Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dokument nebyl projednán komisí urbanistiky

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Zastupitel Pavel Říha k Nové Chebské

2.10.2008
SDÍLEJ:

Současná podoba lokality. Keře, tráva a staré budovyFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

K průběhu konání zastupitelstva města Mariánské Lázně dne 24. září 2008 bych chtěl upřesnit, že zastupitelé, kteří nehlasovali, byli celkem čtyři, a to kromě ing. Horáčka ještě MUDr. Hůrka, ing. Novák a ing. Říha.
Zcela nechápu, proč ze strany některých zastupitelů bylo nezbytné schválit pořadí uchazečů soutěže. Pro město Mariánské Lázně se jedná o největší výstavbu v centru města – na více než pěti hektarech.
Pro mne, zastupitele, je velmi nestandardní, že tento dokument nebyl projednán komisí urbanistiky. Proto jsem následující den po zastupitelstvu požádal předsedu komise urbanistiky, ing. Milana Kotouna, aby komisi svolal a následně komise projedná tyto studie.
Pokud dojde k finalizaci dohody o prodeji pozemků, musí být zaručeno, že investor splní své veškeré závazky. Z těchto důvodů jsem místo prodeje pozemku navrhl, aby pozemky nejprve byly investorovi pronajaty a následně prodány, až po kolaudaci budoucí stavby.
Z mého pohledu jsou projekty velkorysé a z těchto důvodů je nezbytné nejen prezentovat studie zástavby, ale i prezentovat, že investor má skutečně připraveny finanční zdroje na realizaci projektu.
Z těchto důvodů jsem navrhl, že investor předloží před podpisem smlouvy závazný úvěrový příslib nebo bankovní záruku na profinancování celého podnikatelského záměru.
Osobně si nedovedu představit novou radnici vedle supermarketu. Pokud skutečně chceme v tomto území mít i novou radnici, pak je nezbytné řešit toto území velmi citlivě i architektonicky.


Ing. Pavel Říha
Radní města Mar. Lázně a předseda finančního výboru

Místo události:
2.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení