Nepozornost řidiče auta vedla v neděli odpoledne k vážné dopravní nehodě na průtahu Karlovými Vary. Nedaleko autosalonu v Táborské ulici přehlédl řidič auta motocykl, který jel stejným směrem, a zkřížil mu cestu.

„V důsledku toho došlo ke střetu obou vozidel,“ uvedla Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů. Náraz odhodil motocykl i s osádkou do levých svodidel na středním dělícím pásu. Motocykl pak už bez řidiče a spolujezce pokračoval v kotrmelcích asi 110 metrů. „Posádku motocykl převezli zdravotníci s těžkými zraněními do nemocnice. Řidič auta neutrpěl žádná zranění. Alkohol vyloučili policisté dechovou zkouškou,“ doplnila Papežová.

Nedělní večer se pak stal málem osudným pro muže, který si to štrádoval u Bochova na spojnici Karlových Varů s Prahou přímo uprostřed vozovky. „Tuto skutečnost oznámil na linku 158 projíždějící řidič. O pár minut později už ale skončil chodec pod koly dalšího z projíždějících vozů,“ popsala další z vážných nehd karlovarská policejní mluvčí. Zraněný muž skončil v nemocnici, kde mu lékaři odebrali vzroek krve. „Existuje totiž podezření, že byl pod vlivem návykových látek,“ řekla karlovarská policejní mluvčí.

Další zranění si vyžádala páteční dopravní nehoda na stejné silnici. „Při brždění za vozidlem dostal řidič vozu smyk, vjel do protisměru a následně mimo komunikaci. Zde se vozidlo několikrát převrátilo přes střechu. Při nehodě utrpěl řidič lehká, spolucestující pak těžká zranění.

Od pátku do neděle zasahovali policisté celkem u deseti dopravních nehod. Mezi nimi nechybělo poškození aut zaparkovaných u karlovarských supermarketů. V jednom případě řidič z místa nehody ujel, aniž by se snažil s poškozeným domluvit. „Třešničkou na dortu je pak případ řidiče, který havaroval kvůli tomu, že si spletl pedál brzdy s plynem,“ dodala Papežová.