S vážnými zraněními byl ve čtvrtek 29. ledna ráno transportovaný do plzeňské fakultní nemocnice devětatřicetiletý řidič z Chebu. Na Chebské ulici ve Františkových Lázních pravděpodobně dostal smyk a narazil do sloupu.

Nehoda se stala včera ráno, krátce po sedmé hodině. Motorista zůstal v autě zaklíněný. „Řidič jel směrem od Chebu k Františkovým Lázním,“ sdělil mluvčí chebských policistů Ladislav Böhm. „Při projíždění pravotočivou zatáčkou řidič pravděpodobně dostal smyk a levou stranou vozidla narazil do sloupu. Příčiny havárie jsou v šetření,“ dodal. Předběžně je škoda na vozidle vyčíslená na 150 tisíc korun.

„Řidič, ročník 1969, utrpěl mnohočetná vážná poranění a byl transportovaný do plzeňské fakultní nemocnice,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Hutta.

Muž utrpěl při nehodě velice vážná zranění. „Jeho stav je kritický,“ potvrdil Josef Černý, administrátor Fakultní nemocnice Plzeň.

Na silnici číslo 21330, která je hlavní tepnou města, nejsou nehody žádnou výjimkou. Jen během minulého roku se jich zde stalo patnáct. Na témže místě se údajně jedná už asi o pátou havárii – auto se vždy prý zastavilo až o sloup. Podle některých místních lidí jde právě o to, že úseky vypadají zdánlivě přehledně a nevinně.