Dalšího řidiče pod vlivem alkoholu načapali policisté ve Františkových Lázních. „Policisté naměřili řidiči 2,13 promile alkoholu v dechu,“ uvedl chebský policejní mluvčí Ladislav Böhm. „Na místě mu zadrželi řidičský průkaz,“ doplnil.

Přišli na něj naštěstí dřív, než způsobil dopravní nehodu. Těch policisté evidují na Chebsku od začátku letošního roku k poslednímu srpnu 361.
„Jen za uvedené období zemřelo devět lidí, v září další jeden člověk,“ informovala policejní mluvčí Martina Hrušková.

Podle statistiky se na nehodách podílelo 332 řidičů motorových vozidel, devětkrát cyklista a čtyřikrát chodec.

„Nedávno jsme se s dětmi vraceli ze soutěže a přímo před námi havarovalo auto,“ popsala své zážitky vedoucí mladých hasičů z Drmoulu Jitka Bělohoubková. Mladí hasiči tak měli možnost vidět, jak postupovat při první pomoci. Tu ostatně musí umět poskytnout každý řidič. U lékárniček, které jsou v automobilech, ale nastala od 15. září změna. Do konce příštího roku je však zatím možné používat ty stávající.

Lékárnička pak bude muset obsahovat také návod k první pomoci v obrázkové a textové podobě. Z povinných náležitostí zmizí špendlík, přibude termoizolační fólie, resuscitační rouška a větší nůžky. Ty dosavadní nemají pro potřeby práce s obvazy a náplastmi využití, a pro případné rozstřihnutí bezpečnostního pásu a oděvu nejsou dostatečně velké a kvalitní. Proto je nově zákon definuje tak, aby byly schopny rozstřihnout třeba pás. Půjde o nůžky se sklonem v antikorozní úpravě se zaoblenými hroty o délce 15 centimetrů. Nově se zavádí povinnost mít reflexní vestu.

„Stejně lékárničku řada lidí vozí jen z povinnosti,“ poznamenal Cheban Tomáš Markovec. „Kdekdo zpanikaří a není schopen ani zavolat záchranáře, natož sám ošetřit zraněné,“ dodal.