Záchranáři na Chebsku měli v sobotu po poledni napilno. Zaměstnalo je několik tragicky vypadajících nehod. V regionu nikdo životem nezaplatil.

První nehodu řešili policisté hned po 12. hodině v ašské Bratrské ulici. Ačkoliv mnozí berou motorkáře jako 'dárce orgánů', tentokrát v tom byl nevinně. Řidič osobního vozidla nedal totiž pravděpodobně motorkáři přednost. „Motorkář byl ročník 1981,“ sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Hutta a vysvětlil, že utrpěl tržnou ránu rtů, odřeniny a zranění nártu. Poté ho záchranáři odvezli na chirurgii chebské nemocnice. Podle svědků k nehodě ale vůbec nemuselo dojít. Řidič osobního vozidla byl prý totiž opilý. „Myslím si, že musel mít tak dvě promile,“ řekl jeden ze svědků šetření nehody. „Je to neuvěřitelně nezodpovědné. Kdyby si ten chlast odpustil, motorkáři by se vůbec nic nestalo.“

Druhá nehoda se stala jen o půl hodiny později mezi Hazlovem a odbočkou na Ostroh. Žena se pravděpodobně plně nevěnovala řízení, dostala smyk a auto se přetočilo přes střechu. Informace o rozsahu zranění ženy a téměř ročního dítěte zatím nejsou k dispozici. Policisté příčiny nehod šetří.
Přibližně ve stejnou dobu řešili nehodu i muži zákona v Mariánských Lázních. Pruh silnice v Palackého ulici musel být uzavřený, protože se zde střetla dvě osobní auta. Tento případ se obešel bez zranění.

Takové štěstí jako účastníci nehod na Chebsku neměl mladý motorkář u odbočky na Kfely. Zde museli policisté šetřit nejtragičtější nehodu uplynulého víkendu. V podvečer u obce Teplička se srazilo osobní auto s motocyklem.
„Osmadvacetiletý motocyklista střet nepřežil,“ sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Hutta. Také zde policisté zjišťují, proč se nehoda stala.
V neděli se do obce Teplička na Karlovarsku záchranáři vraceli opět. Po poledni se stala u restaurace U Kouzelníka nehoda, kde byl opět zraněný motocyklista.

Ptali jsme se v ulicích regionu, které nehody lidé nejvíce odsuzují. Odpovědi občanů se dost shodovaly.

„Trestuhodné mi přijde, když jede někdo opilý,“ rozčílila se Anna Čermáková z Chebu. „Mrzí mě, že si někteří šoféři při jízdě neuvědomují, že neohrožují pouze sebe, ale také ostatní.“

Cílem kritiky obyvatel se stali ale také právě motorkáři. „Jezdí jako blázni,“ řekl Jan Vaněk z Chebu. „Nechápu, jak je možné, že se vůbec tak silné stroje mohou dostat na silnice. Podle mého názoru by měl být výkon motorek omezený. Někteří totiž nejsou soudní a neumějí se pak krotit,“ dodal.