A všechny měly šťastný konec. Hasiči přiznávají, že některé z podobných zásahů bývají stejně náročné jako likvidace požárů. Jsou přitom na denním pořádku.

Poslední případ se stal v úterý v Kraslicích n a Sokolovsku, kde do čtyři metry hlubokého a úzkého vrtu spadl malý pes. Jeho záchrana si kromě místních hasičů vyžádala zásah lezecké skupiny. Záchrana byla o to náročnější, protože do vrtu nebylo možné slézt po žebřících. Stěny se navíc stále drolily. „Na místo tak byla povolána právě skupina hasičů lezců, kteří se slanili dolů ke psovi. Vytáhli ho ven a v pořádku předali majiteli," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Případ se stal v ulici Na Stráni, kde právě probíhá statické zajištění sesouvajících se svahů. „Těchto vrtů je tam víc. Majitelé psů by zde měli být až do dokončení zemních prací opatrní," varoval Kasal.

K další záchraně zvířat vyjížděli hasiči také do Lomnice na Sokolovsku, kde vysvobodili malého ptáka uvízlého v okapu pod střechou.

K další záchraně zvířat byli hasiči přivoláni do Jáchymova na Karlovarsku, kde pomohli kolouchovi z vodní nádrže.
K technické pomoci byli hasiči přivoláni i do Mariánských Lázních na Chebsku, kde zase hasiči zasahovali na balkoně bytu. Tentokrát ale nezachraňovali zvíře, nýbrž malého chlapce. Ten prostrčil hlavu zábradlím, kterou mu už nešlo vytáhnout ven. „Hasiči tak opatrně hydraulickými nástroji roztáhli díly zábradlí tak, aby chlapec mohl hlavu bezpečně vytáhnout. Záchrana se obešla bez zranění," doplnil Kasal.

Hasiči se poměrně často setkávají během zásahů se záchranou zvířat. Ty ale nerozeznají, že jim hasiči přišli pomoct, a naopak se snaží ještě bránit. I z tohoto důvodu absolvují hasiči speciální kurzy zaměřené právě na manipulaci se zvířaty.