Více než hodinu byl ve středu ráno uzavřený železniční přejezd na trati Karlovy Vary – Mariánské Lázně v Tuhnicích. Řidič Fordu Mondeo nechtěl po čtvrt na šest čekat u stažených závor, nad nimiž blikalo výstražné červené světlo, a vjel na chráněný železniční přejezd.

„V tu dobu však po trati projížděl osobní vlak, který do vozidla narazil,“ uvedla Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů. Po střetu se osobní vůz otočil kolem své osy, narazil nejprve do závory a poté i do policejního vozu, který stál na opačné straně frekventovaného přejezdu.

„Policisté provedli v rámci řešení dopravní nehody orientační dechovou zkoušku. Neukázněný řidič nadýchal dvě minuty po půl šesté 1,91 promile alkoholu. Při opakované zkoušce, které se podrobil ve čtvrt na osm, hladina alkoholu v jeho dechu klesla na 1,53 promile,“ řekla Papežová. Test na přítomnost omamných látek byl podle jejích slov negativní. „Při nehodě naštěstí nikdo neutrpěl zranění. Opilý motorista na místě přišel o řidičský průkaz,“ doplnila.
Vedle policistů nyní sčítají škody i železničáři. „Škoda na vlakové soupravě je sto tisíc korun, další sedmitisícovou škodu způsobil opilý motorista na kolejích,“ konstatoval Jan Kučera, náměstek generálního inspektora Drážní inspekce. Na voze viníka vznikla podle jeho slov dvacetitisícová škoda, oprava policejního auta pak podle něj přijde na 35 tisíc korun.

„Příčina nehody není evidentně na straně železnice. Provoz na trati byl po nehodě obnoven ve tři čtvrtě na sedm ráno,“ dodal Kučera.