Prameny si toho zažily už opravdu dost. Od věhlasné slávy až po tvrdý pád na samotné dno. Stačil jeden chybný krok a obec se ocitla v dluhové pasti. Aby toho nebylo málo, nenašel se nikdo, kdo by se chtěl postavit čelem k tak náročnému úkolu. Před osmi lety se toho chopilo pár odvážných a vypadalo to, že se konečně blýská na lepší časy. Bohužel… zastupitelé se museli poprat nejen s dluhy, ale i s neustálým odstupováním členů. Netrvalo dlouho a zástupci si vjeli do vlasů. A ne jednou…A tak se neustále rezignovalo, volilo, rezignovalo a volilo…

Jen pro příklad. Před rokem to vypadalo, že se po deseti letech obec dočká odblokování účtů. Zastupitelé odsouhlasili prodej pozemků svému věřiteli. Ano, šlo o nižší nabídku, než jakou dala další firma. Jenže! K tomu, aby obec mohla dát přednost vyšší nabídce, potřebovala souhlas věřitele. Toho věřitele, který chtěl pozemky také. A tak padlo jedno z mnoha trestních oznámení. Předminulý týden se rozhodlo znovu. Věřitel dal nabídku vyšší. A stejně se to druhé straně nelíbí a hrozí žalobou. Začarovaný kruh. Jeden z mnoha, ve kterých se Prameny ocitly.

Člověk by si řekl, že v malé obci se velká politika nedělá. Nehraje se na koalici a na opozici. Hraje se na to, že lidé, kteří v zastupitelstvu sedí, to myslí s obcí dobře. A ejhle. Místo toho, aby se spojili, podávají na sebe neustále trestní oznámení, podněty k prověřování hospodaření a snaží se najít způsob, proč to nejde. V Pramenech žije něco málo přes sto obyvatel. Ti, kteří nejistou situaci vydrželi a jsou patrioty, by si už konečně zasloužili jistotu, klid a zastupitelstvo, které táhne za jeden provaz.