Rada místní ODS rozhodla hlasováním, které bylo závazné pro poslance za ODS, že ve středečním hlasování (24. září 2008) podpoří kombinované projekty zástavby lokality Nová Chebská.
Jako nejrealističtější zvítězil projekt InterCory. To znamená výstavbu menšího množství bytů – pět domů na Husově třídě, správní budovu nové radnice, banky a služebnu Městské policie, dvě velkoplošné prodejny (OBI a Tesco), nákupní galerii s množstvím menších specializovaných obchodů a zahradní centrum. Vše samozřejmě s parkovacími plochami.
Lidé tak mohou spojit návštěvu úřadu s nakupováním a nemusí popojíždět na druhý konec města. Nákupní zóna na Chebské již vznikla a její zahuštění je jen logickým důsledkem (Lidl, Plus, Kaufland, Renault, Agip).
Propojení ulic Husova novou silnicí za Lidlem na Chebskou odlehčí Chebské křižovatce. Lokalita byla již zastavovací studií od ing. arch. Ivana Štrose z roku 2004 určena jako smíšená a komerční projekty tuto studii, kterou schválila i odborná komise, dodržely.
Město má pro bytovou výstavbu vhodnější lokality. Například centrální parkoviště nebo rozvojovou zónu pro bydlení dle návrhu Waystone v Hamrníkách, namístě bývalých kasáren. Otázkou zůstává, pro koho tyto byty stavět. Nové byty totiž kupují převážně lidé z Prahy nebo z Ruska.
Brzy bude nadbytek nabídky rezidenčních bytů ve městě, připravuje se několik projektů přestavby objektů na bytové - Evropa, Sněžka v Zeyerově ulici atd. Již teď jsou vidět na dokončených objektech cedule ,,byty na prodej“.


Zdeněk Král,
starosta města Mariánské Lázně