Příčinou výbuchu plynu v rodinném domě v Horních Lomanech, o kterém jsme již informovali, byl únik plynu na šroubení na zařízení odběratele, tedy na vnitřních rozvodech zemního plynu, za které zodpovídá vlastník. Uvedla to tisková mluvčí RWE Simona Hladíková. „Každoročně provádíme před topnou sezónou takzvanou nárazovou odorizaci, kdy přechodně zvýšíme zapáchavost zemního plynu, aby zákazníci mohli snadněji zjistit případné úniky na svých zařízeních,“ reagovala na poznámky o tom, že okolí domků smrdělo plynem.

„Dům je podle vyjádření statika neobyvatelný,“ uvedl mluvčí hasičů František Petr. Hasiči podle něj zjistili hned po zásahu, že se jedná o poruchu na plynovém spotřebiči – plynové troubě. Škoda, kterou manželé vlastnící dům utrpěli, je odhadem 2,5 milionu korun.
Františkolázeňská radnice a nabídla seniorům byt v domě s pečovatelskou službou a finanční příspěvek ze svého fondu na výpomoc v hmotné nouzi. „Byt přijali a příspěvek bude činit kolem 20 tisíc korun. vše dostanou za předpokladu, že to schválí rada města na středečním zasedání,“ uvedl starosta Ivo Mlátilík. Podle něj manželé neztrácejí naději a smysl pro humor, jsou rádi že přežili a dokonce se chystají svůj dům v příštím pololetí opravit.