Ty doby, kdy byl Karlovarský kraj podle Andreje Babiše nejhorším krajem úplně ve všem, začínají být minulostí. V čem je třeba dát mu za pravdu, je, že Karlovarský kraj stále něco říká, ale už neřekl, že hlavně dělá.

Je povzbuzující, že podnikavci na Karlovarsku a také konkrétně na Chebsku chtějí být slyšet a chtějí rozvíjet prostředí, ve kterém žijí.

Krajská hospodářská komora, někteří místní politici, také ale nadšení podnikatelé, investoři a různí aktivisté stále častěji opakují, že Karlovarský kraj má velký potenciál, který může využít pro podnikatelské příležitosti, a tím se stane i lepším místem pro život. Dalším důležitým faktorem je také přilákat i šikovné a nadané lidi, kteří se po studiích rozhodli přestěhovat z Chebska do jiných metropolí.

Nyní si v nejzápadnějším regionu lidé uvědomují, že je třeba šikovným lidem vytvořit dobré podmínky nejen pro život, ale i pro práci, aby nemuseli migrovat navždy pryč.

Například v Chebu vznikla nově 3. pobočka Podnikatelského inkubátoru Kanov, v Aši zase vzniká Vlaštovka. I tato centra jsou důkazem toho, že se náš kraj začíná otevírat novým příležitostem a probouzí se ze spánku.

Kateřina Butaki, šéfredaktorka Chebského deníku