Jen co z chebského náměstí Krále Jiřího zmizely stánky, lavičky, cyklisté na horských kolech a vše, co bylo důležité pro celodenní Zahájení turistické sezóny, objevili se tu turisté z cizích zemí. To není nic neobvyklého, ale tito turisté byli v tradičních oděvech a pohybovaly se mezi nimi letušky. Muzeum Cheb totiž pořádalo Muzejní noc s podtitulem Letem světem muzeem.

Hned v úvodu vystoupily u Špalíčku orientální tanečnice, poté se všichni přesunuli dovnitř muzea, kde byla zahájena výstava chladných zbraní orientu, a pak už jedno vystoupení střídalo druhé. Největší ohlas sklidily děti. Další orientální vystoupení patřilo dětem ze základní školy ve Třech Sekerách. „Náš kroužek existuje už tři roky a děvčata, která na něj chodí, jsou od první do páté třídy,“ uvedla učitelka Jana Kyselová, která dívkám při vystoupení napovídala celým tělem. „Už jsme vystupovali na minulé Muzejní noci a tančíme v rámci školních akcí,“ doplnila. Na dotaz, zda se děvčatům kroužek líbí, se ozvalo sborové ano.

Letecká cesta muzeem pak pokračovala jednotlivými patry, kde se mohli návštěvníci seznámit s kulturou jiných světů. „Chodím sem pravidelně,“ poznamenala jedenáctiletá Terezka. „Vždycky je tu spousta zábavy,“ stihla ještě dodat, než odběhla mezi indiány.