Těžká dopravní nehoda zablokovala v neděli 26. července krátce před osmou hodinou ráno silnici č. I/6 mezi Chebem a Karlovými Vary nedaleko od obce Hory. Na místě zasahovali policisté, záchranka, hasiči a dva vrtulníky.

"K události došlo na silnici I/6 za obcí Hory ve směru z Karlových Varů do Sokolova. Zatím z neznámých důvodů zde ze silnice vyletěl VW Caravelle, ve kterém jelo pět osob, tři muži a dvě mladé ženy," uvedla Alena ryvolová, mluvčí Hasičského záchraného sboru Karlovarského kraje.

Na místo byli povoláni profesionální hasiči z Karlových Varů. V době jejich příjezdu byli všichni cestující mimo vozidlo a už jim první pomoc poskytovala zdravotnická záchranná služba.

"Všichni muži a jedna z žen utrpěli vážná zranění. Pro dva raněné byly povolány pro rychlý transport do nemocnic vrtulníky z Plzně a z Prahy. Ostatní osoby odvezly sanitní vozy do nemocnic v Sokolově a v Karlových Varech," dodala mluvčí hasičů.

Hasiči na místě asistovali při přistávání vrtulníků a pomáhali doktorům při nakládání zraněných. Potom se postarali o protipožární zabezpečení havarovaného vozu, chloraminem desinfikovali krvavé skvrny po havárii a uklidili vozovku.

Silnice I/6 byla dvě hodiny úplně uzavřena a policie odkláněla dopravu na objízdné trasy přes Chodov a Loket.

Příčiny nehody zatím šetří policie.