Za první tři měsíce letošního roku došlo na silnicích chebského regionu k 327 dopravním nehodám. To je o devět méně než v loňském roce ve stejném období.

Letos se bohužel již dva lidé z cest nevrátili, což je dvakrát víc než loni. „Sedm osob utrpělo těžké zranění a 26 bylo zraněno lehce,“ uvedla mluvčí chebských policistů Martina Hrušková.

Z celkového počtu dopravních nehod jich letos 305 zavinili řidiči osobního motorového vozidla a čtyřikrát chodec. Z toho bylo na vině ve dvou případech také dítě. Devatenáct nehod způsobil alkohol.

Nejčastější příčinou střetů byl nesprávný způsob jízdy (203 nehod), dále nepřiměřená rychlost (53), nedání přednosti v jízdě (47), a ve dvou případech nesprávné předjíždění. Nejčastěji docházelo na Chebsku k dopravním nehodám v pondělí a nejméně nehod se pak stalo v neděli.
Občané se shodují, že by se situace změnila pouze s tvrdšími postihy. „Češi si vždy najdou spolehlivý způsob, jak dělat něco nezákonného, třeba se napít za volantem, ale nebýt potrestaný,“ kritizoval jednatřicetiletý Martin Dvořák z Chebu řízení automobilu pod vlivem alkoholu.