Tragická dopravní nehoda u Dolního Žandova předčasně ukončila život 25letého mladíka. Jeho osobní vůz Fiat se čelně střetl nákladním autem Ford Tranzit a mladý řidič neměl nejmenší šanci.

„Po střetu zůstala dodávka ležet na boku mimo silnici, osobní auto se zcela zdemolovanou přední částí zůstalo stát na vozovce,“ upřesnil informace mluvčí hasičů Martin Kasal.

K nehodě došlo s největší pravděpodobností při předjíždění, při němž se osobní vůz nestihl vrátit do svého jízdního pruhu. Následoval prudký náraz, který přední část osobního vozu naprosto zdemoloval.

„Fiat jel od Mariánských Lázní na Cheb, Ford jel od Chebu,“ upřesnila situaci policejní mluvčí Martina Hrušková s tím, že k havárii došlo kolem osmé hodiny ranní. „Příčiny nehody jsou ovšem zatím předmětem šetření dopravních policistů,“ dodala.

Řidič Fiata byl na místě mrtev, 42letého řidiče z dodávky museli zdravotníci transportovat s těžkým zraněním do Fakultní nemocnice Plzeň.

„Muž má těžce poraněnou hlavu a hrudník a podezření na poranění páteře,“ sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Hutta. Oba šoféry museli ze zničených aut vystříhávat hasiči.

Silnice u Dolního Žandova byla na dlouho dobu úplně uzavřená, osobní vozy jezdily po vedlejších cestách přes Salajnu, ale kamiony musely čekat. Objízdné trasy by totiž zablokovaly. Ani tak nebyla situace bez komplikací, protože jednu z komunikací blokoval spadlý strom. Ten odstraňovali hasiči z Mariánských Láz­ní.

„Kdy už se konečně pohneme?“ ozývalo se z kolony. „Rozčilují nás řidiči kamionů, kteří nerespektovali doporučení policie a ucpali některé cesty. Teď musíme čekat, protože nejsme zdejší a nevíme, kudy se odtud vymotat,“ řekl Václav Kroup z Plzně. „Spousta frajerů v silných autech jezdí na okreskách rychleji než na dálnicích. Potom se nemůžeme divit, že se takové nehody stávají,“ vyjádřila se Jana Kotounová z Chebu. „Bezohlednost řidičů může být pro ostatní skutečně nebezpečná. Chtělo by to víc kontrol na silnicích,“ dodal Josef Havlík z Křižovatky.

Inkriminovaný úsek u Dolního Žandova láká řidiče k rychlé jízdě, protože je dlouhý a rovný. Ovšem odehrálo se tu už několik dopravních nehod, někdy i s tragickým koncem jako v tomto případě.

(šma, mk)