Tragická nehoda poznamenala letošní osmadvacátý ročník závodu historických motocyklů Nepomucký trojúhelník. V neděli dopoledne zemřel po nehodě přímo na trati 56letý závodník.

„Z prvotního vyšetřování vyplývá, že o sebe dva motocykly zavadily při předjíždění. Jeden ze strojů pak vyjel vpravo mimo dráhu a tam narazil do stromu. 56letý muž utrpěl smrtelná zranění,“ uvedla mluvčí západočeských policistů Jana Václavová.

Dějištěm nehody se stal rovný a přehledný úsek dráhy nedaleko startovní čáry. „Byla to jezdecká chyba muže, který zemřel. Předjížděl zcela nelogicky zprava, zatímco levá polovina dráhy byla úplně volná,“ konstatoval Josef Jiránek z pořádajícího Auto moto klubu Nepomuk. „Muž mohl ale mít také zdravotní problémy, tito závodníci jsou většinou pánové v letech. To nám ale potvrdí nebo vyvrátí až policejní vyšetřování a případně pitva,“ podotkl Jiránek.

Nehoda se odehrála hned na začátku závodu. „Paradoxně to byly nejslabší motorky, s nejmenší kubaturou a nejnižší rychlostí. Závod byl na dopoledne přerušený, po poledni se v něm na přání ostatních jezdců i pořadatelů pokračovalo. Jízdy byly zkrácené z deseti kol na šest,“ dodal.

Motorkář na stroji značky Kawasaki havaroval na počátku víkendu i na Chebsku. Mezi Mariánskými Lázněmi a obcí Skláře u odbočky na Karlovy Vary se střetl s Fordem Mondeo. „Utrpěl lehké zranění a odvezla ho zdravotnická záchranná služba k ošetření do nemocnice. Čtyři osoby, které jely v osobním voze, vyvázly bez zranění,“ uvedla mluvčí karlovarských hasičů Alena Ryvolová. Příčiny nehody vyšetřuje policie.

Zabývá se také další nehodou v Pozorce u Karlových Varů. V sobotu se tam střetla auta značky VW Golf. „Jeli v nich pouze řidiči. Jednoho odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice v Karlových Varech. Pro druhého přiletěl vrtulník a s těžkým zraněním ho dopravil do Plzně,“ uvedla Ryvolová. Hasiči z Pozorky se postarali o protipožární zabezpečení havarovaných vozů a úklid po nehodě. Jejich kolegové, dobrovolní hasiči z Nejdku, asistovali při přistávání vrtulníku a pomáhali lékařům při naložení zraněné osoby.