Muž, který poslal své neteři textovou zprávu, že se loučí se životem zalarmoval policisty dvou okresů. Rušno bylo i na železniční trati.

„Policisté z Chomutova nám ve čtvrtek ve 22.25 hodin sdělili, že je kontaktovala devatenáctiletá dívka z Mostu,“ uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. Dívce posla její pětatřicetiletý strýc SMS s tím, že se loučí se životem a je někde nedaleko železniční trati u Mariánských Lázní.
„Okamžitě jsme na tuto situaci upozornili výpravčí Českých drah v Mariánských Lázních,“ poznamenala policejní mluvčí. Na tratích v okolí města tak začali jezdit vlaky pomaleji a strojvůdci dostali varování před možným sebevrahem. Do okolí okamžitě vyrazili hlídky policistů i strážníků.
„Mezitím se operačnímu důstojníkovi podařilo muže kontaktovat a získat bližší informace o tom, kde se nachází. Hlídky ho zde ale nenašli,“ vylíčila mluvčí další události. Policie musela pátrat dál.

„Muže jsme našli ve 23 hodin v pořádku u herny v Nákladní ulici v Mariánských Lázních. Na místo pak přijela Rychlá záchranná služba, která ho převzala a za policejní asistence převezla do psychiatrické léčebny,“ shrnula chebská policejní mluvčí.