Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejtman: Náš kraj potřebuje co nejvíce poslanců

Karlovarský kraj – Apel hejtmana Josefa Novotného na obyvatele Karlovarského kraje.

20.5.2010 1
SDÍLEJ:

Josef Novotný, hejtman Karlovarského krajeFoto: DENÍK/Archiv KD

Vážení spoluobčané,

ve dnech 28. a 29. května 2010 proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Rád bych vás touto cestou požádal, abyste využili svého volebního práva a do volebních místností ve svém okrsku opravdu přišli. Koho budete volit, je na Vás.

Na první pohled se může zdát, že parlamentní volby nejsou pro běžný život v našem kraji až tak důležité. Právě naopak. Karlovarský kraj je nejmenším krajem ČR s nejnižším počtem obyvatel. Z toho plyne i nejmenší zastoupení poslanců v Poslanecké sněmovně a tím horší podmínky pro prosazování zájmů našeho kraje, například dostavby dálnice R6 do Prahy.

Ve volbách v roce 2006 získal náš kraj 5 poslaneckých mandátů. Průměrná volební účast v ČR byla 64,5% oprávněných voličů. V Karlovarském kraji byla účast 56,5%, tzn. o 8% nižší a zároveň nejnižší v ČR. V případě, že by náš kraj dosáhl průměrné celorepublikové účasti, získali bychom šestý poslanecký mandát. K zisku tohoto šestého mandátu stačilo pouhých 5% navíc, tedy necelých 11 tisíc hlasů.

Moc bych si proto přál, aby účast v letošních parlamentních volbách byla v našem kraji co nejvyšší, abychom tentokrát na tento šestý mandát dosáhli. Z mých zkušeností hejtmana Karlovarského kraje je totiž zřejmé, že čím silnější zastoupení v poslanecké sněmovně kraj má, tím silnější má vyjednávací pozici při získávání finančních prostředků ze státního rozpočtu do rozvoje našeho regionu.

Nakonec bych rád zmínil několik důležitých všeobecných informací o letošních volbách.

Volební lístky by měly být všem voličům doručeny do jejich schránek. V případě, že volič lístky nedostane, může si náhradní sadu vyzvednout ve volební místnosti. Volba se provádí vhozením obálky s volebním lístkem vybrané politické strany do volební urny. Pokud volič upřednostňuje některé kandidáty, může využít až 4 preferenčních hlasů. To znamená, že zakroužkuje číslo u jména jednoho až čtyř kandidátů. Volby proběhnou v pátek 28. května a v sobotu 29. května 2010 v obvyklých volebních místech, která budou otevřena v pátek od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu od 8.00 do 14.00 hodin.

Josef Novotný
hejtman Karlovarského kraje

20.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení