Příčinou tragické dopravní nehody, která se stala v sobotu v podvečer na obchvatu Aše, bylo nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu vozovky.

Český automobil Hyunday Sonata se dostal do protisměru, kde se střetl s protijedoucím automobilem Audi německé poznávací značky.
Na místě zemřela osádka českého automobilu, pasažéři německého vozu museli být transportováni do nemocnice v německém Selbu.
„K nehodě došlo okolo 16.30 hodin,“ popsala situaci chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.

„Šestapadesátiletý řidič vozu Hyunday Sonata jel ve směru od hraničního přechodu Selb na Cheb. Nepřizpůsobil svou rychlost stavu vozovky, na obchvatu dostal v mírně levotočivé zatáčce smyk a vjel do svodidel v protisměru,“ uvedla. „Při této nehodě narazil pravým bokem do protijedoucího Audi. Na místě zemřel on a jeho 49letý spolujezdec, zranění lidé z druhého automobilu skončili v nemocnici,“ poznamenala.

Byli celkem čtyři. „Dva utrpěli lehké a dva těžké zranění,“ uvedl krátce po nehodě mluvčí záchranářů Lukáš Hutta. Podle jeho vyjádření měl jeden z pasažérů poranění hrudníku a další vyvázl s poraněním páteře. Jejich výlet do Česka tak neskončil dobře.
Na místě zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému, jednoho z lidí v českém vozidle dokonce záchranáři vyprošťovali ještě pozdě večer, neboť zůstal zaklíněný pod automobilem. Po celou dobu policisté odkláněli dopravu přes Mokřiny a Aš.

„Silnice byla uzavřená až do 21.45 hodin,“ doplnila mluvčí Hrušková. „Celková škoda, která na automobilech vznikla, je 350 tisíc korun.“

To ovšem není nic v porovnání s tím, že na místě zemřeli dva lidé a další čtyři jsou zranění. Je to těžké, když lidi jezdí jako blázni,“ poznamenal Cheban Václav Tomášek. „Já jsem byl v sobotu také na cestách a můžu říct, že to bylo jako zrcadlo. Když k večeru přituhlo, začaly silnice dost klouzat. To by mě zajímalo, co v tu dobu dělaly technické služby. Znamená to snad, že když právě nesněží, tak je na silnicích neuvidíme?“ podotkl.

Meteorologové varují, že zima ještě ukáže, co umí. V tomto týdnu se ochladí, i v nížinách by mělo sněžit. Teploty se budou pohybovat v noci na pondělí od mínus dvou do mínus šesti, přes den bude mínus jedna až plus tři. Celý týden si mohou užít lyžaři, podmínky by pro ně měly být velmi dobré, řidiči si musí dávat dobrý pozor. Jásat nebudou ani chodci, ti by si měli dávat pozor na zmrzlé plochy, aby nepřišli k úrazu. Teplotně nás čeká podle meteorologů průměrný lednový týden.