světa. Svou rychlostí, technickými dovednostmi a zkušenostmi z NHL může znovu dát naší hře speciální prvek. Hlavním důvodem bylo, že může přicestovat tak rychle," uvedl trenér Německa Toni Söderholm.

Ten tak vysvětlil proč naopak německý dres neoblékne další hráč s českou stopou a Kahunův spoluhráč z Edmontonu Leon Draissaitl. "U Leona byly okolnosti jiné a odjezd nebyl možný okamžitě. Společně jsme se tedy rozhodli, že do Lotyšska nepřiletí. Poděkoval nám za náš zájem a přeje týmu hodně úspěchů,“ podotkl Söderholm.

Za Německo v Rize nastupuje také synovec kapitána z Nagana Roberta Reichla, osmnáctiletý útočník Lukas Reichel, nebo syn rodáka z Citic u Sokolova Ericha Kühnhackla - 29 letý Tom Kühnhackl. 

V přípravě na mistrovství světa figuroval v kádru našich západních sousedů ještě Sebastian Uvira, syn mistra světa z roku 1985 Eduarda Uvíry, ten se ale na soupisku nakonec nevešel.