Dvě automobilové nehody se staly večer v Chebu. Jedna z nich si vyžádala lidský život. V jednom případě mohl za nehodu alkohol.

Ke smrtelné nehodě došlo ve středu, pět minut před třiadvacátou hodinou.

„Na silnici z Pomezí nad Ohří na Cheb havaroval osobní vůz Ford Escort (narazil do stromu),“ uvedla Andrea Pomichalová. „Příčinu a průběh dopravní nehody policie nyní intenzivně šetří a proto žádáme případné svědky, kteří mohli vozidlo před nehodou míjet či vidět, aby ihned volali na linku 158. Totožnost muže, který na místě nehody zahynul, policie šetří.“ podotkla Pomichalová. Další z nehod, která se stala tentýž den u chebské zahrádkářské osady Podhoří, si vyžádala dva zraněné. Srazila se tam dvě auta. Jedno z nich mělo dokonce utržené pravé zadní kolo. „Byla to rána jako z děla,“ řekl jeden ze svědků, jednašedesátiletý Miroslav z Chebu. „Vzápětí se začali sjíždět sanitky, hasiči a policie. Nakonec se však ukázalo, že jsou oba řidiči na živu,“ doplnil. Podle policie hrál roli při této nehodě alkohol.

"Třiapadesátiletý řidič osobního automobilu Škoda Octavia jel ve směru od Pomezí na Cheb,“ informovala policejní mluvčí Andrea Pomichalová. „U chatové oblasti Podhoří řidič odbočoval vlevo k chatám, kde údajně vlivem oslnění zapadajícího slunce, odrážejícího se ve zpětných zrcátkách, přehlédl protijedoucí osobní automobil Volvo a došlo ke střetu vozidel. U účastníků dopravní nehody jsme provedli dechovou zkoušku, která ukázala, že muž byl pod vlivem alkoholu. Muž nadýchal 2,00 promile. Celková škoda dosáhla 150 tisíc korun.“