Hned dvě dopravní nehody způsobili o víkendu na Chebsku cyklisté. Jeden z nich byl opilý a své kolo na kopci nezvládnul.

"Dne 26. dubna v 19.05 hodin řídil 58ti letý cyklista, poté co požil alkoholické nápoje, jízdní kolo ve Frant. Lázních na ulici Chebská směrem od Chebu do centra. Při sjíždění z kopce nezvládl řízení jízdního kola a z toho upadl na vozovku. Cyklista utrpěl lehké zranění, a to otřes mozku a tržné rány v obličeji. U cyklisty byl proveden odběr krve ke zjištění množství alkoholu v krvi," informovala o první nehodě chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.

Ke druhé dopravní nehodě s cyklistou v hlavní roli došlo v neděli 27. dubna v podvečer. V 18.05 hodin jel 10ti letý cyklista na svém jízdním kole v Chebu po chodníku po levé straně v ulici Brandlova směrem k divadlu, kdy náhle sjel z chodníku na silnici a při tomto přehlédl zleva přijíždějící osobní automobil VW Bora jedoucí směrem od divadla k ulici Goethova. "Cyklista narazil do pravých předních dveří vozidla a upadl na vozovku. Při tomto utrpěl lehké zranění a to pohmoždění pravé horní končetiny," poznamenala policejní mluvčí.

(pep, pčr)