Čelní srážka dvou automobilů u Drmoulu na Mariánskolázeňsku měla tragické následky. Jeden z řidičů je mrtvý a druhého musel s těžkým zraněním transportovat vrtulník do nemocnice. K nehodě došlo v pondělí 18. srpna večer.

"ve večerních hodinách řídil 42letý řidič své osobní vozidlo Volvo po silnici ve směru jízdy od obce Velká Hleďsebe k obci Drmoul. Před mírným stoupáním při údajném předjíždění cyklisty se nestačil zařadit zpět a došlo k čelnímu střetu s protijedoucím vozidlem Audi A4, které řídil 40letý cizinec," uvedl k nehodě chebský policejní mluvčí Ladislav Böhm.

Po nárazu zemřel řidič osobního vozidla značky Volvo. Řidič vozidla Audi byl z místa dopravní nehody transportován vrtulníkem do nemocnice v Plzni.

Policie věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. Způsobená škoda na vozidlech byla vyčíslena na částku 1 155 000 korun.

(pčr, pep)

V zájmu řádného objasnění této dopravní nehody žádá Policie České republiky svědky nehody a cyklistu, který byl předjížděn osobním vozidlem zn. Volvo, aby se přihlásili na Policii ČR, Okresního ředitelství, Službu kriminální policie a vyšetřování v Chebu, telefonní číslo 974 372 481 nebo na bezplatnou linku 158, popřípadě na kterýkoliv útvar policie ČR.

(pčr)