Pár set metrů před Chodovou Planou skončila v pondělí brzy ráno jízda linkového autobusu z Aše do Prahy. V pravotočivé zatáčce vyjel autobus ze svého směru, utrhla se s ním krajnice a vůz skončil v příkopu na levém boku. Dva ze třiadvaceti cestujících byli lehce zraněni.

„Jednalo se skutečně o lehká zranění,“ potvrdil mluvčí tachovské policie Václav Blahník. Zranění byli ošetřeni na místě.

„Řidič podle výsledků vyšetřování nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky, autobus při projíždění pravotočivou zatáčkou dostal na náledí smyk, najel na levou krajnici, která se s ním utrhla,“ doplnil Blahník výsledky policejního vyšetřování. Dechová zkouška na alkohol u řidiče byla negativní.

Řidič se na místě k nehodě vyjádřit nechtěl. Podle ředitele společnosti Autobusy Karlovy Vary Zdeňka Suchana dostal autobus smyk na náledí. „Vypověděl nám to řidič havarovaného autobusu. Stroj byl ve velmi dobrém technickém stavu, je to jeden z nejkvalitnějších autobusů, který máme a který používáme hlavně na dálkové spoje,“ uvedl ředitel s tím, že i řidič patří ke zkušeným pracovníkům.

„Je nám líto, že se při nehodě zranili dva lidé. Na podobné události jsme ale připraveni, naše společnost je pro takové případy pojištěna. Pro ostatní cestující jsme vypravili náhradní autobus, který pokračoval dále na lince,“ uvedl Zdeněk Suchan.

Nehoda se stala v pondělí ve čtvrt na šest ráno. Cestující z havarovaného vozu vyprostili hasiči. „Když dorazila na místo jednotka z Tachova, hasiči z Mariánských Lázní už evakuovali osoby z havarovaného vozu,“ uvedla mluvčí hasičů Plzeňského kraje Alena Marešová.

Silnice z Chodové Plané na Mariánské Lázně byla v pondělí ráno při vyšetřování nehody a vyprošťování autobusu z příkopu zcela uzavřena.