Silnice první třídy číslo 21, která spojuje Chebsko s dálnicí D5, se stává postrachem řidičů i lidí, kteří žijí v jejím okolí. Ti se bojí stále se zvyšujícího počtu motorových vozidel i dopravních nehod.

K další tragické havárii došlo včera v ranních hodinách ve Velké Hleďsebi na Mariánskolázeňsku. Řidič osobního vozu Opel Astra nezvládl řízení a narazil do protijedoucího nákladního automobilu.
Na místě tragédie zemřela jeho devětadvacetiletá spolujezdkyně. V automobilu byli celkem tři pasažéři, všichni cizí státní příslušníci. Řidič a další spolujezdec vyvázli s lehkými zraněními.

„Na místo jsme vyjeli v 7, 50 hodin ráno,“ uvedl velitel mariánskolázeňské hasičské stanice Martin Gaier.
„Nákladní vozidlo, které se čelně střetlo s osobním automobilem, mělo poškozený předek, osobní auto bylo potlučené ze všech stran,“ uvedl. „Mělo pomačkanou zadní část i bok. Nezůstalo pod koly náklaďáku, ale vyletělo ze silnice a zastavilo se na travnatém plácku u rodinného domu. Při nárazu poškodilo fasádu objektu,“ sdělil podrobnosti. „Dívku jsme z vozidla bohužel vyprostili už mrtvou,“ dodal.

„To auto se po silnici motalo ze strany na stranu,“ uvedl pro Deník očitý svědek, který nechtěl být jmenován. „Dělalo to dojem, že se buď řidič věnuje něčemu jinému než řízení,“ sdělil svůj názor.

„Sedmatřicetiletý muž řídil osobní vozidlo po silnici směrem na Cheb. Pravděpodobně nezvládl řízení, dostal smyk a vjel do protisměru, kde se střetl s kamionem,“ informovala o nehoda chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.
Předběžně odhadnutá výše způsobených škod na obou vozidlech a domu je odhadnutá na částku 150 tisíc korun.

V krátké době se jedná již o druhou dopravní nehodu s tragickými následky v tomto frekventovaném úseku.
Na začátku září se zde čelně střetla dvě vozidla Volvo V70 a Audi A4. Řidič Volva čelní náraz ve vysoké rychlosti nepřežil . Také na této haárii měl svůj podíl cizí státní příslušník. (Čtěte více zde: Čelní srážku jeden z řidičů nepřežil)

Podle obyvatel okolních obcí za mnoho nehod může chybějící silniční obchvat. Nejhůře jsou na tom lidé ve Velké Hleďsebi, Drmoule a Trstěnicích.
„Odpovědné úřady nám obchvat slibují už čtrnáct let. Více jak dva roky trvá zřízení nového přechodu pro chodce,“ postěžovala si obyvatelka sousední obce Drmoul Růžena Knedlíková. Místní lidé se bojí o životy dětí i starších lidí, kteří nemají šanci přejít bezpečně silnici, po které se hrnou tisíce osobních i nákladních automobilů denně.

Nataša Šmatová, Petr Przeczek